Jak prát polyesterovou deku? Nejlepší 2-kroková metoda

Můžete se naučit, jak prát polyesterovou deku ve dvou krocích, a co je nejlepší, můžete používat svou pračku! S polyesterovou přikrývkou však musíte zacházet jako s jinými polyesterovými výrobky, jako jsou polštáře a oblečení. To znamená zkontrolovat štítek podle pokynů výrobce k čištění.

Níže naleznete více o údržbě polyesterové přikrývky, včetně toho, jak ji udržet měkkou.

Jak vyperu polyesterovou deku?

1. Přečtěte si štítek deky a nastavte pračku

Než cokoli jiného, ​​přečtěte si na štítku přikrývky doporučení výrobce k čištění. Většinu polyesterových přikrývek lze prát v pračce, ale stále je lepší si být jisti materiály přikrývek a jejich ideálními praními postupy. Jakmile si budete jisti pokyny k čištění přikrývky, vložte ji do pračky s jemným pracím prostředkem a teplou vodou.

Nikdy nepoužívejte drsné čisticí prostředky, jako jsou bělidla nebo dokonce aviváže, které mohou poškodit polyesterová vlákna nebo vyblednout barvu přikrývky. A co víc, ujistěte se, že polyesterovou deku perete samostatně. Po dokončení cyklu jej můžete sušit také podle štítku.

2. Deku důkladně osušte

Pokud vaše polyesterová přikrývka umožňuje použití sušičky, pravděpodobně použijete nejnižší nastavení teploty, jako je sušení v sušičce. Nechcete překročit 120 stupňů a ještě lepší je vyndat přikrývku jako vlhkou a dokončit ji sušením na vzduchu. Vysoké teplo může polyester pomačkat a přesušení se také nedoporučuje.

To však neznamená, že byste polyesterovou deku neměli důkladně sušit. Stále chcete, aby před použitím úplně vyschlo, abyste zabránili plísním a plísním. Pokud se chystáte sušičku úplně vynechat, můžete polyesterovou přikrývku stisknout, abyste odstranili přebytečnou vodu a pověsit ji na suché místo s dobrou cirkulací vzduchu.

Pokud nemáte místo na zavěšení přikrývky, můžete ji také položit naplocho na ručníky a převrátit, jakmile bude jedna strana suchá. Vyměňte ručníky a opakujte na druhé straně, dokud nebude deka důkladně suchá.

Mohu dát do sušičky polyesterovou deku?

Do sušičky můžete vložit polyesterovou přikrývku, abyste urychlili proces sušení, je však nutné klást důraz na pouze nejnižší nastavení teploty. I když se polyester nesráží jako jiné materiály, je stále syntetický a může hořet.

Klíčem k tomu, abyste se vyhnuli připálení polyesterové přikrývky v sušičce, je používat pouze nejnižší nastavení a nikdy ji nepřesušit. Pokud nemáte prádelní šňůru, můžete jej vyndat, dokud je ještě vlhký, a pověsit jej na sucho venku nebo zavěsit na sušák.

Jak vyperete chlupatou deku, aniž byste ji zničili?

1. Zkontrolujte štítek a perte chlupatou deku samostatně

Fuzzy přikrývky jako umělá kožešina, fleece a mikrovlákno mohou při nesprávném praní ztratit svůj měkký pocit. Tyto materiály jsou také náchylné k matování a žmolkování, proto se vyhněte praní těchto přikrývek s jinými materiály. Zkontrolujte štítek deky, zda výrobce umožňuje praní v pračce nebo preferuje ruční praní.

2. Použijte jemný cyklus s jemným mycím prostředkem a studenou vodou

Můžete očekávat, že fuzzy přikrývky jsou nejlépe nastaveny v jemném cyklu pračky. Použijte trochu jemného pracího prostředku a studené vody a nikdy ne bělidla a jiné agresivní chemikálie, které mohou poškodit vlákna a měkkost přikrývky. Pokud potřebujete skvrny předem upravit, můžete před vložením přikrývky do pračky osušit trochu prostředku na mytí nádobí.

Jak udržujete 100% polyesterovou deku měkkou?

1. Udržujte deku v čistotě

Správná péče o deku je nejlepší způsob, jak udržet 100% polyesterový materiál měkký. Ale pokud chcete obnovit hebkost přikrývky, můžete použít bílý ocet. Nastavte pračku jako při praní přikrývky teplou vodou a jemným pracím prostředkem.

2. Přidejte trochu octa

Dokončete cyklus a nalijte šálek bílého octa pro závěrečné opláchnutí. Poté polyesterovou deku vysušte na vzduchu a měla by se cítit měkčí. Proč tedy ocet funguje při změkčování polyesterových přikrývek?

Ocet pomáhá odstranit nánosy v materiálu a může také uvolnit polyesterová vlákna, která způsobují, že přikrývka je hrubá. Je to bezpečnější způsob, jak změkčit tuhou polyesterovou přikrývku, než používat změkčovače tkanin, které mohou materiál naplnit jinými chemikáliemi. Jedinou potenciální nevýhodou je kyselý zápach, ale ten by měl být odstraněn, jakmile vaše přikrývka skončí máchání a sušení.

Můžete vyprat přikrývku ze 100% polyesteru?

Polyesterovou přikrývku můžete prát v pračce, ale vždy se řiďte štítkem produktu. Značka může doporučit konkrétní teplotu vody a pracího prostředku pro jejich přikrývku. Při praní přikrývky však nikdy nepoužívejte horkou vodu a agresivní chemikálie, protože polyester je syntetický materiál, který může mačkat nebo vytvářet skvrny.

Fantastický způsob, jak udržet vaši přikrývku ze 100% polyesteru svěží, je provzdušnit ji venku. Slunce dezinfikuje přikrývku a udrží ji měkkou bez rizika poškození.

Závěr

Polyesterové přikrývky jsou jedním z nejlepších syntetických typů, které lze získat. Pokud si ale nejste jisti, jak správně prát polyesterovou přikrývku, dodržujte prosím náš dvoukrokový průvodce, o kterém jsme diskutovali. Po kontrole štítku přikrývky ji můžete vložit do pračky a spustit jemný cyklus s jemným pracím prostředkem a teplou vodou.

Po dokončení můžete zkontrolovat, zda umožňuje použití sušičky. Vyjměte přikrývku, dokud je ještě vlhká, a dokončete sušení venku.