Jak pobavit svatební hosty mezi obřadem a recepcí

Zvažte pět způsobů, jak pobavit svatební hosty mezi obřadem a recepcí. Svatby trvají mnoho hodin a přechod od slavnostního obřadu k nadšenému přijetí může být složitý, protože chcete, aby se hosté dobře přizpůsobili.

Proto musíte znát různé způsoby, jak provést změnu v příjmu hladkou a ne nudnou nebo ohromující. Můžete si také přečíst o tom, co je přijímací linka na svatbě, protože se to může stát na recepci hned po obřadu.

Jak pobavit svatební hosty mezi obřadem a recepcí

  • Udělejte si focení nebo focení

První možností, jak pobavit svatební hosty hned po obřadu, je focení přímo na místě. Promluvte si se svým fotografem o portrétech, jako jsou záběry se svatebčany nebo rodinou nevěsty a ženicha.

Někdy se rodinné jednotky také na svatbách fotí sólo. Případně můžete mít fotobudku na svatební hostině.

Jakmile hosté dorazí na recepci, požádejte MC, aby oznámilo, že se mohou volně bavit ve svatebním fotokomoru. Potisky můžete dokonce mít jako svatební dar pro hosty.

  • Podávejte nějaké jídlo na místě svatby

V závislosti na čase vaší svatby můžete mezi obřadem a recepcí podávat lehké občerstvení a předkrmy. Předkrmy mohou být zábavou pro hosty při čekání, až všichni dorazí a až personál dokončí sestavu na recepci.

Pamatujte, že na recepci bude i nadále celochodové jídlo, ale způsob podávání můžete vždy upravit podle času a rozpočtu na svatbu. Jen si to ujasněte s cateringem, aby věděli, kdy začnou hosty obsluhovat.

  • Pobavte svatební hosty drinky

Můžete mít koktejlovou hodinu, která se tradičně odehrává mezi obřadem a recepcí, aby se hosté bavili. Už ze samotného názvu je to hodinová doba na pití a klábosení.

Pár si také může popovídat a poděkovat hostům při čekání na začátek recepce. Tento čas můžete dokonce využít a podávat ke koktejlům i předkrmy.

Nezapomeňte však počítat nápoje, které budete potřebovat. Nápoje, které budou hosté konzumovat během koktejlové hodiny, by měly být započítány vedle nápojů, které budou podávány na recepci a afterparty.

  • Poskytujte hudbu a představení jako zábavu

Fantastickým způsobem, jak pobavit hosty na svatební hostině, je zajistit vystoupení a hudbu na pódiu. Můžete mít například přítele nebo člena rodiny s kapelou, nebo někteří mohou rádi předvést svůj talent, ať už jde o tanec nebo stand-up.

Některé páry, které si objednaly živou kapelu nebo zpěváka, si také mohou s účinkujícími vyjasnit, jak zajistit zábavu mezi svatebním obřadem a recepcí. Stačí vědět, jak budou účtovat, protože někteří poskytují balíčky, zatímco jiní dostávají zaplaceno za hodinu.

  • Nechte hosty hrát hry na svatební hostině

Než začnete na svatební hostině dělat očekávané tradice, jako jsou svatební hody a tance, proč nenaplánovat pro své svatební hosty několik her? Můžete dokonce uspořádat svatební hostinu a vybraní lidé pobavit hosty, když hrají na pódiu.

Většina svatebních hostin má být tak jako tak odchozí a hlasitá, takže můžete zkusit i zábavné hry, jako jsou šarády. Dále můžete využít místo nebo téma svatební hostiny k vymýšlení hry, která bude pro danou událost vhodná.

Například recepce s retro tématikou jistě hosty pobaví twisterem a dalšími klasickými společenskými hrami. Můžete dokonce vytvořit „týmovou nevěstu“ a „týmového ženicha“, aby spolu soutěžili a bavili hosty mezi svatebním obřadem a recepcí.

Jak říkáte době mezi obřadem a recepcí?

Doba mezi svatebním obřadem a hostinou se nazývá koktejlová hodina. Koktejlová hodina je fantastický způsob, jak zabavit vaše svatební hosty, když se všichni připravují na svatební hostinu, zvláště pokud se bude konat na stejném místě jako svatební obřad.

Již ze samotného názvu vyplývá, že koktejlová hodina je způsob, jak si odpočinout u nápojů a navodit náladu na zábavnou a méně tradiční svatební hostinu. Pár se může vmísit mezi hosty a všichni se mohou chytit před začátkem recepce.

Jak dlouhá je doba mezi obřadem a recepcí?

Přechod mezi obřadem a recepcí je obvykle hodinu a 30 minut. Může však být delší nebo kratší v závislosti na vzdálenosti mezi těmito dvěma místy.

Pokud musí hosté cestovat, musíte zvážit potenciální provoz, abyste znali realistický harmonogram recepce. Na druhou stranu, pokud recepce a obřad využívají stejné místo, můžete si na přípravu a přípravu všeho vyhradit 45 minut až hodinu.

Musíte vědět, jak své hosty pobavit, protože by si mohli všimnout čekací doby.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Právě jste se naučili, jak pobavit svatební hosty mezi obřadem a recepcí nabídkou focení nebo stánků, předkrmů, nápojů, vystoupení nebo her.

Nejběžnějším způsobem přechodu ze svatebního obřadu na recepci je koktejlová hodina. Vězte proto, kde koupit víno na svatbu, abyste ušetřili na nákladech.