Jak používat difuzér vysoušeče vlasů? Přečtěte si tyto kroky!

Zajímá vás, jak používat difuzér na fén? Difuzér použijete tak, že položíte vlasy na špičky na difuzér a drhnete je vzhůru nohama, stejně jako fén na sušení vlasů je jedním z nejrozšířenějších způsobů.

To udržuje vaše vlasy v jejich původní struktuře při sušení vlasů a způsobuje jejich menší podráždění. Otočte hlavu nahoru a rozčešte vlasy směrem dolů, což pomůže dodat objem podle vlasového kořínku, pokud chcete účes s o něco větším objemem.

Už jste někdy slyšeli o difuzérech na fén? Dorazili jste na správné místo. Probereme všechny body, které potřebujete vědět o difuzérech pro vysoušeče vlasů, včetně toho, jak používat difuzéry pro vysoušeče vlasů. Začněme tímto článkem!

Co je to difuzér pro vysoušeč vlasů?

Difuzér na fén je typ fénu na vlasy. Funguje tak, že horký vzduch vycházející z fénu rozptýlí rovnoměrně po pramíncích, aby se minimalizoval účinek foukání na vaše kudrnaté nebo rovné vlasy. Často se používá pro vlnité vlasy, protože rozptyluje vzduch, aniž by zasahoval do přirozeného systému kudrlin nebo způsoboval chmýří během sušení.

Kroky pro použití difuzéru vysoušeče vlasů

Používáte difuzér na vysoušeč vlasů poprvé? A nevíte, jak to rozptýlit. No, nepropadejte panice. Jsme tu, abychom vám pomohli. V tomto odstavci se dozvíte, jak používat difuzér na vysoušeč vlasů. Základní kroky pro použití difuzéru jsou uvedeny níže;

Krok č. 1. Umyjte si vlasy

Pokud jsou vaše vlasy špinavé nebo mastné, je lepší je umýt; v opačném případě je možné jej vyčistit. Můžete také použít vodu k navlhčení vlasů místo šamponování. Pokud si někdy budete potřebovat umýt vlasy, udělejte to svým obvyklým šamponem a kondicionérem.

Pokud chcete odstranit chmýří, udělejte ve svém šamponu a kondicionéru několik změn. Chcete-li, aby vaše vlasy vypadaly hladce a krásně, kdykoli jsou suché, používejte zcela přírodní přípravky, které místo mýdla umyjí olejem. Šampon obsahující sulfát může vaše vlasy vysušovat a způsobit, že budou bez života a vlnité, proto se jim vyhněte.

Krok č. 2. Vysušte si vlasy ručník

em
Chcete-li vlasy vysušit, použijte měkký ručník a extra tričko a jemně je vmasírujte do vlasů. Vypusťte veškerou přebytečnou vodu a vlasy tímto ručníkem nemačkejte ani nekruťte. Pokud budete s vlasy zacházet tvrdě, může to vést k prasknutí vlasových kořínků, což má za následek roztřepený vzhled.

Krok č. 3. Učešte vlasy

Pokud již máte zacuchané vlasy, před natáčením nebo narovnáváním kudrlin zlehka konečky prstů rozvolněte mycí vlasy. Jen mějte na paměti, že kartáčování vlasů může změnit přirozené kadeře a může způsobit krepatění.

Dále, abyste zvlhčili chronicky vysušené kadeře a pomohli udržet jejich tvar, když schnou, použijte gel na vlnité vlasy, olej na kadeře nebo nakonec nechte kondicionér. Omotejte si mokré vlasy přes konečky prstů, aby každá kadeř měla požadovaný vzor; to zaručí, že vaše vlasy zůstanou stejné a budou lesklé.

Krok č. 4. Začněte sušit vlasy pomocí vlasového difuzéru

Začněte používat difuzér k sušení vlasů. Připojte tento difuzér na konec vysoušeče vlasů. Fén máte možnost nastavit na nízkou rychlost, vysokou a střední rychlost. To znamená, že může ztížit sušení vlasů, ale nevysušují se ani se nekrepatí.

Začněte otočením hlavy doleva. Umístěte difuzér blízko ke kořenovým vláskům vlasů. Udržujte jej na místě, dokud nebudou vaše prameny dehydratované – vyfoukejte vlasy kolem stvolu vlasů spirálovými tahy. Jemně třete vlasy pomocí háčků difuzéru, abyste podpořili hustotu a krásné lokny a zatočení.

Krok č. 5. Použití fénu difuzér od kořínků vlasů

Pokračujte v používání difuzéru k masírování vlasů ve směru hodinových ručiček, dokud se nespálí. Zatímco se budete pohybovat dolů, použijte difuzér, abyste pevně zatlačili na vaše zákruty. To udrží vaše vlasy v jejich přirozené formě a dodá jim pružnost.

Pamatujte, že pokud jsou vaše vlasy přirozeně kudrnaté, možná budete muset upravit nastavení difuzéru. Nechte své přirozeně kudrnaté vlasy uschnout na vzduchu, pokud zjistíte, že pomocí difuzéru jsou kudrnaté. Zkontrolujte, zda to zlepší vaše zjištění.

Když k sušení použijete difuzér, zvedněte každou část vlasů zespodu. To dodá vašim kadeřím větší zdvih ke kořínkům vlasů a zabrání tomu, aby je vaše vlhké vlasy při vysychání stahovaly dolů. Vezměte části vlasové vrstvy a vložte je do difuzéru, až vaše vlasové kořínky důkladně zaschnou.

Při difuzování vlasů používejte ruce minimálně. Ke krepatění může dojít dotykem vlasů a zničením obrysu vln a kadeří vlasů. Může se zdát, že v závislosti na difuzéru to trvá dlouho. Pro lepší výsledky držte ruce několik centimetrů od vlasů.

It’s A Wrap!

Byli jsme rádi, že jste se všichni naučili „Jak používat difuzér fénu?“ Pokud se chystáte použít difuzér na vysoušeč vlasů a nevíte, jak jej používat, nebojte se. Přečtěte si výše uvedený krok a získejte lesklé, krásné vlasy pomocí difuzéru vysoušeče vlasů.