Jak pečetit svatební pozvánky: 4 nejlepší možnosti

Existují čtyři způsoby, jak vědět, jak pečetit svatební pozvánky. Nejprve budeme hovořit o tradičních způsobech, jako je použití vosku a také o některých dalších metodách, pokud chcete více dekorativní přístup.

Doporučujeme také přečíst si, čí jméno je na svatebních pozvánkách na prvním místě, abyste se vyhnuli chybám v obsahu, než je zapečetíte. Koneckonců, poslední věc, kterou chcete, je zjištění, že jste po zalepení obálek neúmyslně neuposlechli standardní etiketu svatebních pozvánek.

Jak pečetit svatební pozvánky

Nálepky

Nejjednodušší způsob, jak pečetit svatební pozvánky, je pomocí samolepek. Máte možnost si je zakoupit v řemeslných obchodech, nebo si je dokonce můžete vyrobit sami.

Pokud si samolepky vyrábíte sami, můžete je upravit tak, aby odpovídaly tématu svatebních pozvánek. Pokud však nemáte čas nebo rozpočet, můžete si vybrat i samolepky z obchodu v různých provedeních.

Tuto část obálky s pozvánkou na svatbu totiž vaši příjemci pravděpodobně stejně rozříznou. Jen se ujistěte, že samolepky mají správnou velikost pro úspěšné uzavření svatebních pozvánek a že se nevysypou poštou.

Vosk

Elegantnějším přístupem k pečetění svatebních pozvánek je použití vosku. V dnešní době jsou k dispozici stavebnice různých barev a dokonce i razítek.

Pokud jste ochotni utratit více, můžete si dokonce upravit razítko. Například možná vy a vaše drahá polovička můžete navrhnout symbol jedinečný pro vaši svatbu.

Dalším nápadem je vytvořit razítko pomocí vašeho monogramu. Ale pokud si myslíte, že není nutné kupovat vlastní razítko, vyberte si to nejbližší, které bude odpovídat vašemu svatebnímu tématu.

Stužky

Pokud se cítíte extra vychytralí a chcete něco jedinečnějšího na zpečetění svatebních pozvánek, zvažte jejich převázání stuhami. Ale opět jsou relativně levné a máte svobodu kombinovat různé typy a barvy podle vašeho tématu.

Elegantní možností je saténová stuha nebo cokoliv lesklého na svatební pozvánky. Poté pásky navrstvěte pro větší bezpečnost a estetiku.

Je vaše svatební téma rustikální? Stuhy můžete dokonce vyměnit za provázky, pokud je úhledně svážete, aby se pozvánka nerozpletla.

Dekory

Chcete-li ušetřit na svatebních pozvánkách, je nezbytné dbát na jejich váhu při rozesílání. Ale pokud máte jen pár hostů, proč si nedopřát zdobení svých pozvánek prostřednictvím jejich pečetí?

Některé příklady prvků a dekorů pro pečetění svatebních oznámení jsou lisované květiny nebo sušené listy. Mohou být příklady v partě obsažené v květinách a zeleni, které budete mít na svatební hostině.

Pro některé ultra-speciální hosty můžete dokonce použít špendlíky a brože. Neváhejte a vyhledejte na bleších trzích vintage kousky, které dokážou povýšit jednoduché svatební oznámení na něco extravagantnějšího, co si vaši hosté jistě zamilují.

Olizujete svatební obálky?

Svatební obálky je nejlepší neolizovat, na rozdíl od přesvědčení, že je to způsob, jak je zapečetit. Tato praxe začala myšlenkou, že dásně na obálce se aktivují, jakmile se do ní dostane vlhkost.

Stále však můžete zajistit, aby obálka účinně přilnula navlhčením gumového těsnění bez olizování, ale vlhkou houbou. Zabráníte spolknutí lepidla a navíc to bude hygieničtější.

Maily nepatří mezi významné zdroje přenosu virů a jiných chyb, které mohou být přítomny ve slinách. Stále je však lepší ušetřit vaše svatební hosty jakékoli potenciální expozice.

Co použít místo olizování obálek?

Houby a vatové tampony

Namísto použití slin k navlhčení žvýkačky na obálce, proč nepoužít jiný nástroj a vodu. Můžete například zamlžit domácí houbu a poté navlhčit lepicí pásku na obálku pro utěsnění.

Další možností, která nabízí větší kontrolu, je vatový tampon namočený ve vodě. Na rozdíl od použití houby, která by mohla nasáknout příliš mnoho vody, neriskujete přemokření obálky vatovým tamponem.

Klepicí tyčinky

Lepicí tyčinky jsou levné, ale účinné pro lepení svatebních obálek. Nejsou špinavé a mohou dokonce zajistit obálku lépe, než se spoléhat na žvýkačku.

Můžete dokonce zkontrolovat obchody s řemeslnými výrobky, zda neobsahují lepicí tyčinky formulované výslovně pro uzavírání obálek. Jen dejte pozor, abyste nepoužili příliš mnoho, jinak se obálka může pomačkat.

Zalepujete vnitřní svatební obálku?

Při přípravě svatebních oznámení nezalepujete vnitřní obálku. Místo toho necháte vnitřní obálku otevřenou, když ji vložíte do vnější obálky, která bude zapečetěna.

Navíc si všimnete, že vnitřní obálky nemají lepicí pásku jako vnější obálka. Jsou také určeny jako další ochrana, ale není třeba je lepit nebo zavírat.

Je nezbytné, aby vaše svatební pozvánky byly bezpečně zapečetěny, abyste se vyhnuli potenciálnímu odesílání prázdných, což může vést k vyšším výdajům. Pro další tipy si přečtěte, jak ušetřit peníze za svatební oznámení.

Můžete nalepit obálku a poslat ji poštou?

Poštovní obálku můžete přelepit, pokud je to typ přijatelný pro uzavírání obálek. Některé pásky, například pásky pro domácnost, jsou akceptovány pouze pro zesílení uzávěru.

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat nejlepší způsoby, jak pečetit svatební pozvánky, můžete použít samolepky, vosk, stuhy a dokonce i dekory, jako jsou květiny a brože.

Pamatujte, že své pozvánky si musíte zajistit pouze k odeslání na konci dne a nemusíte zbytečně utrácet za jejich pečetění. Neváhejte a podělte se o svůj vybraný způsob níže v komentářích!