Jak otestovat odmrazovací ohřívač chladničky? 4 snadné kroky!

Chcete se naučit testovat odmrazovací ohřívač chladničky? Nebojte se a jste na správném místě.

Odmrazovací ohřívač se obvykle nachází v zadní části mrazničky nebo pod spodní částí horní chladničky. Chcete-li získat přístup k ohřívači, budete muset vyčistit všechny položky v mrazničce. K udržení panelů na místě lze použít přídržné háky a šrouby. Pomocí malého nástroje odstraňte šrouby a stlačte přídržné spony.

U některých historických svislých mrazniček je nutné odstranit plastový výlisek, aby se dostalo na dno mrazničky. Zbavit se toho plísně není snadné, takže se ho nesnažte vytlačit násilím. Pokud se ho rozhodnete vyjmout, uděláte to podle svého uvážení, protože je křehké. Nejprve jej zahřejte vlhkým, horkým hadříkem do koupele, aby byl o něco méně křehký a mnohem poddajnější. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Kroky k testování odmrazovacího ohřívače chladničky

Když začnete testovat odmrazovací ohřívač chladničky, zkontrolujte, zda je vypnutý zdroj napájení. Nejjednodušší metodou je nejprve odpojit stroj od zdi. Můžete odpojit potřebnou pojistku ze zásuvky v obytném prostoru nebo vypnout správný jistič uvnitř ochranného panelu obvodu. Přečtěte si níže uvedené kroky a zjistěte, jak testovat odmrazovací ohřívač chladničky. Pokud máte čas, můžete si přečíst, kde můžete nainstalovat ohřívač vody.

Krok č. 1. Najděte odmrazovací ohřívač

Najděte odmrazovací ohřívač. Lze jej nalézt za zadním panelem na mrazicí části chladničky nebo pod podlahou mrazicí části. Odmrazovací ohřívače se obvykle nacházely pod spirálami výparníku chladničky. Všechny překážky, jako jsou součásti mrazničky, police na mražené potraviny, součásti výrobníku ledu a vnitřní přední spodní panely, musí být odstraněny.

Krok č. 2. Odstraňte spony a šroub

K přidržení panelu na místě při jeho odpojení lze použít spony a šrouby. Chcete-li uvolnit háčky, které udržují panely v klidu, odpojte je a použijte klíč. Než se dostanete na dno některých starých chladniček, zákazníci možná budou muset vyměnit plastový výlisek. Při každém oddělování lišty buďte opatrní, protože by se mohla snadno zlomit. Můžete začít zahřátím teplým vlhkým hadříkem. Kovová tyč potažená hliníkovou fólií nebo měděnou spirálou ve skleněné nádobě jsou tři významné kategorie odmrazovacích ohřívačů. Každá z těchto tří kategorií je podrobena stejné přísné zkoušce.

Krok č. 3. Vyjměte odmrazovací ohřívač

Nejprve je nutné odpojit odmrazovací ohřívač od chladničky, než jej otestujete. Kabely spojují odmrazovací ohřívač a vodiče jsou drženy pohromadě pomocí navlékacích spojů. Oddělte reference od svorek pevným uchopením. Na pomoc může být zapotřebí sada pinzety. Tahat za dráty není dobrý nápad. Možná se také budete chtít naučit, jak vyrobit solární ohřívač vody a jak vyčistit ohřívač vody bez nádrže.

Krok č. 4. Otestujte pomocí multitester

Zkontrolujte připojení ohřívače pomocí multi testeru. Nakonfigurujte úroveň Rx1 na multitesteru. Vložte jeden z vodičů testeru na každou svorku. Měl by vám dát výsledek, který je někde kolem nuly a je nekonečný. Pokud jsou vedení připojena a neexistuje žádné pokračování se zemí, pak se zdá, že odmrazovací ohřívač funguje Když multitester ukazuje nulu nebo nekonečno, odmrazovací ohřívač musí být okamžitě vyměněn. Vzhledem k tomu, že existuje tolik různých typů součástí, je nemožné specifikovat, ať už má být údaj odmrazovacího ohřívače. To by však nemělo být 0 nebo nekonečno. V takovém případě by měla být součást vyměněna.

Co je odmrazovací ohřívač?

Odmrazovací ohřívač je mechanismus pro regulaci teploty, který se nachází v automatickém odmrazovacím mechanismu chladničky. Odmrazovací mechanismus se skládá z termostatu, regulátoru a ohřívače. Kdykoli se spirála chladničky nadměrně ochladí, její časovač odmrazování aktivuje ohřívač, který pracuje tak, aby rozpustil přebytečný led. Úkolem jeho termostatu je signalizovat ohřívač, aby se vypnul, pokud spirály dosáhnou správné teploty. Jeho časovač spouští přepínání kovového prvku ohřívače na horko, kdykoli začne proces odmrazování. Kdykoli se okruh znovu uzavře, kov se ochladí. Jeho ohřívač se vypne, jakmile termostat rozpozná novou teplotu. Vadný termostat může způsobit spálení ohřívače nebo přestat fungovat úplně. Systém senzoru odmrazování monitoruje teplotu kondenzátoru. Jeho pojistka vybuchne, pokud detektor odmítne vypnout odmrazovací ohřívač a ohřívač by se musel vypnout. Odmrazovací termostat se liší od termostatu mrazáku a je to teplotní monitor, který řídí chlazení chladničky. Gadget monitoruje vnitřní teploty, aby udržela chladničku příliš chladnou nebo horkou. Pokud teplota stoupne příliš vysoko, tento termostat zapne nebo vypne kompresor chladničky.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se naučili testovat odmrazovací ohřívač chladničky. Výše uvedené kroky vám musí pomoci při testování odmrazovacího ohřívače. Pokud zjistíte poruchu odmrazovacího ohřívače, musíte jej okamžitě vyměnit. Děkujeme, přátelé, že jste s námi.