Jak opravit vodu poškozenou vodou Formica: snadný průvodce

Pokud jste někdy zažili rozbíjení vody a poškozování Formicy, pak už nehledejte! Tento článek vás naučí, jak okamžitě opravit vodou poškozenou Formicu.

Co je Formica?

Než budeme diskutovat o tom, jak lze Formicu zachránit navzdory poškození vodou, musíme nejprve znát materiál. Formica je laminovaný kompozitní materiál, což znamená, že není vyroben čistě z jedné věci. Místo toho výrobci vyrábějí Formicu z různých částí nebo prvků.

Lidé připisují jako tvůrce tohoto materiálu Daniela J. O’Conora a Herberta A. Fabera. Vymysleli to v roce 1912 při práci ve Westinghouse. Řídící orgány však patent na Formicu udělily až 12. listopadu 1918.

O’Conor a Faber zpočátku vyráběli z Formicy náhražku slídy, přirozeně se vyskytujícího minerálního prachu používaného v kosmetickém a stavebním průmyslu. Slída byla v té době oblíbeným elektrickým izolátorem, ale brzy byla zastíněna vyráběným protějškem.

V současné době výrobci používají Formicu různými způsoby. Někteří lidé jej používají k výrobě různých laminovaných plastových předmětů, jako jsou stolní desky a desky, které jsou jedny z nejcitlivějších na poškození vodou.

Jaké jsou příznaky vodou poškozeného Formica?

Poškození vodou se může projevovat různými způsoby, mimo jiné včetně:

  • Deformace a získání jiného tvaru
  • Vodní skvrny
  • Nabobtnání
  • Štípání a praskání

Pokud si všimnete těchto znaků, okamžitě zkontrolujte, zda váš předmět nevykazuje další známky poškození.

Jak opravíte vodou poškozenou Formicu?

Poté, co jste viděli známky poškození vodou, vás nyní může zajímat: jak to opravím? Pokud vás tato otázka napadá, čtěte dále a zjistěte, jak opravit vodou poškozenou Formicu.

Krok č. 1. Vyhodnoťte poškození

Než budete pokračovat v některém z následujících kroků, musíte nejprve zjistit rozsah poškození. Zkontrolujte všechny výše uvedené známky poškození vodou.

Pokud nějaké najdete, udělejte si o nich mentální poznámku. Pouze v tomto kroku můžete určit, zda musíte zapojit profesionály. Pokud je poškození příliš špatné nebo si myslíte, že opravy jsou příliš obtěžující, zavolejte svému důvěryhodnému údržbáři, aby problém vyřešil.

Z tohoto kroku můžete také určit, zda by mělo být zkontrolováno vaše pojistné krytí. V závislosti na poskytovateli může náklady pokrýt vaše pojištění. Pokud si nejste jisti, poraďte se se svým právníkem.

Krok č. 2. Uklidit

Poté, co zjistíte, zda můžete projekt provést sami, budete muset vyčistit postiženou oblast. Pokud jsou na vodě poškozeném Formica nějaké předměty, budete je chtít odstranit a umístit na chladný a suchý povrch.

Dále odstraňte veškerou zbytkovou vlhkost nebo vlhkost pomocí čistého hadru. Dávejte pozor, abyste neutírali příliš energicky, protože by to mohlo Formicu poškodit.

Nyní, když je váš povrch čistý, je další logickou věcí laminát jakkoli nadzvednout. Zkontrolujte případné zachycené nečistoty a podle potřeby je odstraňte. Dávejte pozor, abyste nevypnuli Formicu příliš dokořán, protože by to mohlo způsobit další poškození.

Krok č. 3. Použít teplo

S připravenou horní i spodní částí laminátu budete chtít na povrch aplikovat teplo pomocí žehličky nebo horkovzdušné pistole. To umožňuje lepidlu dostatečně změknout, aby bylo opět použitelné.

Tento krok může chvíli trvat, zvláště když byla Formica poškozena vodou. Buďte trpěliví a nechte horko dělat svou práci.

Krok č. 4. Použijte tlak

Jakmile je lepidlo znovu lepkavé, můžete laminát aplikovat na postiženou oblast a zvážit ho těžkými předměty. Knihy nebo možná svorka, pokud ji máte, by měla tuto práci dělat dobře.

Nechte předmět vychladnout a zkontrolujte, zda správně drží. Pokud ne, opakujte kroky 3 a 4 s použitím zcela nových lepidel, abyste se ujistili, že je práce hotová.

Krok č. 5. Přilepte spodní stranu

Jakmile vrchní strana přilne k podkladu, lze celou položku znovu přilepit. Můžete použít kontaktní lepidla.

Poté rozválíme bubliny, abychom zajistili dobrý finiš. Těžké váhy, jako jsou knihy nebo svorky, opět umístěte alespoň na hodinu nebo na jak dlouho lepidlo vyžaduje.

Krok č. 6. Nahradit

Pokud by poškození vodou stále nebylo vyřešeno navzdory výše uvedeným krokům, dalším logickým krokem by bylo odstranit vodou poškozenou Formicu a nahradit ji něčím novým. Na to se doporučuje najmout profesionála.

Jak udržujete Formicu?

Formica je vyrobena tak, aby byla odolná vůči teplu a snadno se čistila. Může trvat dlouho, pokud je adekvátně udržován. Níže uvedené tipy vám mohou pomoci zachovat vzhled a funkčnost Formicy:

  • Vyhněte se příliš velkému teplu.
  • Nepoužívejte ostré předměty.
  • Udržujte povrch suchý.
  • Nepoužívejte drsné čisticí prostředky.
  • Udržujte Formicu mimo vlhké nebo vlhké oblasti.

Závěr

Navzdory tomu, jak srdcervoucí může být poškození nábytku vodou, neztrácejte naději. U některých plastových výrobků bude určitě užitečná tato příručka, jak opravit vodou poškozenou Formicu.