Jak opravit vodou poškozené plovoucí podlahy: 6 snadných kroků

Potřebujete návod, jak opravit vodou poškozené plovoucí podlahy? Zde je návod, jak je opravit.

Podlahová prkna se mohou při nasycení kapalinou vyboulit a ohnout, což může být nebezpečné pro kohokoli ve vaší domácnosti, takže je nezbytné vědět, jak zacházet s plovoucími podlahovými prkny poškozenými vodou.

Způsoby opravy plovoucích podlahových prken, které zvlhly

Je to skutečný problém, když voda teče pod plovoucí podlahu. Tato podlahová deska obsahuje prodlužovací mezery pro roztahování a smršťování, ale může ponechat prostor pro prosakování vody zespodu a způsobit vážné problémy.

Zde jsou kroky, které můžete použít ke snížení množství nevratného poškození způsobeného vodou na vaší podlahové desce.

Krok č. 1. Zjistěte zdroj poškození vodou

Nejprve najděte zdroj vody. Pochází z náhodného rozlití, úniku z myčky nebo jiného místa?

Snažte se zastavit zdroj poškození vodou, než si uděláte čas na starosti s podlahovými deskami. Pokud nemůžete zjistit, kde je zdroj, můžete kontaktovat dodavatele poškození vodou.

Jakmile můžete zastavit proudění vody, můžete nyní zaměřit svou pozornost na poškozená podlahová prkna, abyste viděli rozsah problému.

Krok č. 2. Vyčistěte přebytečnou vodu

Přítomnost vody na povrchu může být škodlivá, pokud bude sedět příliš dlouho, proto před pokračováním k dalšímu kroku očistěte a osušte všechny zasažené desky. Před prováděním jakékoli opravy se ujistěte, že jste se zbavili netěsností.

Pokud únik stále existuje, může dojít k dalšímu poškození vašich desek.

Krok č. 3. Určete množství podlahové desky, která potřebuje opravu

Další věcí, kterou musíte udělat, je zjistit, jak rozsáhlé je poškození vodou a kolik desek byste měli opravit. Vyhodnoťte podlahu v každé místnosti a označte poškozená místa pomocí barevné pásky nebo lepícího lístku.

Pečlivě prohlédněte postiženou oblast. Musíte najít všechny desky, které potřebují opravu, protože pokud některá místa zůstanou bez povšimnutí, poškození vodou se může rozšířit do více oblastí a v oblastech, které nebyly okamžitě ošetřeny, se mohou hromadit plísně a bakterie.

Stoupněte na každé prkno, abyste cítili jakýkoli pohyb, který by mohl naznačovat, že je pod ním voda. Je také vhodné podívat se na vizuální změny na podlaze.

Poškozené desky vykazují změnu barvy a mohou se někdy vyboulit, pokud jsou vystaveny vodě, a na tyto desky byste se měli zaměřit.

Krok č. 4. Připravte si nástroje potřebné k opravě

Připravte si všechny nástroje, které potřebujete k opravě podlahových prken. Zde jsou některé z nástrojů, které potřebujete:

  • Ochranné brýle
  • Lepidlo na podlahy
  • Tmelící nůž
  • Lepidlo na podlahy
  • Měřicí páska
  • Nástrojový nůž
  • Kleště
  • Kladivo
  • Čisticí rozpouštědlo
  • Náhradní podkladový materiál

Kromě všech těchto nástrojů by bylo nejlepší, kdybyste připravili i nová podlahová prkna, která mohou ladit s designem podlahy.

Krok č. 5. Odstraňte dotčené desky

Po shromáždění všech nástrojů, které budete používat, je dalším krokem odstranění poškozených desek. Ujistěte se, že jste již určili všechna poškozená místa a zakoupili náhradní desky, než je odstraníte.

Začněte tím, že postižené desky opatrně vytáhnete. Na poškozené hrany použijte stěrkový nůž.

Odstraňte celou podlahovou desku, zkontrolujte, zda holá podlaha nevykazuje známky plísně a před instalací nové desky ji odstraňte.

Chcete se dozvědět více o způsobech eliminace a prevence plísní? Kliknutím na tento článek se dozvíte, jak vyčistit plíseň z betonové podlahy.

Krok #6. Vyměňte vodou poškozené desky

Po odstranění poškozených desek a kontrole stop plísní je nyní můžete nahradit novými deskami. Náročnou částí je, že může být obtížné sladit nová podlahová prkna s těmi, které již máte.

Chcete-li získat více informací o opravě poškození vodou, přečtěte si tento článek, kde se dozvíte, jak opravit vodou poškozené podlahy v koupelně.

Když máte pochybnosti, zeptejte se profesionála

Oprava podlahových prken po poškození vodou může být někdy časově náročná. Poškození vodou není k smíchu a podlahová prkna jsou náchylná k některým závažnějším problémům.

Pokud nebudete vědět, jak to dobře opravit, způsobíte větší poškození vaší podlahy. Vezměte na vědomí, že věci, které se povalují doma nebo na pracovišti, některé problémy nevyřeší.

Je vhodné vyhledat odborníka na poškození vodou, který provede opravy. Někteří odborníci vám mohou pomoci v případě potřeby a mohou snadno vyřešit kořen problému a vyměnit vaši podlahu.

Jak čistit plovoucí podlahy: Co dělat a co nedělat

Přemýšlíte o způsobech, jak vyčistit plovoucí podlahová prkna a zachovat jim skvělý vzhled po mnoho let? Zde jsou některé pokyny pro čištění plovoucích podlahových prken.

Přečtěte si pokyny

Vždy si prostudujte pokyny výrobce vaší podlahové desky. Značka může mít určitá doporučení na základě použitých materiálů a mnoho společností má na svých webových stránkách podrobné průvodce produkty o správném způsobu čištění jejich produktu.

Okamžitě setřete rozlité tekutiny

Nezapomeňte řešit úniky, když k nim dojde. Kapaliny mohou poškodit plovoucí podlahová prkna, takže je nezbytné minimalizovat jejich vystavení.

Nepoužívejte abrazivní nástroje

Vyvarujte se používání abrazivních nástrojů, jako je například ocelová vlna. K zametání nečistot můžete použít smeták s měkkými štětinami nebo prachový mop.

Nepoužívejte příliš mnoho vody

Tradiční vytírání není vhodné pro plovoucí podlahová prkna, protože voda může prosakovat do švů a způsobit poškození jako bublání podlahy. Příliš mnoho vody může také způsobit skvrny nebo vyblednutí.

Závěr

Jak opravit vodou poškozené plovoucí podlahy? Než přistoupíte k opravě desek poškozených vodou, musíte se nejprve zaměřit na příčinu problému s vodou a co nejdříve jej zastavit.

Další věcí, kterou musíte udělat, je určit, kolik podlahových prken potřebuje opravu. Po identifikaci si nyní můžete připravit své nástroje k opravě, odstranit poškozené desky a vyměnit desky za nově zakoupené.