Jak otestovat spínač spuštění sušičky? 5 nejlepších tipů!

Víte, jak otestovat spínač spuštění sušičky? Tento článek vám pomůže naučit se to pomocí jednoduchých tipů, takže bez dalších okolků začněte číst tento článek. Testování lze provést pomocí analogového nebo digitálního multimetru.

Oba voliče rozsahu musí být nastaveny do nejnižší polohy s odporem v ohmech. Stisknutím hrotů k sobě a posunutím ručičky na nulu je analogový měřič „prázdný“. Samonulovací digitální měřič.

Stiskněte jeden kovový hrot, pouze jeden spínač s černou měřicí sondou a druhý s červenou sondou. Uchopte spínací tyč oběma rukama. Tento spínač se zdá vadný a musí být vyměněn, pokud se měřidlo nezmění. Pokud měřič klesne na nulu, tlačítko funguje správně nebo je něco jiného špatně. Toto je pouze přehled; měli byste pokračovat ve čtení, abyste se dozvěděli více.

Jak najít spínač spuštění sušičky?

Najděte na sušičce tlačítko start. Najdete ho na horní straně sušičky, pod panelem ovládací konzoly. Chcete-li získat vstup pod ovládací panel, odstraňte šroub(y) umístěné na obou stranách ovládací jednotky. Malá část nebo koncovka by mohla zakrýt šrouby, které musíte odstranit. Nejprve oddělte ozdobné (koncové) části. Konzole by se s největší pravděpodobností musela podle modelu překlopit dopředu. Chcete-li zachovat povrch sušičky, přehoďte ji hadříkem.

Tipy k testování spínače spuštění sušičky

Plnit sušičku mokrým oblečením není skvělý pocit. Ačkoli existují různé důvody, proč sušička nemusí fungovat, ve většině případů se vypne napájení a rozbije se spouštěcí spínač sušičky. Prozkoumejme tlačítko, pokud jste otestovali schopnost sušičky a stále svítí. Spouštěcí spínač na sušičce lze otestovat následujícím způsobem a pomůže vám pochopit, jak otestovat spínač spuštění sušičky.

#1. Vypněte sušičku

Vytáhněte sušičku ze zásuvky nebo vypněte jistič, který dodává energii, co je pro vás výhodnější. Budete se chtít ujistit, že je vypnutá elektřina, protože budeme mít přístup k ovládacímu panelu sušičky.

#2. Odstraňte šroub a otevřete ovládací panel

Umístěte ručník přes horní část sušičky a spodní část ovládacího panelu. Panel bude umístěn na horní straně sušičky a ručník by měl zachovat povrch. Podél horní (nebo zadní části) ovládacího panelu by mělo být několik šroubů. Odstraňte šrouby pomocí šroubováku, jinak by se měl ovládací panel uvolnit. Použijte šroubovák s magnetickým hrotem. Pokud to uděláte tímto způsobem, můžete se vyhnout ztrátě šroubů pod sušičkou!

#3. Vytáhněte ovládací panel

Po uvolnění ovládací panel jemně vytáhněte a položte na ručník. Najděte spodní stranu startovacího spínače. Většina startovacích spínačů má k nim připojené 2 nebo 3 kabely.

#4. Zapamatujte si původní polohu vodičů

Abyste se později vyhnuli bolestem hlavy, identifikujte dráty a zapište si, kde se připojují, do poznámkového bloku, než je odpojíte. Odpojte kluzné spoje od svorek pomocí špičatých kleští. Ty se snadno sundají, ale ujistěte se, že zatahujete spíše za součást konektoru než za drát.

#5. Nastavte multitester

Nastavte multitester na měření ohmů po odstranění všech vodičů ze startovacího spínače. Na testeru je tento parametr běžně označen R1 a RX1. Pokud má tlačítko dva vodiče, připojte testovací sondu ke každé svorce. Na testeru by se mělo zobrazit nekonečno. Stiskněte nebo aktivujte spouštěcí spínač nebo jej tam podržte, zatímco sondy budou v kontaktu se svorkami.

Poté by měl tester zobrazit nulu. Tlačítko je nevhodné, pokud se nezmění. Najděte svorku označenou NC a CT1 na třívodičovém spínači. K této svorce připojte jednu ze sond. Poté vyhledejte svorku CO a R1 a připojte její druhou sondu k této svorce. Na testeru musí být zobrazeno nekonečno. Tester bude ukazovat nulu, pokud stisknete nebo zapnete spínač a podržíte jej. Pokud tomu tak není, je ovladač vadný. Stačí vyjmout staré tlačítko, přinést jej do obchodu s elektronikou pro řádnou výměnu a znovu jej smontovat stejným způsobem, jakým jste demontovali to staré.

Základy spínače spuštění sušičky

Startovací spínač je okamžitý dotykový spínač, který zapíná motor. Poté, co se stiskne startovací spínač a motor se začne točit, odstředivý spínač se vysune, aby zůstal kontakt. Specifické verze s „finishingovým štítem“ a funkcí „zabránění pomačkání“ mohou sušičku spustit po dokončení fáze sušení, aby se zabránilo pomačkání prádla uvnitř bubnu sušičky. Interní solenoid v takových spouštěcích spínačích umožňuje aktivaci spínače bez fyzického stisknutí. Možná vás také bude zajímat, jak čistit odvzdušňovací hadici sušičky.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se naučili testovat spínač spouštění sušičky. Tyto tipy pomáhají při správném vyzkoušení spínače spuštění sušičky a spínač spuštění sušičky je nezbytnou součástí každé sušičky, takže je nezbytné, aby fungoval po celou dobu. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku. Můžete si také přečíst o tom, že sušička vydává hluk při bubnování a jak často čistit větrací otvory sušičky.