Jak poznáte, že váš ohřívač vody odchází? 6 výstražných znamení!

Máte ohřívač vody, který funguje podivně, a zajímá vás, jak poznáte, že váš ohřívač vody vypadne? Únik vody, podivný hluk a rezavá voda jsou příznaky špatného ohřívače vody. Často se nedbale sprchujeme a koupeme.

Pouhým otočením kohoutku mohou mít moderní domy teplou vodu. Pokud dojde k vypálení zásobníku teplé vody, budete muset uklidňující sprše zamávat, takže byste si měli dávat pozor na tyto zjevné známky toho, že musíte mít moderní systém teplé vody.

Snad nikomu se nelíbí, že v chladných zimních měsících přestává fungovat teplovodní systém. Existují určité varovné signály, které je třeba zkontrolovat, pokud vás zajímá účinnost vaší jednotky. Ano, přátelé, je to všechno pravda, takže pokud vás to zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku na konci. Projdeme si známky selhávajícího špatného ohřívače vody. Začněme!

Jak poznáte, že ohřívač vody vypadne?

Jednou ze zásadních věcí ve vašem domě je váš ohřívač vody, který dodává ohřátou vodu při potřebě sprchování a dalších zařízení, jako jsou pračky a myčky nádobí. Výsledkem je, že kdykoli váš ohřívač vody selže, uvidíte indikátory opotřebení a namáhání. Zde je několik ukazatelů, jak poznáte, že váš ohřívač vody vypadne!

#1. Váš věk ohřívače vody

Domácí předměty nejsou navrženy tak, aby vydržely neomezeně dlouho. Dobrý ohřívač vody by měl vydržet alespoň 5 – 10 let, aniž by se dal opravit. Vodní filtr a pravidelná údržba pomůže vašemu zařízení vydržet déle. Prohlédněte si sériové číslo napsané na horkovodním systému, když si nejste jisti, jak je starý. Datum výroby bude uvedeno na tomto štítku, který bude připevněn k horní části ohřívače.

#2. Netěsný ohřívač vody

Z tohoto pádného důvodu se každý člověk bojí poškození vodou. Prohlédněte si ohřívač vody zepředu, zezadu a ze stran. Pokud zjistíte, že voda vytéká z potrubí, kape z nádrží nebo se hromadí, nechte stroj zkontrolovat odborníkem. K vyřešení problému může být nutné upnutí některých spojů a výměna ventilu regulujícího tlak. To však může znamenat, že je třeba změnit připojení nebo že ventil TPR nefunguje správně.

Pokud ventil TPR způsobí netěsnost, je nutné ventil co nejdříve vyměnit, aby nedošlo k přehřátí. Netěsnost může také naznačovat poškozené nebo prasklé stěny nádrže. Je čas vyměnit nádrž, pokud byla rozbitá. Možná vás také bude zajímat, co dělat, když si všimnete, že váš ohřívač vody netěsní.

#3. Rezavá nebo zakalená voda

Kdykoli voda tekoucí mimo kohoutky není čistá, je to další znamení, které vám ukáže, že váš ohřívač vody vyhasl. Kovový zápach Usazeniny rzi v horké vodě mohou naznačovat zrezivělé potrubí nebo korozi v systému horké vody. Únikům se nelze vyhnout, protože korupce rozežírá kov zevnitř. Kalná voda může prozradit, že ohřívač brzy zemře. Minerální usazeniny v systému přispívají ke kalnému vzhledu vody. Tyto usazeniny mohou omezit průtok vody a poškodit části ohřívače, protože se hromadí.

#4. Nedostatek teplé vody

Dalším příznakem je, že vám brzy dojde horká voda nebo pokud máte potíže s ohřátím – místo střední – vody z vodovodu. Pokud ohřívače potřebují k ohřevu vody delší dobu, může dojít k elektrické poruše nebo nahromadění bahna na topném tělese. To je často časný signál, že je třeba vyměnit ohřívač. Lidé mohou prodloužit životnost svého vybavení tím, že si jednou ročně nechají propláchnout vodní nádrž. To je užitečné zejména v místech s tvrdou vodou.

#5. Vydávání zvláštních zvuků

Slyšeli jste někdy dunění, praskání a hučení vycházející z vašeho horkovodního systému? Je to známka toho, že je to na pokraji selhání. Jak jednotka stárne, jsou tyto zvuky slyšitelnější. Značí vývoj minerálů a hromadění bahna ve ztužení nádrže. Ohřívač vody potřebuje k dokončení své práce vynaložit více energie, protože tato vrstva roste a roztahuje se, takže je o něco méně účinný. Kromě toho, jak nádrž a její části stárnou, zlomeniny a netěsnosti jsou častější. To lze zpomalit použitím filtračního systému a pravidelného čištění nádrže. Když se však zvuky stanou slyšitelnějšími, možná si uvědomíte, že nyní čas ohřívače vody téměř vypršel.

#6. Změny teploty vody

V časných ranních hodinách vás tak dráždí maličkosti, než náhlé nebo časté změny teploty ve sprše. Ohřívač vody vás může varovat, pokud si všimnete, že neustále měníte číselník. Voda, která náhle změní teplotu z vysoké na nízkou, je dobrým důvodem ke zvážení výměny systému.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni pochopíte, jak poznáte, že váš ohřívač vody odchází? Probrali jsme šest varovných příznaků špatného ohřívače vody, a pokud je váš ohřívač vody zastaralý, musíte jej vyměnit, místo abyste utráceli peníze za jeho opravu. jak čistit ohřívač vody a jak funguje termostat ohřívače vody. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!