Jak prát bez pračky a sušičky? 8 nejlepších způsobů!

Zajímá vás, jak prát prádlo bez pračky a sušičky? Oblečení můžete prát v ruce, což je časově velmi náročné, potřebujete nějaké prací prostředky, mycí kartáč, vanu a hodně vody. Ale před praním oblečení rukama musíte oddělit bílé prádlo nebo barevné prádlo. Díky tomu zůstane vaše bílé oblečení bez skvrn.

V zimě je prádlo většinou těžké a je obtížné prát tyto věci ručně. Pokud však své vlněné oděvy, bundy a svetry oddělíte a vložíte do vany s vodou s čisticím prostředkem a necháte je 1 hodinu, můžete tyto věci vyčistit bez vynaložení většího úsilí.

Na druhou stranu sušení prádla bez sušičky je nejdostupnější v létě, ale ne v zimě. Oblečení můžete odevzdat na střechu a terasu a rychle uschnete. Přesto je v zimě obtížné je pověsit na vrchol, protože sluneční teplo je nižší. Pojďme se k tomu přiblížit.

Jak můžete prát bez pračky a sušičky

Praní a sušení prádla bez pračky a sušičky není snadný úkol; musíte si na to vyhradit pár hodin. Postupujte podle níže uvedených kroků, jak prát bez pračky a sušičky:

#1. Oddělte barevnou a bílou látku

Při ručním praní oděvů je rozpouštění barev méně pravděpodobné, protože používá nižší teploty a menší turbulence než mnoho praček. Je to však stále možné, a proto se doporučuje držet bílé a světlé pastelové oblečení odděleně od oblečení hnědých barev. Samet, mohér, hedvábí, len a jakékoli jiné jemné oděvy by měly být odlišné od zbytku prádla. Perte tyto kusy prádla podle doporučení pro neškodné oblečení v samostatné náplni. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak používat bělidlo v pračce.

#2. Položte své oděvy do čisté vany

Pokud uživatelé nemají přístup k velké vaně nebo nádobě na prádlo, řádně vyčistěte umyvadlo nebo vanu a rovnoměrně rozložte oblečení. Čím snadněji se nádoba myje, tím méně je naplněná. Pokud máte velký náklad oblečení, mějte k dispozici extra čistý kbelík, do kterého se vejdou čisté vlhké předměty, zatímco dokončíte zbytek balení.

#3. K ošetření odolných skvrn použijte odstraňovač skvrn před praním nebo mýdlo

Pokud máte na oděvu skvrnu, která zbarvila látku, včetně skvrn od kečupu nebo pera, potřete postižené místo jemným čisticím roztokem na odstraňování skvrn, nebo pokud nemáte žádný čisticí roztok, použijte prací prostředek. Než budete pokračovat, nechte oděv alespoň 5 minut uschnout.

#4. Naplňte nádobu vlažnou vodou

Naplňte, dokud hladina kapaliny nebude 2-3 palce (2,8–6 cm) nad úrovní oblečení. Nepoužívejte horkou vodu, pokud oděv není pevný a důkladně znečištěný. Většinu dávek prádla lze prát ve vlažné vodě nebo dokonce ve vodě o teplotě okolí, čímž se snižuje riziko poškození nebo úniku barvy. Pokud nemáte potvrzeno, zda lze kus oblečení vyčistit v teplé vodě, vyperte jej ve studené vodě.

#5. Přidejte prací prostředek

Pokud perete ve vaně nebo dřezu, měla by stačit jedna až dvě lžičky (10–12 ml) lehkého čisticího prostředku nebo pracího prášku. Pokud nemáte dostatek oblečení na naplnění vany, použijte čtyři polévkové lžíce (50 ml), spíše než postupujte podle pokynů na obalu. Používejte latexové rukavice, abyste se vyhnuli vyrážce nebo podráždění, pokud prací prostředek není označen jako „jemný“ nebo pokud máte citlivou pokožku. Vědět, jak správně používat kapsle s pracím prostředkem.

#6. Nechte své oděvy nasáknout

Nechte mycímu prostředku dostatek času, aby vykonal svou práci, proto nechte vanu s vodou alespoň 15 až 20 minut. Možná budete chtít nechat oděv po dobu až 60 minut, pokud je na něm hodně nečistot nebo skvrn.

#7. Třete si oděv

Jemně protřepejte oděvy ve vodě pomocí rukou nebo virtuálního míchacího zařízení. Třete oděv o dno nebo boky vany, dokud se neobjeví pěna, ale neškrábejte ani nekruťte, abyste látku nenatáhli. Dělejte to 2 minuty, dokud nebude oděv bez skvrn.

#8. Vyždímání a sušení oděvů

Chcete-li odstranit většinu vody, zkrouťte každý kus oblečení nebo jej protáhněte ždímačem dlaně. Pokud nemáte sušičku, umístěte oděvy na věšák na ručníky, lano nebo na zadní části sedadel a plotů. Ujistěte se, že jsou oděvy rovnoměrně rozmístěny a žádné kusy oděvu se nepřekrývají. Sušení bude trvat podstatně déle, pokud je vlhká záplata překryta jiným oděvem nebo složenou částí látky.

Mějte na paměti, že vlhké oblečení prosakuje a může vytvořit skvrnu, pokud ho pověsíte přímo na masivní dřevo nebo nábytek. Vaše oblečení by mělo za slunečného dne uschnout za několik hodin. Pokud nemáte přístup na slunce, sušte na horkém, dobře větraném místě.

Může být také dobré si přečíst o tom, jak rychle usušit oblečení bez sušičky a jak srazit džíny bez sušičky.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že víte, že jste se naučili prát prádlo bez pračky a sušičky. Doufáme, že nyní můžete snadno prát a sušit své krásné oděvy doma bez sušičky nebo pračky. Pro dobré mytí si stačí přečíst výše uvedené kroky.