Jak opravit svíčku, která se roztavila na stranu

Jakou nádhernou atmosféru může svíčka vydat místnosti, nemám pravdu? Tedy pokud vaše svíčka nezačne hořet nerovnoměrně a váš krásný stůl je nyní plný vosku. V tomto článku vás naučíme, jak opravit svíčku, která se roztavila na stranu.

Pokud máte tento problém se svými svíčkami, budete muset zjistit, proč k němu dochází, abyste mohli svíčku opravit. Svíčky hoří nerovnoměrně kvůli stálému vzduchu, který pohání plamen jedním směrem. Knot, který je příliš daleko na jednu stranu, a neoříznutý knot, který vytváří nahnutý plamen.

Příčiny a jak opravit svíčku, která se roztavila na stranu

Po zapálení jsou svíčky extrémně křehké. Většina lidí věří, že zapálit svíčku a nechat ji hořet je vše, co je potřeba. Svíčky po zapálení budou vyžadovat určitou pozornost, pokud chcete čisté spálení bez zbytečného vosku.

Podívejme se na některé z nejčastějších příčin nerovnoměrného hoření svíček. Pokud svíčku vystavíte průvanu, klimatizaci nebo ventilátoru, plamen bude blikat a vosk bude nerovnoměrný. Strana vosku, která přijímá největší teplo z plamene, bude hořet rychleji než strana, která je narušena proudy vzduchu.

Počáteční hoření svíčky podle National Candle Association definuje, zda bude během své životnosti hořet nerovnoměrně. Pokud má vaše svíčka průměr 2 palce, nechte ji hořet alespoň 2 hodiny, než plamen uhasíte. To způsobí, že se vosk roztaví rovnoměrně po celém obvodu.

Co když plamen po stanovenou dobu nehoří? Svíčka bude hořet nerovnoměrně po zbytek své životnosti, což má za následek plýtvání voskem. Jak již bylo řečeno, existují řešení, kterým se budu věnovat v jiném článku.

Knot, který není vycentrován, je dalším hlavním důvodem, který způsobuje nerovnoměrné hoření svíček. Není potřeba génia, aby přišel na to, že svíčka bude hořet všude, kde je knot umístěn. Pokud knot začíná uprostřed svíčky, ale mění se dále doleva, svíčka bude hořet v tomto směru.

V důsledku toho bude levá strana vosku hořet déle než pravá. Pokud si nevyberete průhlednou svíčku, neexistuje způsob, jak zjistit, zda je váš knot správně umístěn. Jak již bylo řečeno, na všechny tyto problémy existuje řešení, takže pokračujte ve čtení.

Konečně, třetí příčina, na kterou se podíváme, je jednoduchá a snadno přehlížená. Zde je důvod, proč vaše svíčky hoří nerovnoměrně, pokud jsou vaše knoty nerovnoměrné. Přebytek tekutého vosku na neoříznutém knotu mu dodá houbovitý vzhled.

Plamen se v důsledku toho utlumí. Neoříznutý knot bude také příliš dlouhý, protože plamen svíčky roztaví vosk nejblíže knotu. Horší je, že další nečistoty na neoříznutém knotu mohou způsobit, že se kolem nádoby svíčky budou shromažďovat nespálené uhlíkové částice nebo saze.

Když se plamen začne divoce rozhořívat, vzniká nebezpečí požáru. Pokud musíte opustit dům za méně než tři hodiny, nezapalujte svíčku. Počáteční popálení je nejkritičtější.

Jak opravit svíčku, která se roztavila na stranu

Vědět, jak opravit svíčku, která se roztavila na stranu, není tak složité. Podívali jsme se na důvody a nyní je čas jít do specifik. Chcete-li dosáhnout nejjasnějšího a nejčistšího hoření, zastřihněte knot. Ořezávání by mělo být prováděno každé 4 hodiny doby hoření a mělo by být provedeno na délku 14 palců.

Pokud jste sběratel svíček nebo se chcete o své svíčky správně starat, můžete zvážit pořízení zastřihovače knotů. Pokud je tunelování natolik špatné, že řezání knotu nestačí, můžete vyzkoušet několik dalších možností. Hliníková fólie je vynikající tepelný vodič.

Chcete-li použít tento přístup, stačí zabalit kus hliníkové fólie přes okraj nádoby na svíčku. Ujistěte se, že zakrývá nahromaděné množství a zároveň ponechává dostatek místa, aby svíčka mohla správně hořet. Pamatujte, že plameny pohání kyslík, takže se s fólií příliš nepřibližujte.

Nechte svíčku hořet alespoň 2 hodiny, aby se povrch vyhladil. Svíčky lze péct i v troubě. Odstraňte všechny štítky z nádoby a předehřejte troubu na 175 ° F.

Nahromaděný vosk se roztaví a rovnoměrně rozptýlí za pouhých pět minut. Před umístěním nádob na chladicí stojan odstraňte veškerý přebytečný vosk, který se nahromadil na knotu. Protože to vyžaduje pečlivé sledování, tato metoda se pro tavení svíček často nepoužívá.

Je to však rychlejší než použití hliníkové fólie, takže byste to měli zkusit. Zahřívání svíček v troubě je nebezpečné; nádoba se může rozbít, což bude vyžadovat seškrabání horkého vosku a skla z trouby. Zvažte, zda se riziko vyplatí.

K uhašení plamene svíčky je kromě zastřihovače knotu zvláště užitečný tlumič svíček. Zabrání rozstřiku horkého vosku, ke kterému dochází při sfouknutí svíčky.

Jak zabráníte tomu, aby svíčky hořely nespravedlivě?

V důsledku toho jsme dospěli k závěru, že tunelování je nejen nevzhledné, ale také obtížně opravitelné. Zde je několik tipů, jak zabránit nerovnoměrnému hoření svíček. Svíčky by se měly držet mimo místa se silným provozem, průvan a otevřená okna.

pomáhá udržovat tvar plamene jako kapky a usnadňuje rovnoměrné roztavení vosku. Snižuje produkci sazí a hřibování knotu. Kupte si svíčky s více knoty.

Ty budou hořet jasně a rovnoměrně, takže se nebudete muset bát nerovnoměrného hoření. Nejúčinnější svíčky mají tři knoty. Bezesporu budou hořet rychleji, ale také budou hořet rovnoměrně po celou dobu své životnosti.

Svíčky by neměly hořet déle než 4 hodiny. Svíčky se přehřívají. Pokud vosk obklopující střed změkne, knot nebude moci zůstat na místě.

Závěr o tom, jak opravit svíčku, která se roztavila na stranu

Zde je hloubková analýza toho, proč a jak opravit svíčku, která se roztavila na stranu. Může to být takový problém, když se váš ubrus nanese voskem kvůli nerovnoměrnému způsobu hoření svíčky. Postupujte podle tohoto průvodce a můžete začít!