Jak prát fuzzy deku: 7 zaručených kroků

Jak vyprat chlupatou deku, aniž by došlo k poškození?

No, fuzzy přikrývky používají syntetické materiály, jako je akryl a polyester, takže odpověď závisí. Umělá kožešina dokonce obsahuje vlnu nebo bavlnu, díky čemuž je obsah vláken při praní mnohem složitější.

Můžete si vzít nejbližší příručku pro péči o prádlo, která vás provede podrobnostmi. U fleecových věcí postupujte podle obecných pokynů pro praní a sušení a můžete jít.

Pokud žádný takový není, považujte to za svůj šťastný den! Postupujte podle jednoduchých pokynů níže, aby byly vaše chlupaté přikrývky měkké.

Proč je obtížné prát fuzzy přikrývky

Pokud nechcete se stavem svých přikrývek žádné riziko, je vhodné chemické čištění, i když je relativně dražší.

Existuje však alternativa. Rozčesané přikrývky můžete prát sami, pokud budete postupovat podle pokynů!

I když mějte na paměti, že jsou věci, které je třeba pamatovat. Nejprve se musíte ujistit, že je pračka vhodná pro látku.

Přetížení a nedostatek možností praní bude mít za následek špatnou kvalitu praní.

Ideální stroj by měl mít možnost nejrychlejšího cyklu praní, protože chlupaté přikrývky by měly zůstat mokré pouze po krátkou dobu. Kromě toho by nejvyšší možnost odstřeďování měla uvolnit vodu.

Po celou dobu to bude vyžadovat pečlivý dohled z vaší strany.

Tipy pro praní

  • Nejlépe funguje pračka s horním plněním. Zařízení musí mít vhodné nastavení, aby vyhovovalo jemné přikrývce.
  • Prostředek, který zvolíte, musí být jemný. Při výběru hledejte složení vytvořené pro jemné tkaniny.
  • Důrazně se doporučuje prát pouze s podobnými barvami. Nechcete skončit v barevném nepořádku.

Tipy pro sušení

  • Neprodlužujte sušení po vyprání přikrývek. Fleecové předměty, které jsou těžké a plné vláken, mohou být líhní bakterií. Pokračujte k rychlému sušení.
  • Ošetřovací štítky se u každé přikrývky liší. Pokud to umožňuje použití sušiček, pak je v pořádku sušit v sušičce. V opačném případě by bylo mnohem bezpečnější pověsit ho na sušák nebo ho nechat venku na slunci.
  • Pokud to ještě nevíte, teplo může rouno a související vlákna pokazit. Nežehlite prosím fleecové předměty ani je nevystavujte nadměrnému teplu. Tento postup udrží deku měkkou a v dobrém stavu.
  • Umělá kožešina absorbuje hodně vody, takže druhý cyklus odstředění udělá vaší dece dobře. Před zavěšením přikrývky na pevnou šňůru na prádlo odstraňte co nejvíce vody. Upřednostňuje se jejich sušení na vzduchu než umístění do sušiček.
  • Po usušení můžete deku protřepat, aby byla nadýchanější. Přikrývky skladujte v běžné zásuvce, mimo dosah tepla. V létě je však skladování v bavlněných pytlích může znatelně zachovat měkkost.

Zapamatujte si výše uvedené tipy a konzultujte je během postupu. Nyní níže jsou kroky pro praní fuzzy přikrývek, pokud používáte pračku.

Abychom vám pomohli dále, odpověděli jsme také na otázky vyplývající z běžných obav.

Jak prát vlněnou přikrývku v pračce

Krok č. 1. Rozdělte prádlo a roztřiďte chlupaté přikrývky na jednu hromadu

Krok č. 2. Nejprve zkontrolujte skvrny a odstraňte je

Krok č. 3. Před praním v pračce přejeďte po přikrývce válečkem na vlákna

Krok #4. Vyberte teplotu studené vody a jemný cyklus

Krok #5. Přidejte minimální množství jemného pracího prostředku a vynechejte aviváž

Krok #6. Vyperte v pračce

Krok #7. Vyjměte a nechte uschnout

Jak odstraním skvrny ze své měkké přikrývky?

Natírání místa jemným čisticím prostředkem nebo mýdlem obvykle funguje. Jakmile skvrnu ošetříte, nechte ji alespoň 10 minut máčet ve studené vodě.

Jeden užitečný tip, který si většina lidí přeje, aby se to naučili dříve, je nedrhnout špínu. Místo toho jej přitlačte houbou nebo použitým tričkem, aby se skvrna nezabořila dále do oděvu.

Jak často se mám mýt?

Jakmile jsou fleecové předměty poškozené, je nepravděpodobné, že se vrátí do původního stavu. Nesprávné způsoby praní vedou k vyblednutí měkkosti a opotřebovanému vzhledu.

Kromě toho, že pečlivě dodržujete pokyny, zabraňte nadměrnému praní a udělejte to pouze k odstranění nečistot a vláken.

Jak zachovám „fuzz“?

Chcete tedy zachovat nebo oživit rozmazanou strukturu přikrývky, a přesto to můžete udělat pomocí několika jednoduchých triků.

Dokud je deka ještě mokrá, můžete vlákna rouna omladit pomocí kartáče. Vaše deka bude poté vypadat jako nová.

Navíc, pokud jde o zasahování zbytků do pramenů, může pomoci přidání octa. Udělejte tento krok během cyklu máchání. Jako bonus zmizí nepříjemné pachy.

Závěr

Nyní jste se naučili, jak prát chlupatou přikrývku nejjednodušším možným způsobem. Doufáme, že tento článek odstranil zmatek a přidanou hodnotu do vaší domácnosti.

Opravdu, tyto chlupaté přikrývky vám přinášejí radost před spaním, takže se o ně dobře starejte, zejména při praní.

Jistě, fuzzy přikrývky se čistí mnohem hůře než běžné. Proč ale spěchat s najímáním profesionálního čističe, když to zvládnete sami, že?