Jak požádat o plus jedna na svatbu s taktem

Musíte vědět, jak požádat o plus jedna svatbě tím, že vezmete v úvahu tyto dva faktory pro správnou etiketu. Probereme také, kdy je to v pořádku a jestli je neslušné o to i žádat.

Pokud se vdáváte, možná si také rádi přečtete o tom, jak na pozvánce na svatbu říci ne plus jedničky. Tímto způsobem nebudou žádné strany uraženy a také nemusíte dělat kompromisy ohledně velikosti svatby, kterou chcete mít.

Jak žádáte o Plus jedna na svatbu?

Zvažte svou blízkost s párem

  • Před čímkoli jiným prosím zvažte svou blízkost k páru, než požádáte o plus jedna
  • Naplánujte a vyslovte svůj požadavek, než si s párem promluvíte, abyste se ujistili, že nebudete znít impozantně
  • Ujistěte se, že dokážete dobře vyjádřit své důvody, proč byste měli získat plus jedna, uvedením faktů a zároveň respektem
  • Pokud jste pouze vzdálený příbuzný nebo blízký přítel, bylo by nechutné požadovat od páru příliš mnoho
  • Dejte si pozor, abyste dvojici neprovinili, že vám dovolí mít plus jedna; pochopit, že někteří jsou schopni jen malé svatby nebo prostě chtějí intimní obřad

Buďte otevřeni odmítnutí

  • Pamatujte si, že to, že požádáte o plus jedna, neznamená, že automaticky jedničku dostanete, takže buďte otevřeni případnému odmítnutí
  • Mějte na paměti, že jste hostem svatby a snoubenci si již naplánovali, jak by měl jejich výjimečný den probíhat, včetně hostů, kterých se chtějí zúčastnit
  • Uvědomte si prosím, že i když pár řekl ne, není to proto, že by nezvažovali vaši touhu vzít s sebou důležitou osobu
  • Mějte otevřenou mysl, když na svatbě požádáte o plus jedna, abyste nebyli zklamáni
  • Když se cítíte nenaplněni, myslete na to, že vám pár poslal pozvánku sám, což znamená, že jste pro ně zásadní, protože by vás chtěli ve svůj velký den

Kdy můžete požádat o Plus jedna na svatbu

Konkrétním případem, kdy může host požádat o plus jedna na svatbu, je situace, kdy spolu žijí se svou druhou polovinou, zejména když jsou zasnoubeni nebo ženatý s manželem nebo manželkou. V dnešní době to však není jednoznačné pravidlo, protože stále více dlouhodobých vztahů není ani manželských.

Nepředpokládejte však, že můžete někoho přivést, zvláště pokud toho pár nezná, aniž byste se ho nejprve zeptali. Nechcete na svatbě trapnou atmosféru, zvláště pokud jde o relativně nového člověka nebo někoho, kdo se páru nemusí líbit tak drsný, jak se zdá.

Vaší etiketou jako svatebního hosta je vždy vzít v úvahu pocity hostitele. Jste-li na pochybách, pamatujte, že je v pořádku jít na svatbu sólo, a skutečně, pár vám domluvil místo s lidmi, se kterými jste také rádi.

Je neslušné ptát se, jestli máte plus jedna?

Není nezdvořilé žádat o plus jedna na svatbu, ale záleží na tom, jak o to požádáte. Kromě toho chcete přivést někoho, koho má pár otevřený a který také potvrdil, že jeho hosté mohou dostat plus jedna.

Musíte se zeptat, zda můžete přinést plus jedna a zmínit, kdo je tato osoba páru. Nikdy nepředpokládejte, že být ve vztahu s touto osobou automaticky znamená, že ji můžete dostat na svatbu svého přítele nebo rodiny.

Vynucovat si touhu mít plus jedna je neslušné a může to dokonce způsobit napětí ve vašem vztahu s párem. Vy a váš partner byste si to neměli brát osobně, pokud se účastníte svatby, kde není vyžadována vaše přítomnost.

Ty se budeš brzy vdávat? Zde je návod, jak někoho požádat, aby byl na vaší svatbě.

Je neslušné vzít si na svatbu přítele jako plus jeden?

Plus jedna je obvykle rande, ale přivést přítele může být stále přijatelné, v závislosti na páru. Co však nechcete udělat, je přivést do páru někoho nečekaného.

Bylo by to neslušné a způsobilo by to, že svatba bude pro strany nepříjemná. Pár má také jmenovky na jídelních stolech, které přijdou vniveč, pokud náhodou změníte, koho přivádíte.

Pár může také očekávat někoho, kdo je pro ně výjimečný, ale nakonec tuto osobu nahradíte někým, koho také nezná. Na vaší straně by bylo pro vaše plus jedna nepříjemné, kdyby většinu lidí na svatbě, což je intimní událost, neznali.

Měli byste na svatbě platit za plus jedna?

Pokud požádáte svatebního hostitele, aby přinesl plus jedna, a on to dovolí, pak je jen vkusné předpokládat, že byste měli pokrýt jejich náklady na akci. Pamatujte, že jste požadovali plus jedna a páru může připadat neslušné, že by měl také hradit jídlo nebo ubytování této osoby.

Závěr

A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, jak požádat o plus jedna na svatbě, kde byste měli být k páru ohleduplní a být otevření odmítnutí.

Nikdy je nevnucujte a nevinte je, aby vaší žádosti vyhověli. Dále si dobře rozmyslete, kdo by měl být vaším plusem, abyste se na svatbě vyhnuli nepříjemnému pocitu.