Jak ošetřujete vodou poškozené dřevo: 3 zvládnutelné kroky

Pokud si všimnete hnijícího dřeva, jednou z věcí, kterou budete chtít vědět, je, jak zacházet se dřevem poškozeným vodou, protože vlhkost může způsobit jeho vadnutí. Raději si připravte brusný papír a tmel – kromě jiných nástrojů a chemikálií – protože se vám budou hodit, když potřebujete vědět.

Jak opravit poškození dřeva vodou?

Krok č. 1. Posoudit poškození

Nejprve musíte vyhodnotit škody. Dřevo poškozené vodou by mohlo přinést další komplikace.

Existuje několik způsobů, jak identifikovat a lokalizovat vodou poškozené dřevo. Pokud potřebujete pomoc, zde je informativní článek o tom, jak zjistit vodou poškozené dřevo.

Navíc jedna z věcí, kterou byste měli vědět, je, že vlhkost vytváří ideální podmínky pro růst plísní. Rozlité látky, které jste včas neuklidili, by mohly z oblasti udělat živnou půdu.

Krok č. 2. Chraňte se

Při kontrole plísní nebo plísní se ujistěte, že podniknete kroky k ochraně. Vystavení plísním nebo plísním může způsobit zdravotní komplikace a vyvolat alergie.

Pokud se jedná o menší problém, můžete postižené místo sami pečlivě vyčistit a podle toho zlikvidovat. Pokud jsou věci vážné, budete muset odejít, uzavřít místo před prouděním vzduchu, abyste zabránili kontaminaci, a kontaktovat profesionální služby.

Držíme vám záda, pokud chcete nějaké tipy, jak zabránit plísním v důsledku poškození vodou. Zde je užitečný návod, jak zabránit plísním po úniku.

Krok č. 3. Zkontrolujte, zda nejsou skvrny

Poté budete muset zkontrolovat skvrny na dřevěném povrchu.

Pokud se skvrna zdá být zachránitelná, můžete se o skvrnu snadno postarat. Pokud hodně hnije, budete muset vynést své nástroje.

Zde je přehled dvou způsobů, jak k tomu přistupovat.

Pokud je poškození minimální

Díky snadno zpracovatelnému mořidlu nebudete muset dřevo lámat. Stačí k tomu pár chemikálií.

Začněte čištěním povrchu dvěma různými kapalinami: minerálním lihem nebo ředidlem na barvy a jemným mýdlem a vodou.

Minerální lihoviny dokážou odstranit veškeré mastné zbytky, jako je leštěnka nebo starý vosk. Směs mýdla na nádobí se dokáže postarat o jakoukoli ve vodě rozpustnou špínu.

Pokud jsou na postiženém povrchu vyvýšená zrna, použijte brusný papír a lehce jej obruste, dokud nebude povrch rovný.

O výše uvedených minerálních lihovinách a o tom, jak fungují, se lze dozvědět více. Jedním ze způsobů je, jak to může udělat černé kroužky z poškození vodou. Pokud kroužky ztmavnou, můžete vytvořit směs pomocí kyseliny šťavelové.

Plastovou lžičkou vlijte krystaly kyseliny šťavelové do teplé vody ve sklenici. Plastová část je životně důležitá, protože kyselina může reagovat s kovem.

Přidávejte po lžících, dokud se již žádné krystaly nerozpustí. Pamatujte, že při práci s kyselinou šťavelovou byste měli nosit rukavice a ochranu očí.

Hadrem nebo houbičkou můžete celý povrch – nejen tmavá místa – polití směsí kyseliny šťavelové. Pro dosažení nejlepších výsledků jej nechte pět minut zaschnout.

Kyselina může okamžitě způsobit, že skvrny zmizí, ale možná budete muset použít druhou vrstvu pro každý případ. Před použitím druhé vrstvy počkejte, až první aplikace důkladně zaschne.

Pokud skvrny po několika vrstvách nezmizí, můžete se uchýlit k obroušení skvrn. Před broušením jej však řádně opláchněte.

Důkladně opláchněte čistou vodou, abyste smyli zbytky kyseliny. Po každém opláchnutí jej budete muset opakovaně opláchnout a osušit papírovou utěrkou nebo čistým hadříkem.

Po vysušení si nasaďte respirátor, pokud jej máte. Použijte papír o zrnitosti 400 k lehkému obroušení celé oblasti, abyste se vypořádali s vyvýšeným zrnem kyseliny šťavelové.

Pokud dřevo zjevně hnije

Když si poškození vybere svou daň na dřevě, je čas na razantnější opatření.

K odstranění všech poškozených částí dřeva, které nelze opravit, budete potřebovat dláto. Jakmile dokončíte odstraňování shnilých částí, oblast důkladně vyčistěte.

Dále budete potřebovat automatický tmel. Vyplňte otvory plničem, abyste vyrovnali zbytek dřeva.

Proces budete muset opakovat, abyste se vypořádali se všemi oblastmi se silně poškozeným dřevem.

Jakmile všechen tmel zaschne, můžete nyní začít brousit tmel, aby byl rovnoměrný se zbytkem povrchu.

Nakonec budete muset opravenou oblast natřít základním nátěrem a natřít ji. Je samozřejmé, že byste měli zajistit, aby barva odpovídala okolní ploše.

Chcete-li zachovat celistvost oprav, můžete přibližně každých šest měsíců zkontrolovat všechny své dřevěné věci nebo konstrukce.

Závěr

Tady to máš! Nyní se již nebudete muset ptát: „Jak ošetřujete vodou poškozené dřevo“ a budete moci podniknout kroky k tomu, abyste to udělali.

Materiály, které byste mohli potřebovat, může být obtížné koupit. Nebojte se; to všechno bude stát za to, aby vaše dřevěné plochy a povrchy vypadaly svěže.

Se všemi nástroji a chemikáliemi, které potřebujete pod opaskem, se nebudete muset obávat poškození vodou, které by ovlivnilo cokoliv dřevěného, ​​co máte kolem svého příbytku.