Jak používat kamna na pelety? 3 kroky k rozdělání ohně a využití sporáku!

Jak používat kamna na pelety? S moderní technologií byla vynalezena kamna na pelety. Jsou účinnější a uvolňují nejčistší tuhé palivo o sedmdesát až osmdesát tři procent hygieničtější než ostatní kamna. A z velké části jsou peletová kamna levnější možností instalace než ta, která používají k zahřívání dřevo. Díky tomu je to skvělá volba vlastnit jeden.

Víte, nebo máte nějakou představu o tom, jak používat kamna na pelety? Pokud ne, jste na správném místě. Založit oheň s tímto může být poměrně jednoduché, ale vezměte na vědomí; budete muset vědět o správných opatřeních, pokud jste s jejich řešením noví. Pojďme se tedy bez dalších okolků ponořit přímo do toho.

Kroky k rozdělání ohně a využití vařiče na pelety

Jak používat kamna na pelety? Pokud jste nováčkem v práci s peletovými kamny, doporučujeme vám se nejprve dobře podívat, než s tím něco uděláte. Pokud to uděláte bez předběžných opatření, může to být nebezpečné a poškodit vás. Můžete je tedy použít jako průvodce, jak se s tím vypořádat:

Krok č. 1. Příprava vašich peletových kamen

Protože kamna na pelety používají k provozu elektrickou energii, bude chvíli trvat, než se zahřeje. Takže teď to, co budete chtít udělat, je připojit jej ke zdroji energie, aby se mohl předehřát a vzít čas, než později umístíte všechny pelety. Počkejte nejméně třicet minut až hodinu, aby se nakonec vytvořilo teplo.

Jakmile ucítíte teplo v samotném zařízení, budete chtít do kamen umístit velké množství pelet.

Ačkoli každá kamna na pelety vyžaduje jiné množství munice, budete se muset na její přesné měření nebo množství obrátit v uživatelské příručce k zařízení. Jinak přetečení způsobí, že se někdy zlomí. Nyní, když je vše na svém místě, je načase, abyste stiskli vypínač nebo tlačítko na vašem zařízení, aby se pelety zahřály a po několika minutách pomalu vytvářely kouř. Tím přejdeme k dalšímu kroku.

Krok č. 2. Ohřev kamen

Ohřev peletových kamen někdy závisí na značce, od které byly vyrobeny. Pokud nemáte nápad, můžete se vždy podívat do příručky k zařízení. Protože kamna vyhříváme ručně, bude nějakou dobu trvat, než se nakonec rozhoří.

Peletová kamna se obvykle zahřívají asi pět až deset minut.

Nakonec si všimnete, že zařízení a pelety padající shora začnou vydávat kouř. Toto je znak, ve kterém byly granáty již zahřáté. To je normální. A tím máme za sebou poslední krok a bude snadné ho dokončit.

Krok č. 3. Úprava teplot pro topný článek

Nyní, v posledním kroku tohoto procesu, to vše závisí na tom, jaké máte preference. Přibližně po deseti nebo patnácti minutách procesu se kontrolka systému sama rozsvítí. To je známkou toho, že se vaše zařízení zcela zahřálo na požadované množství tepla. Kontrolka bude nadále blikat.

Pokud má vaše zařízení nastavení teploty, můžete kdykoli použít příručku k odkazu, pokud máte potíže s řešením, a to i se všemi pokyny. Pokud však máte nápad, pomocí tlačítka úrovně tepla změníte teplo na požadované množství nebo nastavení tak, abyste měli potřebné pohodlí.

Aby se předešlo nehodě a aby se toho co nejlépe využilo, měl by při používání vašich peletových kamen nechat konvekční dmychadlo vždy zapnuté. To může omezit přehřívání, když je pec zapnutá, zatímco je stále účinná nebo účinná současně při používání.

Časté dotazy

V této části článku zodpovíme některé z nejčastějších otázek, které můžete ohledně kamen na pelety najít na internetu. Pokračujte ve čtení, protože vás může napadnout otázka, která je stejná jako ta vaše:

Otázka č. 1. Vyžaduje při používání peletových kamen použití konkrétního druhu dřeva na spalování?

Odpověď na tuto otázku zní ne. Ať už používáte pelety z tvrdého nebo měkkého dřeva, obě budou fungovat efektivně. Doporučuje se však tvrdší dřevo, protože díky hustotě dřeva poskytuje delší hoření než ostatní dostupné druhy dřeva. Na druhou stranu, navzdory tomu, jak houževnaté dřevo používáte, k poškození přesto dojde, pokud je vystaveno vodě. Zde je několik kroků k opravě vodou poškozeného přírodního dřeva.

Otázka č. 2. Produkují peletová kamna hodně popela než běžná kamna na dřevo?

Ve srovnání s kamny na dřevo mají peletová kamna téměř malý až žádný obsah popela. Díky tomu je o nich známo, že mají velmi čisté popáleniny, aniž by se museli starat o spoustu popela. Pelety prvotřídní kvality mají obvykle jednoprocentní produkci popela, zatímco standardní dosahuje jednoho až tří procent. Přečtěte si více o otázkách týkajících se peletových kamen.

Je to zábal!

Nyní již máte představu o tom, jak používat kamna na pelety. Mějte to na paměti, protože je můžete mít v budoucnu. Vezměte prosím na vědomí, že jsou účinnější než jakákoli jiná kamna a stojí vás mnohem méně v procesu instalace. Rádi používáme klády nebo dřevěné uhlí k zajištění tepla našeho domu, ale protože k němu nemá přístup každý, odborníci přišli s náhradou jako pelety ze dřeva nebo biomasy. Bez ohledu na to byste se chtěli dozvědět, proč vám lednice mrzne. Nejste na to zvědaví? Doufám, že jsi!