Jak ostříhat vlasy pro darování? 5 úžasných věcí, které byste měli vědět!

Proč se pro darování musíte naučit stříhat vlasy? Je to proto, že dospělí a děti na celém světě chtějí paruky, aby zakryly jejich vypadávání vlasů. Tento problém je často způsoben radiační terapií, chemoterapií, trichotilomanií, alopecií, popáleninami a dalšími zdravotními stavy. Navíc je dobré mít pocit, že jste pomohli někomu, kdo to nejvíce potřebuje.

Různé organizace využívají darování vlasů k výrobě paruk. Jednotlivci mají konkrétní důvody, proč si vlasy ostříhají a následně darují.

Jiní chtějí pomáhat těm, kteří to potřebují. I ostatní k tomu mají své důvody. Bez ohledu na váš důvod je dobré vědět, že darování vlasů je jen snadný proces.

Kdo má nárok darovat?

Darovat může dívka i chlapec. A nikdy to není problém. Problém spočívá v typu darovaných vlasů. Mělo by jít od kudrnaté nebo rovné, tlusté nebo jemné a další. Organizace však nepřijímají vlasy, které byly odbarvené nebo barvené. Někteří také nepřijímají šedé vlasy. Darování vlasů je tedy omezeno pouze na mladší generaci.

Kdo ostříhá vlasy?

Dovolte komukoli, kdo ví, jak ostříhat vlasy pro darování, aby to udělal za vás. Pokud chcete, navštivte nejbližší salon. Nechte si ostříhat vlasy nebo udělejte DIY přístup. Řiďte se souborem pokynů předložených organizací přijímající dar.

Některé z nich by chtěly vlasy v jednom copu nebo culíku. Někteří by preferovali vlasy v různých částech.

Vlasy tak budou ostříhány rovnoměrně a přiměřeně. Poté vlasy úplně vysušte, než je vložíte do sáčku na zip. Nebo zplesniví a už nebude užitečné.

Jak dlouhé jsou vlasy k darování?

Délka vlasů k darování závisí na organizaci. Přesto je minimum alespoň osm palců. Většina z nich si nechala vlasy ostříhat na zhruba dvanáct palců, aby je mohli darovat. Délka copu nebo culíku k darování není omezena.

Jaké důležitější tipy si pamatovat při stříhání vlasů?

Níže jsou uvedeny další tipy, které je třeba mít na paměti, když se necháváte ostříhat. Jak tedy ostříhat vlasy pro darování?

#1. Vyčistěte a zcela vysušte

Nejprve si vlasy vyčistěte, než je ostříhá zkušený kadeřník. Budou vám stahovat vlasy dozadu, dokud z nich nebude nízký culík. Elastický materiál bude použit k tomu, aby vaše vlasy byly pevné. Tímto způsobem nebude po rozříznutí neustále vypadávat.

Poté jej před zabalením nechte zcela vyschnout. Bude ihned odeslán vybrané organizaci. Důkladně osušte a položte na ručník. Nechte den nebo dva dny odležet.

Nikdy jej nemyjte ani nesušte fénem. Nebo se vám vlasy z culíku uvolní. Pro hlubší pochopení, vědět, jak ostříhat vlasy pro darování.

#2. Než jej budete moci znovu oříznout, bude to chvíli trvat

Vyrůstání z vlasů vyžaduje trpělivost. Lidské vlasy obvykle rostou v průměru o šest palců za rok. To je asi půl palce každý měsíc. Takže minimální požadavek je osm palců pro darování vlasů. Klíčem je nikdy se nenechat odradit. Dříve nebo později uvidíte jeho pokrok.

Dosáhněte cíle, aby vaše vlasy opět narostly delší. Držte se toho! Některým by trvalo pět let, než by si znovu ostříhali vlasy. Takhle věci často vycházejí.

#3. I jedna osoba už dělá velký rozdíl

Jen si uvědomte dopad darování ostříhaných vlasů. Lidé byli dokonce motivováni nechat si narůst vlasy a zkrátit je. Nakonec se rozhodli udělat krok. Z pomoci lidem, kteří jsou chronicky nemocní, mohou skutečně vzejít dobré věci. Potřebují paruku a odpovědí jsou vaše ostříhané vlasy.

Ovlivněte ostatní, aby také darovali. To má také větší dopad. Chcete-li mít jeden příčesek, bude to vyžadovat osm až třicet culíků. To je spíš culík. To závisí na vybrané organizaci.

#4. Je to něco osobního

Nejbližší přátelé a rodinní příslušníci mohou vyjádřit svůj názor na délku vlasů, které se mají ostříhat. Vždy však záleží na vašem rozhodnutí. Je to váš nejvěcnější klenot, vaše vlasy. Rozhodněte se tedy, co pro to uděláte a kam to darujete.

#5. Proveďte průzkum

Existuje mnoho míst, kde můžete darovat své vlasy. Vždy je to organizace, o které máte pocit, že ji nejlépe využije. Mělo by to být něco, čemu můžete věřit. Takže neposílejte své vlasy jen tak kamkoli, kde sotva kdy znáte.

Jak najít organizace pro dárcovství vlasů?

Spousta kadeřnických salonů by se spojila s organizacemi pro dárcovství vlasů. Pořádají stříhání vlasů nebo přijímají dary individuálně. Je dobré navštívit salon vedle vás. Je to při rozhodování o darování. Chcete-li získat více nápadů, podívejte se na nejlepší místa, kde můžete darovat vlasy.

#1. Zavolejte charitativní organizaci

Po zavolání přispějte charitativní organizaci, která se vám líbí. Zeptejte se na nějakého možného partnera salonu nebo naplánovanou akci v okolí.

#2. Navštivte salony v okolí

Zeptejte se, zda salony v této oblasti spolupracují se skupinami pro dárcovství vlasů. Vědět, kde lze vlasy darovat. To je vedle oblasti, ve které žijete. Určitě existuje jedna, která zajistí, že vaše vlasy budou zcela ostříhané v souladu s organizací.

Závěr

Naučit se stříhat vlasy pro darování se zdá jako působivé rozhodnutí. Je to dobré gesto se smysluplnými a měřitelnými výsledky. Je to skutečně dárek organizacím dárcovství vlasů. Dále přispěje ke změně životů lidí, kteří to nejvíce potřebují. Pro další články o dárcovství si přečtěte, kolik životů zachrání dárcovství orgánů a co je to automatizované dárcovství krve. Děkuji za přečtení! Do příště!