Jak opravit vodou poškozený odstraňovač laku na dřevěný stůl: 2 způsoby

Možná jste omylem vylili vodu na váš vyleštěný dřevěný stůl, takže chcete vědět, jak opravit vodou poškozený odstraňovač lesku na dřevěný stůl. Už si s tím nemusíte dělat velké starosti, protože jste našli správnou stránku, která vám pomůže.

Tento článek vás provede dvěma snadnými způsoby, jak vyřešit problém s poškozením vodou. Pokračujte ve čtení a můžeme začít!

Jak můžete opravit vodou poškozený odstraňovač laku na dřevěné stoly?

Před zahájením opravy se můžete rozhodnout provést nejprve vizuální kontrolu. Znalost rozsahu poškození vodou vám pomůže určit, jakou metodu budete potřebovat k vyřešení problému.

Po kontrole stavu dřevěného stolu si můžete vybrat mezi dvěma níže uvedenými způsoby, jak jej obnovit. Můžete odstranit skvrny nebo opravit celý dřevěný stůl.

Metoda č. 1. Odstranění drobných skvrn od laku a vody

Pokud poškození vodou na vašem dřevěném stole není vážné, můžete být v klidu, protože odstranění skvrn od vody a odlakovače je hračka. Můžete postupovat podle těchto dvou kroků níže.

Krok č. 1. Čištění skvrn od odlakovače

Otřete povrch suchým bavlněným hadříkem. Poté lžící vmíchejte vazelínu a jedlou sodu.

Uchopte čisticí houbu a nalijte lžíci směsi na její abrazivní povrch. Třete skvrnu odlakovače na dřevěném stole, dokud nezmizí.

Použijte ručník nebo měkký bavlněný hadřík k čištění oblasti. Svůj nový lesk na dřevo si můžete nechat znovu nanést na povrch.

Pro dosažení lepších výsledků doporučujeme nanést 2 až 3 vrstvy.

Krok č. 2. Fixace vodních skvrn

Začněte proces vytvořením pasty s použitím malého množství jedlé sody a vody. Použijte měkký bavlněný hadřík k rozetření směsi na skvrny od vody.

Otřete povrch, dokud skvrny nezmizí. Naneste nový lesk na dřevo, aby se dřevěný stůl znovu leskl.

Pokud nemáte jedlou sodu, můžete použít následující:

 • Směs smíšených stejných dílů octa a olivového oleje
 • Olej na starožitnosti nebo konečnou úpravu; nebo
 • Negelová zubní pasta

Můžete si také přečíst tento článek o tom, jak zjistit vodou poškozené dřevo, pokud nemůžete najít místo, které potřebujete opravit na dřevěném stole.

Metoda č. 2. Oprava velkých škod způsobených vodou

Pokud nemůžete opravit poškození vodou pouhým odstraněním skvrn, můžete se rozhodnout odstranit vodou poškozenou polituru celého dřevěného stolu, opravit poškození a obnovit jeho kvalitu. Zde jsou kroky k provedení tohoto procesu.

Krok č. 1. Odstranění lesku dřevěného stolu

Naneste kukuřičný škrob na vodou poškozenou oblast. Nechte ho usadit a usadit asi 10 minut, aby se lesk na dřevo úplně vstřebal.

Pořiďte si suchý hadřík, kterým povrch otřete. Můžete také vysát nebo zamést zbývající kukuřičný škrob.

Pokud ve své kuchyni nemůžete najít žádný kukuřičný škrob, můžete pokračovat ve zpracování pomocí jednoho z následujících, který chcete použít.

 • Směs smíšených stejných množství vody a bílého octa
 • Tekutina na vykrajování tuku smíchaná s vodou
 • Dva sáčky čaje Lipton ve vroucí vodě

Krok č. 2. Restaurování dřevěného stolu

Nejprve přesuňte dřevěný stůl do otevřeného prostoru. Ujistěte se, že na podlahu položíte noviny nebo plastové fólie.

Pokud jsou viditelné vážně poškozené části, můžete je opatrně odstranit. Pořiďte si výplňový tmel a použijte jej k vyplnění míst, kde jste odstranili vodou poškozená místa.

Nechte tmel zaschnout. Poté použijte k obroušení hrubý brusný papír.

Ujistěte se, že povrch dřeva je co nejhladší. Pomůže vám to později přilnout k laku.

Nejprve naneste základní nátěr, aby barva mohla zůstat déle. Jakmile základní nátěr zaschne, můžete pokračovat v natírání dřevěného stolu.

Nakonec naneste lesk na dřevo, aby vypadal jako nový a lesklý. Poté můžete jít!

Můžete se také podívat na tento příspěvek o tom, jak opravit vodou poškozenou dřevěnou desku stolu, abyste se dozvěděli více.

Co byste měli dělat, pokud je poškození vodou vážné?

Můžete se obrátit na nejbližšího, ale nejdůvěryhodnějšího odborníka, který vám pomůže, pokud si myslíte, že nemůžete zvládnout škody způsobené vodou samostatně. Správnost postupu může zajistit i volání o pomoc.

Můžete však zaznamenat jednu nevýhodu: musíte utratit další peníze, abyste zaplatili za profesionální práci. Může to být docela drahé, ale výsledek bude vynikající.

Tipy, jak zabránit poškození dřevěného stolu vodou

Zde je několik tipů, které vám můžeme nabídnout, jak chránit váš odstraňovač leštění na dřevěný stůl před poškozením vodou.

 • Zvažte umístění ubrusů
 • Umístěte prostírání nebo podtácky, abyste zabránili vodním skvrnám a stopám
 • Nepokládejte horké kastrol přímo na stůl
 • Rozlitou vodu co nejdříve otřete
 • Buďte zvláště opatrní při umisťování nápojů na dřevěné stoly
 • Závěr

  Není to úleva, že už víte, jak opravit vodou poškozený odstraňovač laku na dřevěné stoly? Nyní ji můžete začít opravovat, abyste ji zachránili před dalším poškozením.

  Musíte se pouze ujistit, že postupujete správně. Tímto způsobem můžete zaručit, že jste na správné cestě!