Jak oslovit byty na svatebních pozvánkách

Ti, kteří se chtějí dozvědět, jak oslovovat byty na svatebních pozvánkách, by měli rozumět tomu, jak adresu bytu uvést a kam ji na svatebních pozvánkách uvést. Měli byste rozumět etiketě adresování pozvánky na svatbu, ale pochopitelně nemusí být příliš jasné, zda hosté bydlí v bytech.

Pokračujte ve čtení níže, abyste věděli, jak správně psát adresy na svatební pozvánky. A pokud jste je ještě nenasbírali, zde je návod, jak získat adresy pro svatbu.

Etiketa o tom, jak oslovovat byty na svatebních pozvánkách

Když rozumíte tomu, jak oslovovat svatební pozvánky, znamená to, že píšete úplně typy ulic. Podobně jsou apartmány považovány za sekundární údaje o adrese a budete je označovat jako „apartmán“ nebo „jednotka“.

Pamatujte, že byt nebo bytová jednotka bude mít svou vlastní adresu. A při psaní na pozvánky na svatbu by adresa bytu měla být na druhém řádku.

Na prvním řádku jsou formální jména hosta; pak vyhláskujete všechna slova v adrese. Zde je příklad adresování bytů na svatebních pozvánkách jménem hosta a jeho ulicí:

Pan a paní John Smithovi [Číslo ulice a název ulice] [Číslo bytu] [Město, stát a PSČ]

Co když ale na svatební pozvánce potřebujete oslovit i budovu a ne jen byt? Budete potřebovat dva řádky, aby se vešly adresy nebo podobné:

Pan a paní John Smithovi [Číslo ulice a název ulice] [Číslo budovy] [Číslo bytu] [Město, stát a PSČ]

Uvádíte číslo bytu na svatebních pozvánkách?

Při oslovování bytů na svatebních pozvánkách uvedete adresy bytů a žádné zkratky. Byt nebo jednotku vypíšete, proto se píšou na druhý řádek, aby bylo zajištěno, že se budou správně číst.

Zkuste tento příklad při psaní na pozvánku:

[Jméno hosta se správnými tituly]

[Adresa ulice]

[číslo bytu a bytu]

[Město, stát a PSČ]

Všimněte si, že možná budete potřebovat více linek, zvláště pokud zvete různé hosty ze stejné domácnosti. Ujistěte se, že také nejsou žádné typografické chyby, hlavně proto, že adresy svatebních obálek jsou psané ručně.

Přečtěte si prosím, jak si vytisknout svatební pozvánky doma, abyste se vyhnuli problémům s psaním a tiskem.

Jak formálně napíšete adresu bytu na svatební pozvánky?

Nejjednodušším způsobem, jak pochopit etiketu adresování svatebních oznámení, kde hosté bydlí v apartmánech, je věnovat další řádek slovu „apartmán“ a číslu bytu.

Bude to snazší číst a je to formální, protože adresa je na samostatném řádku. Svatební kaligrafové vědí, že byste neměli používat Apt. při oslovování bytů na svatebních pozvánkách.

Jak řešíte čísla bytů při ukládání dat?

Kromě správného způsobu oslovování svatebních pozvánek víte, jak oslovit svatbu a uložit data? Je to podobné jako při adresování svatebních pozvánek, ale obecně platí, že schůzky jsou kreativnější a zábavnější než formální pozvánky.

Zde jsou součásti adresování uložte datové karty, pokud host bydlí v bytě:

  • Celé jméno hostů (tj. nemusíte se stresovat tituly a vyznamenáními)
  • Úplná adresa, kterou vypíšete bez zkratky (např. byt není psán jako apt)

Příklad:

[Jméno hosta]

[Adresa ulice]

[číslo bytu a bytu]

[Město, stát a PSČ]

Uvádíte adresu na svatební pozvánce?

Řešení svatebních pozvánek není tak složité, jak se zdá. Musíte si jen pamatovat, že etiketou je vše napsat a používat řádky, aby byla adresa svatebního oznámení snadno srozumitelná.

  • Napište celé jméno hostů, ale můžete zkrátit Pan a slečny (jasně uveďte, koho z domácnosti zvete)
  • Napište adresu zcela bez zkratek (apartmány například pište jako „Apartmán“ a ne Apt.)
  • Pokud jsou informace delší než 20 číslic, použijte na adresu samostatné řádky.
  • Nepoužívejte symboly (např. pokud potřebujete napsat „a“, vyhláskujte jej, než pro něj použijte symbol)

Jak oslovíte svatební pozvánku s místem konání?

Když místo konání píšete na svatební pozvánce, nemusíte ho uvádět úplně. Místo toho napíšete město a stát místa konání svatby, ale ulice a PSČ jsou zbytečné.

Ulice však napíšete, pokud máte dvě svatební místa ve stejném městě a státě. I další příručky etikety uvádějí, že byste měli být při psaní místa svatby konkrétní, takže výběr je jen na vás.

Pokud se jedná o cílovou svatbu, můžete také napsat zemi. A pokud se recepce koná na stejném místě jako svatební obřad, stačí napsat „Reception to follow“.

V opačném případě použijete jinou kartu na pozvánce pro podrobnosti o recepci. Pokud pozvete hosty do hotelu na ubytování nebo více, zde je návod, jak formulovat informace o hotelu pro svatbu.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Právě jste se naučili, jak na svatebních pozvánkách oslovovat byty, kde by to mělo být uvedeno, a použijete pro to další řádek za adresou.

Pokud existuje budova, měli byste pro ni také použít samostatný řádek a vyhnout se zkratkám. Pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět níže.