Jak používat bělidlo v pračce? 5 snadných kroků!

Možná jste se divili a zeptali se sami sebe, jak používat bělidlo v pračce? Použití bělidla v pračce je poměrně jednoduché, pouze pokud znáte celý způsob jeho přidávání do pračky.

Bělení v pračce může být náročné, pouze pokud to neuděláte správně. Poškození prádla může být způsobeno použitím bělidla v nesprávnou chvíli nebo bez jeho předchozího naředění.

Přestaňte se tím trápit, protože vám ukážeme bezpečnostní tipy při používání chlorového bělidla ve vaší pračce, aby vaše oděvy zůstaly čisté, svěží a neposkvrněné, takže pokud vás to zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku na konec! Pojďme se na to podívat do hloubky.

Postup použití bělidla v pračce

Pochopení toho, jak používat bělidlo v pračce, vám umožní prádlo vyčistit, vybělit a odstranit obtížná místa. Bělidlo můžete v pračce použít podle několika obecných kroků, ačkoli vaše pračka a krabice s bělidlem mohou obsahovat podrobnější pokyny. Pamatujte, že bělidlo se v pračce používá pouze k odstranění skvrn; nesmí se používat v sušičce látek.

Krok č. 1. Nastavte teplotu pračky

Nastavte teplotu pračky na nejvyšší stupeň. Bělidlo se aktivuje a je účinnější při zahřátí na vysokou teplotu. Otočte knoflíkem na maximální teplotu nebo stiskněte možnost „horký cyklus“. Než něco vložíte do pračky, zkontrolujte štítek. Nastavte pračku na horké praní, pokud nemůže být vystavena horké vodě. Naplňte pračku jedním uzávěrem pracího prášku – to pomůže odstranit skvrny a rozvířit nečistoty z oděvů.

Přímo do bubnu stroje nalijte prací prostředek. Zkuste použít prací prostředek na bílé prádlo k lesku bílých předmětů. Pokud nemáte po ruce, přidejte raději prací prášek než prací prostředek. Možná vás také bude zajímat výběr správné teploty vody pro prádlo.

Krok č. 2. Přidejte bělidlo do dávkovače pračky

Pokud máte stroj s předním plněním, umístěte bělidlo do dávkovače. Přidejte jednu víčko bělidla do otvoru dávkovače bělidla na přední straně pračky. Po naplnění stroje se bělidlo mechanicky uvolní do vody. To zaručuje, že na žádné prací prostředky není použito neředěné bělidlo. Pokud ve vašem stroji s předním plněním není k dispozici dávkovač bělidla, zřeďte bělidlo 1 litrem vody a přiveďte do sudu.

Pokud máte pračku s horním plněním, přidejte bělidlo do vody. Po stisknutí tlačítka start nechejte vodu naplnit sud ve vaší pračce. Poté otevřete vršek a přidejte jeden plný šálek bělidla. To zabrání tomu, aby bělidlo znečistilo vaše oblečení. Pračka se obvykle naplní přibližně za 5 minut. Před zahájením cyklu vložte bělidlo do nádoby, pokud ji vaše pračka má.

Krok č. 3. Spusťte prací cyklus

Proveďte obvyklé praní v pračce. Nastavte dobu trvání pračky na běžnou délku. To umožňuje bělidlu proniknout do vláken tkaniny. Poté jej v systému spusťte. Raději než perte jemné prádlo zvolte jemný cyklus. Vysušte oblečení; k sušení oblečení použijte sušicí stojan nebo sušičku. Protože zbytky chlóru ve vašem mokrém oblečení mohou znečistit prádlo, mějte na paměti, že věci netečou na podlahu nebo oblečení.

Krok č. 4. Dezinfikujte pračku pomocí bělidla

Proveďte teplé, dlouhé praní v pračce. Po stisknutí tlačítka horkého praní vyberte možnost dlouhého praní. Horký vzduch z pracího cyklu aktivuje bělidlo, což mu umožňuje důkladně dezinfikovat stroje. Když to děláte, nepoužívejte k praní oděvů pračku. Naplňte pračku 1 litrem bělidla. Bělidlo pomáhá při dezinfekci stroje a odstraňuje veškeré zbytky pachů. Spíše než běžné čisticí bělidlo je prádlo šetrnější k oděvům a nemělo by se dávat do pračky.

Před pokračováním v cyklu počkejte 60 minut, aby se chlór vsákl. Před zvednutím víka nebo stisknutím tlačítka stop pro přerušení procesu počkejte 60 sekund, než se pračka naplní vodou. Ponechte dostatek času na sterilizaci bělící směsi a vymyjte sud v pračce. Pokud máte pračku s horním plněním, nechte páry odejít. Pokud máte pračku s předním plněním, nebojte se zápachu, protože se po cyklu vypaří.

Krok č. 5. Restartujte pračku

Nechte cyklus dokončit restartováním stroje. Chcete-li proces obnovit, stiskněte tlačítko napájení na pračce. To tlačí vodu skrz celou lopatu a poté ji vypouští do potrubí, což pomáhá při čištění vnitřního potrubí stroje. Chcete-li, aby vaše pračka zůstala ve špičkovém stavu, bělte ji jednou za měsíc. K odstranění zbytků bělidla může být nutný druhý prací cyklus.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste se po přečtení všech předchozích kroků naučili používat bělidlo v pračce. Jedním jednoduchým přístupem k čištění oděvů a udržení bílé je použití chlorového bělidla, ale je důležité vědět, jak správně bělit oděvy. Bělidlo může být vaším společníkem, pokud jej správně používáte ve vaší pračce. Pokud nebudete opatrní, mohlo by to zničit vaše milované oblečení. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi. Můžete si také přečíst o tom, jaká je největší velikost podložky a kdo vyrábí podložku Hotpoint.