Jak opravit vodou poškozenou stěnu za chladničkou: 5 kroků

Je stěna za vodou poškozená? Tento článek ukazuje, jak opravit vodou poškozenou stěnu za lednicí.

Když se poškození vodou setká se sádrokartonovou stěnou, která tvoří vaše stropy, může srazit vaši nástěnnou desku natolik, že se rozpadne, což může majitelům domů způsobit obrovský stres. Přesto můžete opravit zdi poškozené vodou, pokud znáte postupy, které musíte zvážit, a nástroje, které potřebujete, abyste mohli začít.

Běžné známky poškození stěn vodou

Mnoho majitelů domů si neuvědomuje první známky poškození vodou, což jim brání v co nejrychlejším řešení problému. Níže jsou uvedeny některé první známky poškození vodou, které musí majitelé domů vědět.

Viditelné mokré skvrny

Jedním z alarmujících příznaků poškození vodou jsou viditelné mokré skvrny na stěnách vašeho domova. Tmavé skvrny naznačují, že nedávno došlo k poškození stěn vodou.

Praskající zdi

Mnoho domů má na stěnách sádrokartonové desky nebo omítky. Jakmile stavební materiály začnou praskat, možná se budete muset poradit s odborníkem, abyste zjistili, zda prasklinu nezpůsobilo poškození vodou.

Barevné pruhy na stěnách

Hnědé, žluté nebo bílé skvrny na stěnách znamenají starší poškození vodou. Prosím, nebuďte příliš spokojení, jakmile už tento problém vyřešíte, protože problém s pruhy má tendenci se opakovat pokaždé, když dojde k intenzivnímu dešti.

Bublající barva

Bublající barva je známkou možného poškození vodou. Dochází k němu, když vlhkost prosakuje přes sádrokarton a zvlhčuje barvu na stěně.

Barva se může natáhnout, aby zadržela vodu, než vyskočí. Pokud z barvy uvidíte bubliny, pamatujte, že je nesmíte prasknout.

Vyšší účty za vodu

Pokud jsou vaše účty za vodu neobvykle vyšší, může to znamenat únik vody, který způsobuje poškození stěn vodou. K netěsnostem dochází z několika důvodů, jako je prasklé potrubí nebo pomalé kapání na spojích potrubí.

Přítomnost plísní

Plísně mohou být zdraví škodlivé pro kohokoli. Začíná to jako hnědé nebo černé skvrny na vašich stěnách, a protože plísně mohou být nebezpečné, je lepší zavolat profesionála z týmu pro obnovu poškození vodou.

Co zkontrolovat, když voda uniká za lednicí?

Teče vám za lednicí voda? Únik může způsobit více dílů ve vaší chladničce.

Nejprve musíte zkontrolovat, zda únik pochází z chladničky nebo vodního ventilu. Zde jsou některé části chladničky, které byste měli zkontrolovat, abyste zjistili, co může způsobovat únik vody z chladničky.

1. Vedení přívodu vody do chladničky

Je možné, že přívodní potrubí vody za chladničkou je poškozené, lehce uvolněné nebo bylo vytaženo z chladničky. Zkontrolujte, zda vodní potrubí chladničky nemá díry nebo trhliny.

Ujistěte se, že vodovodní potrubí nebylo vytaženo. Pokud vidíte, že je poškozená, vyměňte ji, ale pokud je šňůra uvolněná, znovu ji zajistěte.

2. Vodní ventil

Vodní ventil zodpovědný za přívod vody do chladničky by mohl být ucpaný, uvolněný nebo poškozený. Zkontrolujte vodní ventil a v případě potřeby jej vyměňte.

Před výměnou vodního ventilu na stěně za chladničkou vždy nezapomeňte uzavřít přívod vody a pečlivě dodržujte pokyny pro výměnu vodního ventilu.

3. Odmrazujte odtokové potrubí

Je možné, že odmrazovací potrubí je zamrzlé nebo ucpané nečistotami. Pokud tomu tak je, může to způsobit, že voda nevyteče, což způsobí, že voda stéká na dno chladicího oddílu nebo stéká na kondenzační nádobu.

Když se voda hromadí, voda nakonec kape na podlahu. Zde se dozvíte, jak opravit zamrzlou odmrazovací trubici.

Jak opravit poškození vodou ve zdech

Škodou způsobenou vodou může být voda prosakující do vašeho domova prasklinami v základech a rozbitým potrubím, které mohou vašemu domu způsobit destruktivní problémy. Oprava poškození vodou není žádná legrace, takže zde je podrobný návod, jak opravit poškození vodou ve zdech.

Krok č. 1. Vyčistěte oblast

Nejprve musíte chladničku oddálit od vodou poškozené stěny a vyčistit postižené místo mýdlem. Dejte oblasti dostatek času na zaschnutí.

Když oblast úplně zaschne, odstraňte veškerou odlupující se, bublinkovou a odlupující se barvu pomocí škrabky, abyste povrch vyhladili.

Krok č. 2. Zakryjte vodou poškozenou oblast

K zakrytí vodou poškozené oblasti můžete použít Zinsser’s Water-Based Peel-Stop. Tato látka na vodní bázi působí jako lepidlo prostupující porézním povrchem a zabraňuje prosakování vody.

Krok č. 3. Naneste výplň

Aplikujte Selleys Polyfiller k vyhlazení povrchu a připravte jej k nátěru, jakmile bude povrch pevný a suchý. Na sušení byste měli mít alespoň celý den.

Jakmile tmel zaschne, brouste povrch, dokud nebude hladký a připravený k natírání.

Krok č. 4. Naneste základní nátěr na vodní bázi

Základní nátěr na vodní bázi připraví povrch stěny pro nanášení barvy. Majitelé domů jej většinou používají na sádrokartonové desky a hodí se i na vnitřní povrchy.

Krok č. 5. Naneste barvu

Po provedení všech výše uvedených kroků můžete nyní vymalovat zeď vámi preferovanou barvou.

Závěr

Nyní, když máte představu o tom, jak opravit vodou poškozenou stěnu za lednicí, můžete nyní podniknout nezbytná opatření pro případ, že by vaše stěna utrpěla poškození vodou. Vždy buďte opatrní ohledně prvních známek poškození vodou, abyste minimalizovali jakýkoli potenciální problém.

Možná si budete chtít přečíst tyto články, abyste zjistili, proč z lednice uniká voda a jak vyčistit dávkovač vody v lednici.