Jak postavit použitý ohřívač motorového oleje? 4 snadné kroky!

Chcete vědět, jak postavit ohřívač použitého motorového oleje? Přečtěte si tento článek a nebudete plýtvat použitým motorovým olejem ani ho nevyhazovat! Nyní si z něj můžete vyrobit ohřívač a použít jej k vytápění vašich prostorů doma.

V dnešní době jsou topidla na elektrický nebo plynový (propanový) pohon. Ano, jsou účinné, zejména v zimě, ale tyto energie mohou vést k vyšším fakturám nebo nákladům. Ušetřete peníze a použijte svůj topný olej k výrobě topení!

Zajímavostí těchto ohřívačů motorového oleje je, že je máte odevzdat do mechanických skladů nebo recyklačních stanic. Oleje vám mohou prospět a vytvořit vyšší teploty uvnitř domu, což vám poskytne pohodlí. Už nebudete muset plýtvat olejem a budovat teplo zdarma.

Co je ohřívač motorového oleje?

Ohřívač motorového oleje používá použitý olej k výrobě tepla. Ohřátý vzduch je předán do okolí a nastaví místnost nebo prostor na vyšší teplotu. Šetřete energii a recyklujte svůj olej vybudováním topení. Nebudete se bát, že vám vypadne elektřina nebo se blíží vyprázdnění plynové nebo propanové nádrže, nebo spíše poškrábete kamna na dřevo nebo hořák na uhlí.

Tento ohřívač můžete snadno používat a přistupovat k němu a rozloučit se s účty za vytápění! Nyní můžete použít motorové oleje k výrobě tepla uvnitř domu a výrazně snížit režijní náklady! Jste připraveni vědět, jak postavit ohřívač použitého motorového oleje? Pak zastavme likvidaci odpadního oleje.

Kroky k výrobě použitého ohřívače motorového oleje

Je nezbytné správně postavit ohřívač motoru, aby se správně používal váš olej a materiály. Vaším cílem je ušetřit odpadní olej a zároveň vám poskytnout bezplatné teplo. Existují různé typy ohřívačů, které můžete postavit pro použité oleje, ale nejprve si musíte určit, kde budete ohřívač oleje používat. Většina těchto olejových ohřívačů dává teplo a nastavuje vyšší teplotu v místnosti nebo prostoru uvnitř domu nebo venku. Jste připraveni vědět, jak postavit ohřívač použitého motorového oleje? Začněme!

Krok č. 1. Vyberte ohřívač těla

Při výrobě olejového ohřívače můžete použít nádrže starých propanových nádrží nebo ohřívačů vody. Pokud se chystáte použít staré propanové nádrže, ujistěte se, že jste bezpečně odstranili všechny zbytky plynu zachycené uvnitř a motor v ohřívači vody, zvláště pokud je na elektrický pohon. Po úspěšném vyjmutí motoru v ohřívači vody nebo plynu z nádrže odřízněte všechny kovy, které jsou k němu připojeny, jako jsou rukojeti a ventily. K jejich rychlému odříznutí můžete použít brusku na kov nebo pilu. Mezitím, pokud nemáte doma žádné staré nádrže nebo ohřívače vody, můžete si je koupit na vrakovišti.

Krok č. 2. Rozložení dveří

Dvířka vám umožní přístup k hořáku v ohřívači motoru. Rozhodněte se tedy, zda chcete, aby stará nádrž nebo ohřívač vody stály ve svislé nebo paralelní poloze. Po rozhodnutí můžete nyní rozmístit a nakreslit velikost dveří. Po nakreslení velikosti dvířek nejprve odřízněte levou a pravou stranu a poté přidejte dva až tři panty na preferovanou stranu. Výklopná dvířka vám pomohou rychle se ke dveřím dostat a pevně je uchytit. Po úplném vyříznutí přístupových dvířek můžete ke dveřím přidat kliku.

Krok č. 3. Připevněte stojan a trubky od sporáku

Po nastavení dvířek nyní umístěte nádrž nebo stojan na ohřívač vody. Otočte nádrž na spodní straně a vytvořte čtyři otvory. Tyto otvory umožní potrubí procházet ohřívačem a udržovat jej stále na jednom místě. Do trubek můžete přidat nějaké kovy, aby ohřívač podepřel ve stoje a rovnoměrně vyrovnal. Poté, co postavíte stojan, nechte ohřívač motoru stát. Poté otočte ohřívač vody na pravou stranu a udělejte otvor pro trubku od sporáku, kde vychází kouř. Zakryjte všechny otvory v ohřívači kovem, pokud má. Také by vás mohlo zajímat informace o systému sporákových trubek.

Krok č. 4. Nastavení sestavy hořáku

Nyní se musíme zaměřit na srdce ohřívače. Projděme sestavu hořáku. Použijte 8 palců starou pánev a sejměte rukojeť. Na horní stranu pánve připevněte rozpěrku se třemi ¼ trubkami nebo vodiči, ocelovou desku ¼ x 6 palců, 6palcovou litinovou pánev, která směřuje dolů, šroub ¼ x 5 ½ palce, pojistnou podložku ¼ palce a 1,4- palcová matice. Na spodní část budete potřebovat ¾ palcovou podlahovou přírubu trubky, která směřuje dolů, ¼ x ¾ palce šroub s kulatou hlavou, ¼ palcovou pojistnou podložku, ¼ palcovou matici a další ¾ palcovou podlahovou přírubu trubky, která směřuje nahoru. Umístěte sestavu hořáku do nádrže a zavřete přístupová dvířka.

It’s A Wrap!

Úspěšně jste přečetli a naučili se postavit ohřívač použitého motorového oleje! Není to snadné? Ano, zvláště pokud víte, jak používat základní nástroje, které potřebujete při řezání kovů nebo svařování. Nyní si můžete vyrobit ohřívač a ušetřit peníze za použití použitých olejů. Můžete si také přečíst o tom, jaký je nejlepší typ ohřívače pro místnost a jaký druh ohřívače mám.