Jak postavit kamna na dřevo? 5 jednoduchých způsobů!

Hledáte způsob, jak postavit kamna na dřevo? Existuje pět jednoduchých způsobů; budete je znát, až se v tomto článku ponoříte dále. Tohle jsou kamna, která spalují bloky nebo kusy dřeva; nyní jsou vidět a používána modernější kamna. Byly vyrobeny tak, aby odpovídaly modernímu domácímu životnímu stylu.

Kamna na dřevo jsou efektivnější než jejich protějšky. Mohou být také skvělým kutilským projektem doma pro ty, kteří ho hledají. Může to být dobrý rodinný projekt na práci nebo dárek pro rodinného přítele. Je lepší mít při práci někoho se zkušenostmi. Čtěte dál!

Kamna na dřevo se používají jako zdroj vytápění místnosti nebo celého domu. Nyní jste možná slyšeli také o krbech na dřevo. Toto je konvenční zdroj vytápění, který jste viděli ve filmech a televizních seriálech. Nyní existuje mnoho dalších alternativ ke krbu. Kamna na dřevo jsou velmi blízko.

Kamna na dřevo jsou obvykle vyrobena z kovu a snadno se instalují do domácností. Jejich zdrojem paliva je jakákoli biomasa získaná ze dřeva. Stejně jako plynový sporák, kamna na dřevo fungují efektivněji, protože jejich plameny jsou přímo použity k vyzařování jako primární zdroj tepla.

Na rozdíl od krbu na dřevo mají kamna na dřevo zabudovaná dvířka. Tím se zabrání tomu, aby jakýkoli oheň nebo dřevo vyskočilo z bezpečného dosahu. Jediná věc, na kterou byste si měli dávat pozor, je dotýkat se povrchu, když je ještě horko nebo ještě nemáte dostatek času na vychladnutí.

Způsoby, jak postavit kamna na dřevo

Jakmile si zakoupíte součásti kamen na dřevo, nebude trvat dlouho, než je uvedete do provozu. V této části článku vám ukážeme, jak na to. Každá kamna na dřevo mohou mít svůj jedinečný nádech, který nemusí být v krocích, které se chystáte přečíst. Zde jsou kroky, jak postavit kamna na dřevo:

#1. Plech

Většinu takovýchto kutilských projektů můžete provádět s plechem. Je lehký a tvárný. Je také levný, takže je vhodný pro takové projekty. Plech je dobrým vodičem tepla a nedá se snadno deformovat, takže by měl být dobrý.

Nezapomeňte také na další potřebné materiály a nástroje, jako jsou šrouby a řezačky plechů. Ujistěte se, že pro ně máte dobré čepele, aby vaše řezy byly hladké a ne zubaté, protože by to mohlo způsobit zranění. Vždy buďte vybaveni bezpečnostním zařízením, zejména při manipulaci s řezačkou plechu.

#2. Design

Nejprve pracujte na designu vašich kamen na dřevo. Ať už se to děje na papíře nebo digitálně pomocí návrhového programu, počínaje návrhem je dobré neztratit vizi. To také pomáhá ušetřit čas hledáním měření, protože byste je již měli ve svém předem připraveném designu. Při návrhu se ujistěte, že máte na mysli jeho proudění nebo větrání. Udělejte si o tom průzkum pomocí větrání na kamna, abyste měli lepší vizualizaci. Nenechte se odradit, protože mnoho lidí to udělalo a bude trvat jen několik minut, než to pochopíte.

#3. Řezání

Jak již bylo zmíněno, plechy jsou tvárné a jejich ohnutím snadno vytvoříte drážky jako vodítka pro řezání. V tomto kroku vám může pomoci gumové kladivo. K vytvoření této drážky můžete také lehce použít mlýnek na listu. Pokud potřebujete určitý prostor pro úpravy, ujistěte se, že jste u kusu o něco větší, než je požadované měření.

#4. Svařování

Nyní, samozřejmě, když pracujete s kovy a vyrábíte z nich věci, budete vždy muset svařovat. Pokud vy nebo vaši rodinní příslušníci umíte svařovat, je to dobré. Pokud ale nemáte žádné zkušenosti a nejste poučeni, je lepší požádat profesionálního svářeče, aby tento krok dokončil. Udělání něčeho špatného během tohoto kroku může způsobit oslepnutí, popáleniny a nedostatek energie, což vede k výraznějším problémům.

Možná budete také potřebovat nějaké topné oblečení, abyste usnadnili skládání listů. Mějte na paměti, že existuje sedm hlavních částí kamen na dřevo, které budete v každém případě muset vytvořit. To by bylo hlavní tělo skříně, ozvučnice, horní část, spodní část, dveře a pak samozřejmě závěsy a větrací otvory, aby mohla účinně fungovat.

#5. Kouř

Možná jste slyšeli, že na kamna na dřevo nepotřebujete komín. Pak ale budete potřebovat kouřovod. Kouřovody se kupují lépe, než se vyrábějí vlastními silami, protože výroba kovové trubky bude trvat věčnost. Budete také muset nainstalovat kouřovou klapku. Nohy pro kamna lze vyrobit doma a znovu použít staré kovové nohy židlí. Přečtěte si, jak utěsnit komínovou rouru na dřevo.

Závěr

Doufáme, že nyní máte více nápadů, jak postavit kamna na dřevo. Ty jsou vhodné pro zdroj tepla nebo venkovní aktivity podél verandy. Horní část můžete dokonce použít jako místo k vaření určitých jídel pro vaření. Mohlo by být užitečné přečíst si, proč moje kamna kouří, když otevřu dveře, a jak odstranit kreosot z kamen na dřevo. Děkuji za přečtení!