Jak ovládat pračku Kenmore? 6 snadných kroků!

Potřebujete vědět, jak ovládat pračku Kenmore? Na konci tohoto článku budete vědět, jak na to. Pomocí několika jednoduchých kliknutí na tlačítko můžete pohodlně změnit chod pračky.

Kenmore je již mnoho let jednou z nejlepších značek spotřebičů. Nebudete se muset starat o jejich kvalitu a o to, co může udělat pro spokojenost zákazníka.

Tento článek také poskytuje rychlý přehled o tom, jak bezpečně provozovat pračku. Máme pro vás hadříky, které chcete vědět o několika bezplatných dalších tipech pro účinné praní vašich oděvů. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Jsou pračky Kenmore dobré?

Kenmore je jednou z předních značek spotřebičů. Podle spotřebitelů tvoří spolu s dalšími špičkovými značkami jeden z nejspolehlivějších spotřebičů. Pokud se díváte na jejich pračky, měli byste také vědět, že jejich očekávaná životnost by při pravidelném používání byla kolem 14 let. Skvěle čistí všechny látky. To znamená, že mají široké možnosti nastavení při čištění prádla.

Kroky ovládání pračky Kenmore

Samozřejmě nemůžeme mluvit o pračkách, aniž bychom vysvětlili, jak je ovládat. Každý pere prádlo jinak. Toto jsou pouze obecné kroky obsluhy pračky a toho, jak se starat o prádlo při praní. Zde jsou kroky, jak provozovat pračku Kenmore:

Krok č. 1. Samostatné prádlo

Prvním krokem je oddělení špinavého prádla podle barvy a rovnoměrného typu látky. Barevné utěrky se perou odděleně od bílých, aby nedocházelo k rozpouštění barev do bělma. U jemnějších látek je nejlepší je prát v ruce, aby se během cyklu pračky nepoškodily. Takže víte, jak prát prádlo ručně.

Krok č. 2. Vyberte si svůj bělicí prostředek

Když bělíte oblečení za účelem dezinfekce, musíte zvolit správný druh. Na hromadu barevného oblečení použijte bělidlo určené na oblečení různých barev. Pokud jde o hromadění bílého oděvu, použijte bělidlo určené pro bílé prádlo, protože to poskytuje nejlepší výsledky. Pomáhá je vybělit a nejlépe odstraňuje žluté skvrny.

Krok č. 3. Zvolte prací cyklus

Jakmile znáte štítek péče o vaše oblečení, musíte pro něj vybrat správný prací cyklus. Existují různé rychlosti, kterými může pračka točit; přednostně jsou rychlá odstředění vyhrazena pro sušení prádla, protože rychlá odstředění způsobují vytlačení vody. Toto je nezbytný krok, takže vaše oblečení bude v bezpečí a zároveň bude vyčištěno co nejefektivněji. Pračky Kenmore mají několik rozsahů cyklů, takže máte mnoho možností.

Krok č. 4. Teplota vody

Teplota vody, kterou používáte k praní, dramaticky ovlivňuje výsledky. Horká voda může být pro látku intenzivní, protože může způsobit její vyblednutí, sražení, uvolnění podvazkového oblečení a dokonce i vytvoření některých přehlédnutelných skvrn. Dokáže však rychle zabíjet choroboplodné zárodky a bakterie, proto je vynikající z hygienických důvodů. Díky tomu se nejlépe používá pro ložní prádlo, ručníky, prostěradla nebo houževnatou látku, která potřebuje hloubkové čištění nebo dezinfekci. Studená voda je pro šetrné čištění oděvů a vyžaduje méně energie. Použijte studenou vodu pro vaše jemnější materiály, sotva špinavé oblečení nebo ty, které mají tendenci protékat.

Krok č. 5. Vyberte prací prostředek

Vybírejte prací prostředek moudře. Některé prací prostředky jsou speciálně vyrobeny pro použití v pračkách. Obvykle se snáze rozpouštějí ve vodě a je u nich menší riziko ucpání odpadního potrubí. Prací prostředky, které nejsou označeny pro pračky, jsou přijatelné k použití, ale prakticky vzato by mohly při dlouhodobém používání poškodit váš spotřebič. Podívejte se do návodu k pračce, kam byste měli nalít prací prostředek a aviváž. Na spotřebiči by mělo být uvedeno, jaké množství pracího prostředku nebo aviváže by se mělo použít pro každou dávku.

Krok #6. Sledujte zátěž

Při plnění pračky se ujistěte, že nedochází k přeplnění vany. To může být příčinou neúčinného čištění vašich oděvů v důsledku nerovnoměrného rozložení zátěže. To může také vést k poškození spotřebiče, jako u každého zařízení, které je přetíženo. Možná si budete chtít přečíst o tom, jak používat pračku.

Co když jsem udělal chybu při nastavování cyklů pračky?

Co se stane, když si uvědomíte, že jste ji nastavili na nesprávné mycí cykly uprostřed nebo jste již začali? Můžete to ještě uložit? Ano můžeš. Budete potřebovat vědět, jak resetovat pračku Kenmore. Během cyklu dvakrát vyhledejte tlačítko „Pauza/Stop“, abyste jej zrušili. Poté si můžete vybrat požadovaný prací cyklus a vyměnit vodu, pokud chcete. Stiskněte tlačítko „Start“ a proces praní se resetuje.

Je to obal!

Nyní víte, jak ovládat pračku Kenmore. Jedná se o jednoduchý přístroj na obsluhu a můžete se spolehnout, že vám vydrží tak dlouho, dokud mu bude věnována pravidelná údržba. Doufáme, že jste se dnes dozvěděli nějaké nové informace. Děkuji za přečtení! Přečtěte si související články; vědět, jak používat pračku a jak čistit vypouštěcí hadice praček.