Jak postavit svatební oblouk: 3 nejlepší způsoby

Existují tři způsoby, jak se naučit, jak postavit svatební oblouk. Tato příručka poskytne tři základy, které můžete vytvořit pro různé druhy svatebních oblouků, aby vyhovovaly jakémukoli svatebnímu místu.

A pokud je váš svatební oblouk chatrný a dochází vám čas na jeho stabilizaci, přidali jsme návod na stabilizaci altánku. Ale co když ještě nemáte svatební oblouk u svého oltáře?

Zde je seznam, kde koupit svatební oblouky pro vaše pohodlí.

Jak si vyrobit svatební oblouk ve stoje: 3 nejjednodušší základny svatebního oblouku vlastními rukama

 • Cementový základ

Cementový základ je nejlepší, aby se váš svatební oblouk postavil a nespadl. Je možné, že jde o projekt DIY a je ideální pro těžké svatební oblouky nebo větrná místa, která mohou svatební oblouk vyklopit.

Udělejte to však několik dní před svatbou, aby cement úplně vyschl, a nevýhodou je, že bude těžké přemístit svatební oblouk kolem místa konání, protože cement je těžký. Nicméně stačí naplnit krabici, kbelík nebo hrnec smíchaným cementem a trubkou z PVC uprostřed.

Cokoli umístíte do středu, by se mělo dobře hodit k nohám vašeho svatebního oblouku. Poté skryjte cement pro svatební vzhled květinami, mechem nebo kameny, podle toho, co se hodí k místu svatby.

 • Základ hrnce

Dalším základem nebo základem, kde může stát váš svatební oblouk, jsou hrnce. Pokud jste udělali lehký oblouk nebo nevíte, kam jej na místě umístit, stojany na hrnce jsou praktické, protože jsou těžké pro stabilizaci, ale lehké pro přemístění trnu.

Vyberte květináče, které jsou dostatečně velké a těžké vzhledem k velikosti vašeho svatebního oblouku. Poté jej naplňte zeminou nebo kameny a zároveň přizpůsobte nohy svatebního oblouku.

Čím vyšší jsou květináče, tím stabilnější budou při podepření svatebního altánku. A samozřejmě ho chcete naplnit něčím, co se nebude pohybovat, když v nich nohy oblouku stojí.

 • Základ protokolu

Poslední jednoduché DIY svatební stojany, které můžete použít pro svatební oblouk, jsou vyrobeny z kulatiny. Log základna je výjimečně univerzální pro venkovní svatební místa a rustikální svatební motivy.

K jejich přípravě však budete potřebovat nástroje. Například vyvrtejte otvory, které budou přijímat nohy svatebního oblouku, do těžkých kmenů.

Kromě toho možná budete muset připravit polena tak, aby byla vespod dokonale plochá a nepřevracela se při podpírání svatebního oblouku. Poté použijte dekorace na klády, aby altán vypadal přirozeněji, zejména s krajinou vašeho místa.

Jak zabránit pádu svatebních oblouků

Pokud vám dochází čas a zdá se, že svatební oblouk nevydrží, můžete je rychle stabilizovat pomocí DIY stojanu z dřevěných desek. Vyberte desky, které jsou dostatečně velké a těžké vzhledem k velikosti vašeho oblouku.

 • Nařežte čtyři dřevěné desky, aby měly stejnou velikost pro každou nohu svatebního oblouku; použijete dvě desky na každé straně oblouku
 • Postavte obloukový stojan vložením sloupků na jejich desky a zajistěte je šrouby
 • Skryjte základní lišty látkou nebo listím, podle toho, co se hodí k místu svatby
 • Případně můžete strany svatebního oblouku vyztužit pytli s pískem a pokrýt jej dekory svatebního místa

Jak vyrobím samostatně stojící oblouk?

Chcete-li ušetřit čas potřebný k vybudování základny pro svatební altán, proč se místo toho nenaučit, jak vyrobit samostatně stojící oblouk? Vytvoření je snadné, jak ukazuje tento tutoriál od Kirsten Dunn.

 • Připravte čtyři kusy dřevěných sloupků 4 x 4 tak, že je nařežete na 80 palců
 • Připravte si dva kusy dřevěných sloupků 2 x 4 a vytvořte 24palcový kus s rovnými úhly a dva kusy s protilehlými 45stupňovými úhly, kde jeden z nich má kratší stranu měří 12 palců, zatímco kratší strana druhé strany je 48 palců
 • Odměřte od špičky každého konce dlouhých kusů a označte si 2 palce, abyste je odřízli v přímém úhlu
 • Dřevo podle potřeby obrouste a namořte
 • Změřte 2 palce od každého konce kratších stran předního a zadního horního dílu
 • Vytvořte horní rám oblouku zarovnáním 48palcových a 24palcových dřevěných dílů a zajistěte je šrouby
 • Připevněte nejdelší sloupky z prvního kroku, protože jsou to nohy oblouku pomocí šroubů
 • Umístěte přední část oblouku směrem nahoru a přidejte diagonální podpěry palec od horní části rámu
 • V případě potřeby přidejte kolíky na spodní část samostatně stojícího oblouku, když jej instalujete na svatební místo
 • Jak stabilizovat samostatně stojící svatební oblouk

  Můžete si koupit předem vyrobené svatební oblouky, které musíte postavit společně na místě svatby. Abyste ji ale zajistili, zvláště ve větrném prostředí, najděte si místo, kam ji můžete uvázat nebo stabilizovat její základnu pomocí pytlů s pískem.

  Chcete netradiční, ale poutavý oblouk? Přečtěte si, jak vyrobit svatební oblouk z větví.

  Závěr

  A to je vše! Naučili jste se, jak postavit svatební oblouk pomocí cementu, květináčů nebo polen.

  Svatební oblouk je také možné stabilizovat dřevěnými deskami, pytli s pískem nebo přivázáním k místu v místě konání. Níže nám dejte vědět, jaké běžné problémy chcete se svatebními oblouky řešit.