Jak plíseň znehodnocuje domov: užitečný průvodce domácí péčí

Odpověď na otázku „jak moc plíseň znehodnocuje domov“ je asi 50%. Plíseň snižuje hodnotu domu o polovinu původní hodnoty.

I po ošetření váš dům kontaminovaný plísní stále ztrácí asi tři procenta své hodnoty. Další informace o tématu plísní a domácí hodnoty v tomto článku.

Prodejní hodnota domu s plísní

Plíseň obecně snižuje hodnotu domu. V závažných případech může dokonce snížit celkovou hodnotu luxusního domu na více než polovinu původní hodnoty. Ztrátu takového rozsahu lze přeložit na tisíce dolarů.

Znehodnocení domova je jen jedním z účinků plísní. Často mohou dokonce představovat nepříznivé účinky na zdraví.

Ať tak či onak, efekty ukazují, jak důležité je vyřešit problémy s plísní co nejdříve. Zvláště zkontrolujte sklepy a procházejte prostory svých domovů, protože jsou náchylné k plísním.

Navzdory kontaminaci plísní můžete svůj dům prodat. Níže se podívejte, jak k tomu může dojít.

Můžete prodat dům s plísní?

Ano, pokud to zveřejníte. Měli byste svým kupujícím sdělit části vašeho domu ovlivněné plísní.

Také je informujte, zda máte v plánu provést kontrolu formy a sanaci plísní. Níže budeme diskutovat o postupu a nákladech těchto dvou.

Někteří kupující dávají přednost koupi domů s plísní, protože jsou levnější. I když samozřejmě platí, že zdravotní rizika plísní mohou ohrozit jejich životy. Je vaší odpovědností je varovat před plísní, ale je to jejich zodpovědnost zkoumat její účinky.

I když je dobré poznamenat, že ne všechna kontaminace plísní je neochránit. Pokud je růst plísně menší než deset čtverečních stop, můžete jej napravit bez odborné pomoci.

I když je to jen obecné pravidlo. Možná budete muset také zvážit typ plísně, se kterou se budete potýkat. Zde je článek o identifikaci plísní pomocí barvy, který může pomoci.

Náklady na kontrolu formy

Důvodem, proč je kontaminace plísní zastrašující, jsou náklady s tím spojené. U průměrně velkých nemovitostí může samotná kontrola formy stát kolem 300 až 500 USD.

Proces a inkluze se mohou lišit. Někdy je kontrola bezplatná, pokud se provádí s nápravou plísní.

Některé zahrnují testování vzorků s komplexním vyšetřováním. U velkých nemovitostí jsou průměrné náklady na inspekci 700 USD bez sanace plísní.

Dalším faktorem, který je třeba zahrnout do nákladů na kontrolu forem, je místo růstu plísní. Pokud je přístup do oblasti obtížný, cena může dosáhnout až 700 $ za průměrně velký dům.

V oblastech s nízkým přístupem a viditelností jsou větrací otvory klimatizace a topení, dutiny stěn a prolézané prostory. Kontaminace plísní v těchto oblastech může vést k vyšším nákladům na kontrolu plísní.

U vysoce přístupných a viditelných prostor kontrola trvá jen dvě hodiny. Pokud jsou však zahrnuty nepřístupné oblasti, může to trvat šest hodin.

Pokud je zahrnuto testování, pak odborníci otestují vzduch vašeho domova na toxické spory. Cena tohoto testu se pohybuje od 70 do 150 USD. Test na plísni je nezbytný, protože některé spóry plísní jsou škodlivé a vedou k vážným respiračním problémům.

Někteří odborníci mohou také otestovat plíseň u vás doma. Testování plísní může zahrnovat testování černé plísně, kontrolu plísně bílé a prohlídky růžových plísní. Pokud vám růžová plíseň připadá cizí, podívejte se do tohoto článku o „co je růžová plíseň“, abyste se s ní seznámili.

Po kontrole formy je dalším krokem sanace plísní. Zjistěte více o tom níže.

Náklady na sanaci plísní

Sanace plísní stojí v průměru 2 325 USD, tedy zhruba 15 až 30 USD za čtvereční stopu sanace plísní. V závažných případech může cena dosáhnout až 6 000 $.

Pokud je však forma kontaminovaná plísní menší než deset čtverečních stop, můžete problém vyřešit sami za pouhých 50 USD. Pokud rozdělíte náklady na sanaci plísní na hodinu, cena je 75 až 108 $ za hodinu.

Hlavními faktory, které se berou v úvahu při ošetřování plísní, jsou to, jak brzy byla plíseň detekována a jak se s ní zachází. Pokud je ošetřeno příliš pozdě, vznikají nevyhnutelné dodatečné náklady v důsledku poškození domovních struktur (např. Sádrokarton, podklad).

Za takových okolností mohou dodatečné náklady dosáhnout 5 000 $ a možná i dále. Záleží na rozsahu kontaminace plísní a škodách, které způsobila na strukturách vašeho domova.

V rámci omezování plísní budou odborníci na odstraňování plísní formu obsahovat. V rámci tohoto procesu profesionálové odstraní plíseň a místo důkladně vyčistí. Rovněž vhodně zlikvidují izolační materiály.

Poté, co obsahuje formu, je odstraněn proces. Odstranění zahrnuje antimikrobiální čištění, kde profesionálové dezinfikují postižené místo.

Po antimikrobiálním čištění je provedeno broušení. Nakonec se kromě vakuování oblasti pomocí HEPA vakua provede tryskání suchým ledem, aby se odstranilo 99% spor plísní. Posledním krokem ke snížení plísní je zapouzdření, kde odborníci zabraňují růstu plísní.

Závěr

Plíseň má mnoho nepříznivých účinků, ať už na zdraví nebo v přístřeší. Vědět o tom, „jak moc plíseň znehodnocuje domov“ vám snad pomůže ocenit dům bez plísní.