Jak opravit vodou poškozenou fotografii s podpisem: 3 snadné kroky

Zajímá vás, jak opravit vodou poškozený podepsaný obrázek? Pokud ano, pak jste na správném místě.

Očekávejte, že se také dozvíte, jak se můžete o svůj podepsaný obrázek náležitě postarat, abyste jej mohli uložit. Bez dalších okolků pokračujte ve čtení a prozkoumejte obsah tohoto článku.

Podpisový obrázek

Podepsané obrázky jsou podpisy známé osoby napsané na jejich fotografii. Může se to zdát nic moc, ale pro ostatní je to neocenitelný poklad.

Pokud jste sběratelem podepsaných obrázků, pochopíte, jak může mít tato maličkost velkou hodnotu. A s tím jsou spojeny různé peněžní hodnoty.

Čím známější osoba je, tím lépe jsou její autogramy ceněny. Profesionální sběratelé by s vysokou pravděpodobností získali takové věci, i když je jejich hodnota drahá.

Pokud máte zájem prodat některé ze svých nasbíraných autogramů, je nejlepší vědět, čím by byly pro ostatní cennější. Zde jsou některé z funkcí, kvůli kterým chtějí ostatní autogramiádu:

 • První na seznamu by byla autenticita, a to je ve skutečnosti nejdůležitější faktor pro memorabilia s podpisem. Bez ohledu na to, jak dobrý je, nikdo by ho nechtěl, pokud je falešný.

  Můžete navštívit tento článek, kde najdete nápovědu ohledně toho, jak odhalit skutečný nebo falešný autogram.

 • Dobrý podepsaný obrázek by měl mít rozeznatelný podpis. Jasný obrázek s tmavým inkoustovým perem nebo matný pohled se svítivým inkoustovým perem je jedním z nejlepších tandemů.
 • Speciálně podepsané obrázky adresované vám je méně pravděpodobné, že budou koupeny, pokud adresovaná osoba nebyla podobně známá osoba spřízněná s osobou, která podepsala.
 • Podepsaný obrázek bez záhybů, prasklin, skvrn, vybledlých inkoustů a jiných poškození má větší význam.
 • Sběratelé preferují větší formáty. Překročit 15 palců by však bylo příliš mnoho.
 • Razítko profesionálního fotografa může zvýšit celkovou hodnotu podepsaného snímku.
 • V některých případech byla ikonická fotografie s podpisem oceněna více než fotografie se standardními obrázky.
 • Nejlepší je, když fotografie zobrazuje charakter dané osoby nebo její ikonickou pózu či výkon.
 • Vždy je preferován čitelný podpis.
 • Obrázky s autogramem připevněné na kartonové podložce mohou snížit jejich hodnotu.
 • Oprava vodou poškozeného podepsaného obrázku

  Zachránit vodou poškozené podepsané obrázky je náročné, ale je to proveditelné, pokud jste byli schopni okamžitě zasáhnout před dalším poškozením. V případech, jako je tento, je však pro tuto situaci tou nejlepší volbou vyhledat profesionálního konzervátora.

  Každopádně, zde je to, co můžete udělat, jakmile omylem rozlijete vodu nebo ji namočíte do jakékoli tekutiny:

  Krok #1. Pokud jste jej umístili na zobrazené album/pouzdra, rámečky nebo toploadery, je nejlepší je odstranit. Buďte opatrní a nedřete a nedotýkejte se tlumených částí.

  Krok č. 2. Pokud fotku namočíte do džusu nebo kávy, je lepší ji opláchnout studenou vodou, ale nenechte ji nasáknout.

  Krok č. 3. Položte podepsanou fotografii na papírový ručník. Papírový ručník měňte každé 2 hodiny, dokud obrázky nezaschnou.

  Nejlepší je nechat fotografii uvnitř vašeho domova, přímé sluneční světlo může ovlivnit podpis a vítr může způsobit zvlnění obrázku. Jasná světla uvnitř vašeho domova by také nepomohla; mohlo by to způsobit větší škody.

  Pokud nemůžete okamžitě vysušit vodou poškozené fotografie, umístěte je mezi voskové papíry, utěsněte je do sáčků na zip a nechte je chvíli v mrazáku.

  Další informace najdete v tomto článku o poškození vodou: osm způsobů, jak vyschnout a jít dál.

  Jak se starat o fotku s podpisem?

  Abyste se o svůj podepsaný obrázek správně starali, je nejlepší vědět, co by ho mohlo poškodit. Podívejte se na následující informace, abyste pochopili, na co si musíte dávat pozor:

 • Teplé a vlhké podmínky jsou pro vaše autogramy škodlivé, takže jejich skladování na půdě a ve sklepech není tou nejlepší volbou, kterou můžete zvážit.
 • Neustálé dotyky a přímé dotyky mohou způsobit další náhodné poškození. Hromadění nečistot z držení lidmi by také nepomohlo.
 • Aplikace chemikálií, o kterých si myslíte, že by ji pomohly obnovit, může způsobit další zhoršení.
 • Přímé sluneční světlo a ostré zářivkové osvětlení mohou zvýšit rychlost vyblednutí.
 • K poškození může také dojít přirozeně po dlouhé době vystavené ve skleněných rámech.
 • Ukládání podepsaného obrázku

  Zde jsou čtyři způsoby, jak můžete uložit své podepsané fotografie:

  Metoda č. 1. Rámování

  Toto je běžnější metoda, kterou můžete vyzkoušet. Je lepší, když je rám hluboko zasazený, aby se obraz nedotýkal skla.

  Metoda č. 2. Zobrazuji

  Podepsané obrázky lze uchovávat ve vitrínách vytvořených ze skla nebo akrylu.

  Metoda č. 3. Toploaders

  To je nejlepší, pokud neplánujete fotografii vystavit. Můžete použít akrylové toploadery, archivní fotoboxy nebo plastové návleky bez PVC.

  Metoda č. 4. Profesionálně zarámováno

  Toto je vaše nejbezpečnější sázka, pokud chcete vystavit a předvést své memorabilie s menšími obavami, že budou poškozeny.

  Závěr

  Pro vášnivé sběratele a oddané fanoušky mají podepsané fotografie jejich idolu nebo jiných známých lidí velkou cenu. Je tedy pochopitelné, že pokud máte dilema vědět, jak opravit vodou poškozený podepsaný obrázek.

  Doufáme, že vám obsah tohoto článku pomohl. Pokud se chcete dozvědět více, můžete navštívit další obsah, například jak dochází k poškození papíru vodou a kroky, jak opravit kartu poškozenou vodou.