Jak používat starý šicí stroj: 3 kroky

Ti, kteří chtějí vědět, jak používat starý šicí stroj, mohou začít ve třech krocích. Nemusíte se však zahlcovat složitými postupy. Budeme také diskutovat o tom, co dělat s vintage jednotkou.

Zajímá vás také konkrétní model, jako je Western Electric? Diskutovali jsme o tom, kolik stojí šicí stroj Western Electric, pokud si chcete koupit tuto vintage jednotku.

Jak správně používat starý šicí stroj

Krok 1. Vyhledejte zařízení

 • Uveďte konkrétní značku starého nebo starožitného šicího stroje, kterou máte
 • Vyhledejte funkci a použití jednotky
 • Prostudujte si součásti a seznamte se s každou částí
 • Zvažte nalezení fór a diskusí o konkrétním šicím stroji, který máte

Krok 2. Navlékněte stroj

 • Provlékněte horní nit háčkem a napínací sestavou
 • Veďte nit přes záchytnou páku a do háčků
 • Nit by nyní měla být blízko jehly, takže stačí projít pouze očkem jehly

Krok 3. Nastavte cívku

 • Nastavte cívku na starý šicí stroj tak, aby se navlékala proti směru hodinových ručiček
 • Vložte cívku do pouzdra a navlékněte horní část stroje
 • Nikdy nezačínejte šít, dokud nezajistíte, abyste zajistili cívku v šicím stroji
 • Držte horní nit a otáčením ručního kola ji vytáhněte
 • Prohlédněte nit cívky nahoru a ven

Je těžké staré šicí stroje používat?

Používání starých šicích strojů může být obtížné, pokud jste více zvyklí na moderní modely. Důvodem je, že pokročilé stroje využívají technologie pro funkce, které usnadňují šití. Někteří by však také tvrdili, že je snadné pracovat se starým šicím strojem, protože je přímočařejší.

Další stránkou, kde je snadnější vlastnit starý šicí stroj, je oprava. Ve srovnání s moderními jednotkami, které vyžadují profesionály, je méně technických komponent, které budete muset opravit. Celkově bude identifikace šicího stroje pro vás jednodušší záviset na vašem osobním pohodlí a znalosti různých funkcí šicího stroje.

Starožitný a vintage šicí stroj

Starožitné šicí stroje byly vyrobeny před rokem 1900, zatímco vintage šicí stroje mohou být starožitné nebo moderní. To znamená, že se vintage modely nacházejí spíše ve všech dobách než ve starožitnostech vyrobených před rokem 1900. Proto je těžší najít starožitnosti než vintage šicí stroje, zvláště pokud chcete funkční.

Co dělá ze starého šicího stroje ročník?

 • Šicí stroje, které výrobce v té době vyrobil nejlepší technologií
 • Značky jako Singer, Brother a Bernina jsou nejběžnějšími vintage šicími stroji, protože často mají nejlepší vlastnosti a funkce v různých dobách

Co je ruční šicí stroj?

Ruční šicí stroj je model, který nezávisí na elektromotoru. Proto budete pracovat s nožním pedálem a ručním kolem, odtud název ruční šicí stroj. Výhodou tohoto přímočarého typu šicího stroje je snadné použití a údržba a také úspora nákladů na opravu kvůli nedostatku technických funkcí.

Elektrický a ruční šicí stroj

Volba mezi elektrickým a ručním šicím strojem bude záviset na preferencích a schopnostech uživatele. Můžete například upřednostňovat ruční jednotku pro nízké nároky na údržbu, zatímco někteří by raději vlastnili elektrický šicí stroj pro jeho extra funkce. A samozřejmě musíte vzít v úvahu pohodlí přenositelnosti u manuálních modelů ve srovnání s cennějším elektrickým šicím strojem.

Jak používáte starý šlapací stroj?

Použití šlapacího šicího stroje je jednoduché, protože se jedná o stroj poháněný nožním pedálem. Můžete to dokonce považovat za starožitnost a často ji najdete v prodejnách a aukčních domech v garážích. Ve srovnání se šicím strojem poháněným motorem budou vaše ruce držet a pohybovat látkou, zatímco šití se ovládá chodidlem sešlápnutím pedálu.

Co mohu dělat se starým vintage šicím strojem?

 • Starý vinobraní šicí stroj ponechte jako památku nebo rodinné dědictví
 • Prodávejte nebo obchodujte s jinými nadšenci do historických šicích strojů
 • Darujte starý šicí stroj místním charitativním organizacím nebo se zeptejte přítele/člena rodiny, zda by mohl šicí stroj použít.
 • Pokud je starý šicí stroj příliš opotřebovaný, zvažte jeho opětovné použití nebo recyklaci.

Stojí Vintage šicí stroje za něco?

Hodnota vintage šicího stroje bude záviset na jeho vhodnosti. Má například funkce, díky nimž je pro sběratele atraktivní? Možná je to také omezený model, nebo má historickou hodnotu.

Všimněte si, že ne všechny staré šicí stroje lze prodávat za vysoké ceny. Můžete však zkusit prohledat svůj model na eBay nebo se zeptat ve svém starožitnictví na potenciální hodnotu vašeho stroje. Odtud můžete měřit hodnotu své jednotky.

Zde také můžete v případě zájmu šicí stroj prodat.

Závěr

A to je vše! Diskutovali jsme o tom, jak používat starý šicí stroj, ale musíte svůj model prozkoumat nade vše. Vzhledem k tomu, že většina historických a starožitných modelů je přímočarých, bude potom přístupné také učení, jak je navléknout a nastavit.

Doufáme, že to bylo užitečné čtení, ale pokud máte ještě nějaké otázky, neváhejte nám je zanechat.