Jak používat propanový sporák? 5 snadných kroků!

Zajímá vás, jak používat propanový vařič? Není divu! Protože jste na správném místě, jsme tu, abychom vám pomohli. Chcete-li používat plynový sporák na propan, najděte rovné místo pro vaření chráněné před větrem.

Poté připevněte propanovou nádrž a odtáhněte držadla kamen od sebe, abyste dokončili montáž. Nyní můžete otestovat těsnost nalitím mýdlové vody na oblast a hledáním bublin. Nakonec sporák vyčistěte, zapněte a zapalte výbornou dlouhou zápalku. Vaření vašeho domácího jídla vám nabízí lepší porozumění chuti.

Můžete jednoduše vařit pár zeleniny na otevřeném ohni, ale pokud chcete být více odborníky, budete potřebovat sporák. Tento článek vás naučí, jak ovládat propanový plynový sporák v několika fázích. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Postup použití propanového vařiče

Níže jsme probrali podrobný návod krok za krokem, jak používat propanová kamna. Tak pojďme dál!

Krok č. 1. Najděte si vhodné místo

Máte doma kuchyň, kam se váš sporák vejde do jedné ze skříněk, takže výběr ideální polohy by neměl být složitý. Při hledání vhodného místa pro vaření v přírodě je však třeba zvážit několik věcí. Vzhledem k tomu, že větrné podmínky mohou být velkou výzvou pro venkovní vaření, vyhledejte místo chráněné před větrem.

Listí a stonky, listí a další odpad by měly být odstraněny z podlahy, která musí být rovná a jednotná. Když nakonec začnete vařit, bude méně pravděpodobné, že zapálíte oheň. Propanové hořáky nejsou obvykle určeny pro vnitřní vaření, takže je nejlepší to během pikniku nedělat. Produkují nadměrné množství oxidu uhelnatého a tepla a ve vysokých koncentracích jsou smrtelné.

Krok č. 2. Uspořádejte kamna se zásobníkem propan

Připojení vaší propanové palivové nádrže ke sporáku je součástí procesu montáže. Po výběru správného místa pro zobrazení všech součástí si z balíčku vezměte vše. Uživatelská příručka podrobně popisující, jak připojit propanovou nádrž ke kamnům, bude přiložena ke kamnům v závislosti na jejich typu. Chcete-li sporák uvést do provozu, dvakrát zkontrolujte, zda jsou na svém místě, a pečlivě si přečtěte pokyny v návodu.

Kamna jsou u některých typů umístěna přímo nad propanovou nádrží; vše, co byste měli udělat, je upevnit palivovou nádrž na její podpěru, a proto je svislá a pevná, než otočíte a upevníte kamna na místo. Podle pokynů, jaký typ hořáku máte, zaručí, že je správně nainstalován. Při připojování hořáku a plynového potrubí dávejte pozor, abyste je nepřekroutili.

Krok č. 3. Zapalte oheň

Nyní je čas zapálit vařič, když je připojen k palivové nádrži. Nejprve však odtáhněte nohy obklopující sporák, aby mohly být rovnoměrně odděleny. Poskytne vám také vhodný pevný povrch, na který můžete umístit pánev při zahřívání. Některé typy obsahují nastavitelné ventily pro zapálení kamen.

Kdykoli zaznamenáte „syčení“, víte, že propan uniká. Chcete-li vypálit palivo a vytvořit oheň ve spádové oblasti, zvolte zapalovač nebo dlouhou zápalku. Některé typy mají plnicí čerpadlo, které musí být několikrát stlačeno, než může být kapalný propan přeměněn na plyn. Popálení se můžete vyhnout použitím prodlouženého zapalovače k ​​zapálení kamen.

Krok č. 4. Udržujte teplotu

Chtěli byste zkontrolovat, zda nyní oheň dodává přesné množství horkého vzduchu, které potřebujete pro správnou přípravu jídla. Množství vytékajícího plynu je řízeno regulátorem paliva, který zvyšuje nebo snižuje intenzitu plamene. Nastavovací prvek bude obvykle vypadat jako kancelářská sponka nebo malý knoflík, který můžete otočit do polohy „LOW“ nebo „HIGH“, abyste změnili teplotu plamene.

Když nenajdete místo na vaření chráněné před větrem, může být alternativou plachta proti větru. Jedná se pouze o hliníkovou fólii, kterou obalíte kolem plynového sporáku, abyste chránili vítr před narušením vašeho plamene. Díky tomu pro vás vaření musí být příjemným zážitkem. Možná vás bude zajímat i rozdíl mezi plynovým nebo propanovým vařičem Livestrong.

Krok č. 5. Užijte si vaření

Vaření vaší večeře je poslední a nejvíce vzrušující fáze. Jednoduše položte pánev na držadla sporáku a umístěte všestranný oheň. Po dokončení vaření nechte součásti vařiče vychladnout, než je rozeberete a zabalíte.

S propanovým plynovým vařičem si můžete přinést kompletní sadu standardního vybavení. Pravděpodobně byste mohli umístit pánev na vaření o šířce až 10 palců v závislosti na uspořádání sporáku a velikosti vašeho sporáku. Při koupi plynového sporáku si můžete pořídit i čelní sklo navíc, abyste se nemuseli bát větru při grilování.

It’s A Wrap!

Doufejme, že vám tento příspěvek pomohl naučit se používat propanový sporák a kriticky jim porozumět. Propanový vařič se snadno skládá, ale je nezbytné pečlivě dodržovat pokyny, abyste minimalizovali úniky. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak vyrobit táborový vařič a jak opravit horní hořáky.