Jak opravit topné hořáky? Vyřešte těchto 5 různých problémů!

Rozbily se vám hořáky sporáku, a tak teď chcete vědět, jak hořáky na sporáku opravit? Máte štěstí, protože tento článek je ideální pro vaši současnou situaci!

Varná deska je jedním ze základních spotřebičů, které vlastníte, ať už používáte sporák nebo vestavěnou varnou desku, a je těžké nepropadnout panice, když se porouchá. Jak uvaříte maminčino lahodné chilli bez varné desky? Když přijdete domů pozdě, jak uděláte své oblíbené palačinky nebo grilovaný sýr?

Představa poškozené varné desky může být děsivá, ale my jsme tu, abychom vás uklidnili. S trochou TLC lze většinu běžných problémů s varnou deskou rychle vyřešit, takže vaše varná deska a noční žvýkání budou připraveny k použití. V tomto článku probereme pět běžných problémů, se kterými se můžete setkat u hořáků na varné desce, a také to, jak tyto problémy vyřešit.

5 různých problémů a jak můžete opravit horní hořáky

Zde je pět typických problémů, se kterými se může vaše varná deska setkat, a také jejich nejoblíbenější nápravná opatření a kroky, jak opravit hořáky na sporáku:

Problém č. 1. Plynový hořák nefunguje

Není snadné zajít příliš daleko, pokud se hořák vašeho sporáku nezapálí, ať už se snažíte ohromit hosty svými kulinářskými schopnostmi nebo děláte jednoduchou všední večeři. Pokud se plamen nespustí, může být na vašem plynovém sporáku pár věcí špatně. Nejprve si všimněte, co se stane, když se pokusíte zapálit hořák poprvé. Předpokládá se, že za normálních okolností uslyšíte cvaknutí a ucítíte plyn vytékající z ventilů.

Pokud uslyšíte cvaknutí, ale nic necítíte, může být problém s průtokem plynu varnou deskou. Pokud cítíte proudící plyn, ale neslyšíte žádné cvakání, může být zdrojem problému spínač zapalování.

Po vypnutí zařízení a pokud je to možné vytáhněte ze zásuvky rošt a kryt hořáku. Odstraňte všechny uvolněné částice jídla a znovu připojte všechny odpojené vodiče. Pokud to nefunguje, budete pravděpodobně potřebovat nový zapalovač nebo nějakou opravu na vašem plynovém potrubí. Přečtěte si, jak vyřešit problém se zapalovačem kamen.

Problém č. 2. Plynový hořák je při zahřívání pomalý

Bez ohledu na varnou desku, kterou máte, může být pomalý ohřev varné desky velkým problémem. Pokud máte plynový sporák, problém může být způsoben nečistotami, které ucpávají otvory hořáku, což má za následek drobné, slabé plameny. Můžete to snadno napravit tím, že vaši varnou desku dobře vyčistíte.

Vypněte a odpojte varnou desku, poté sejměte mřížky a víčka hořáků a namočte je do teplé vody smíchané s mýdlem ve dřezu. Pomocí pevného kartáče vydrhněte povrchy.

Otřete také povrch varné desky vlhkou houbou a poté očistěte plynové ventily párátkem, abyste odstranili veškeré jídlo nebo nečistoty. Jedlá soda a ocet mohou také zvýšit účinnost vašeho čisticího režimu. Může být užitečné vědět, jak řešit problémy s hořáky a spínači kamen se skleněnou deskou.

Problém č. 3. Elektrický hořák se nezahřívá.

Zkontrolujte všechny své elektrické hořáky, pokud se některý nezahřívá správně. Pokud všechny vaše hořáky netopí, je to s největší pravděpodobností elektrický problém a budete muset najmout odborníka nebo vyměnit kamna. Zkontrolujte připojení a ujistěte se, že je spirála pevně zapojena do varné desky, pokud se nesprávně zahřívá pouze jedna spirála. Zkuste vyměnit poškozenou cívku za jinou na vaší varné desce; pokud nová cívka správně funguje ve stejné oblasti, kam jste zapojili rozbitou cívku, je čas pořídit si novou.

Problém č. 4. Indukční vložka se nezahřívá.

Pokud se vaše indukční varná deska nehřeje, znovu zkontrolujte, zda je pánev, kterou používáte, kompatibilní s indukcí. Vzhledem k tomu, že indukční varné desky ohřívají přímo pánev, nikoli hořák pod ní, budete k jejímu fungování potřebovat speciální feromagnetické pánve.

Problém č. 5. Plynová varná deska stále kliká

Když zapnete plynovou varnou desku, nějaké cvaknutí je typické, ale pokud přetrvává dlouho po zapálení hořáku nebo dokonce zastaví zapálení hořáku, může to být skutečná bolest. Tento problém nastane, když hořáku něco překáží.

Zkontrolujte, zda nebylo sraženo víko hořáku nebo zda otvory neblokují nějaké nečistoty. Pokud nemáte varnou desku s uzavřeným hořákem, jídlo se může rychle zachytit v plynových roštech. A budete ho muset odstranit kancelářskou sponkou nebo jiným tenkým kovovým předmětem. Pamatujte si toto: nepoužívejte něco, co se snadno rozbije nebo vznětlivé, jako jsou párátka nebo plastové vidličky.

Pokud cvakání pokračuje, může se na varné desce nahromadit vlhkost. Chcete-li vsáknout další vodu nebo mastnotu, která se mohla rozlit, zkuste varnou desku sejmout ručníkem nebo dokonce nasměrovat ventilátor na varnou plochu.

Závěr

Takže to byla řešení a kroky, jak opravit hořáky sporáku. S těmito ukazateli v ruce budete mít kamna znovu v provozu a v žádném okamžiku. Pokud vaše varná deska vyžaduje vážné opravy – nebo pokud je čas na upgrade – kontaktujte místní železářství nebo opravny a získejte ty nejuspokojivější opravy. k dispozici náhradní díly a nové spotřebiče.

Děkuji vám za váš čas při čtení tohoto článku. Doufáme, že vám tento příspěvek pomohl přivést vaše varné desky zpět do špičkového stavu. Přečtěte si související články o tom, jak čistit kamna na dřevo a jak čistit komín na dřevo zdola nahoru.