Jak opravit vodou poškozené bílé umyté dřevo: 8 jednoduchých kroků

Vyčistěte plíseň a vodní skvrny a poté materiál přelakujte. Tato metoda je nejlepším způsobem, jak opravit vodou poškozené bílé vyprané dřevo.

Dávejte pozor na jakékoli známky poškození vodou, protože plísně a plísně, které s sebou přicházejí, mohou být škodlivé pro vaše blízké. Nestresujte se; oprava bíle vypraného dřeva je snadný úkol, který vyžaduje minimum materiálů.

Co je bíle prané dřevo?

„White wash“ je způsob, jak udělat dřevo jasnějším. Bílou barvu naředíte vodou nebo terpentýnem a natřete na desky.

Zředěný nátěr umožňuje průchod přirozeného zrna dřeva. To dává materiálu pohodlnou a lehkou estetiku a je oblíbený u plážových domů a zemědělských usedlostí.

Jak opravit vodou poškozené bíle prané dřevo

Možná je vaše dřevo neustále mokré deštěm nebo došlo k úniku, kterého jste si doma nevšimli. Tento krásný materiál není imunní vůči poškození vodou, takže byste měli být připraveni provést správné opravy, jakmile zjistíte jakékoli známky.

Krok č. 1. Odstraňte všechny viditelné plísně

Vezměte nábytek ven, abyste odstranili plíseň. Smíchejte dva šálky bělidla s kbelíkem teplé vody a přidejte 3 šálky mycího prostředku.

Tuto směs použijte k čištění dřeva a poté ho smyjte zahradní hadicí. Při čištění používejte k ochraně rukou rukavice.

Krok č. 2. Odstraňte vodní skvrny

Na měkký bílý hadřík naneste čisticí prostředek na dřevěný nábytek. Přidejte trochu pomerančového oleje, který vám pomůže s čištěním.

Krouživými pohyby vetřete čistič na dřevo, dokud skvrna nezmizí. Alternativními čisticími prostředky jsou dresinky z majonézy nebo salátového oleje, které můžete odstranit čističem dřeva.

Krok č. 3. Nábytek pískujte na silné skvrny

Použijte elektrickou brusku s brusným papírem o zrnitosti 220. Při práci používejte protiprachovou masku a zajistěte řádné větrání.

Díly nejprve obrouste skvrnami od vody, poté pokračujte po zbytek dřeva, aby bylo rovnoměrné. Odstraňte veškerý dřevěný prach štětcem.

Krok č. 4. Na hluboce zaschlé skvrny použijte chemické odizolovací činidlo

Ponořte štětec do odlakovače a naneste jej na povrch nábytku. Počkejte, až roztok zoxiduje nebo probublá.

Krok č. 5. Oškrábejte nábytek

Po odizolování oškrábejte dřevo pomocí tmelového nože. Poté pomocí brusného papíru se zrnitostí 150 odstraňte přebytek.

Krok č. 6. Přilepte volné spoje dřeva

Někdy může poškození vody způsobit rozpad dřeva. Musíte je tedy znovu slepit silným lepidlem na dřevo.

Odstraňte staré lepidlo broušením oblasti brusným papírem se zrnitostí 150. Poté přilepte kusy nábytku k sobě a nechte je přes noc zaschnout svorkou.

Krok č. 7. Znovu natřete dřevo

Jakmile nábytek zafixujete, můžete své dřevo přemalovat technikou bílého praní. Pro úhledný vzhled se ujistěte, že používáte rovnoměrné tahy.

Krok č. 8. Naneste trochu laku

Lak je perfektní povrchovou úpravou vašeho dřeva. Vyberte si typy odolné proti vodě a hmyzu, aby byl váš nábytek v bezpečí.

Můžete malovat na mokré dřevo?

Někdy je třeba dokončit D.I.Y. projekty ve spěchu, takže máte tendenci hledat zkratky jakýmkoli způsobem. Jednou z časově nejnáročnějších částí opravy nábytku je čekání na zaschnutí dřeva.

Může se to zdát kontraproduktivní, ale je možné natřít dřevo, když je stále vlhké od všech vašich čisticích materiálů.

Papírovým ručníkem dřevo co nejvíce vysušte. Poté na několik minut položte vedle řezačky elektrický ventilátor.

Nyní můžete natřít dřevo bílou barvou. Tato možnost je k dispozici pouze tehdy, když spěcháte; před nanesením barvy je vždy nejlepší nechat dřevo přirozeně zaschnout.

Péče o bílý nábytek

Prevence poškození je vždy nejlepším způsobem, jak se pro svůj nábytek vydat. Udržujte své dřevo v bezpečí i dalšími preventivními opatřeními.

Chraňte jej před politím

Udržujte svůj nábytek v oblasti, která rychle nenavlhne, nebo naneste vodotěsný lak, abyste zabránili vzniku skvrn.

Chraňte před přímým slunečním zářením

Trvalé vystavení slunečnímu světlu může způsobit, že vaše dřevo vybledne, odštípe se nebo zežloutne. Udržujte svůj nábytek mimo oblasti, kde bude příliš mnoho slunce.

Čistit jednou za měsíc

Měsíční úklid vám pomůže odhalit skvrny nebo plísně, proto si z nábytku udělejte rutinu. Můžete použít přístupný D.I.Y. čisticí prostředky jako ocet z bílého vína smíchaný s vodou. Také odstraňte otisky prstů na nábytku, aby byl krásný.

Může pojištění pokrývat bíle prané dřevo?

Možná je vaše poškození vodou pro D.I.Y. příliš intenzivní techniky, které je třeba zvládnout, a potřebujete pomoc profesionála. To budou značné náklady!

Pokud samozřejmě nemáte pojištění nábytku. Plán ochrany nábytku vám může pomoci s vedlejšími náklady, které byste mohli mít. Pojistné krytí se vztahuje na cokoli od skvrn po popáleniny, v závislosti na vaší pojistce.

Je to nejlepší způsob, jak chránit své finance před jakýmikoli incidenty s nábytkem; v případě jakýchkoli dotazů se nezapomeňte poradit se svým právníkem.

Závěr

Bílý nábytek dodává vašemu obytnému prostoru krásnou estetiku, ale to se může při poškození změnit. Když víte, jak opravit vodou poškozené bílé vyprané dřevo, můžete svůj dům udržovat v klidu a relaxaci.