Jak opravit stůl s poškozením vodou: Snadný 8krokový DIY proces

Chcete se naučit, jak opravit stůl poškozený vodou? Přečtěte si a my vás provedeme tímto praktickým DIY projektem!

Není nic nešťastnějšího, než když se váš oblíbený stůl ponoří do vody. Hrozivější je pomyšlení na rozsáhlejší poškození, když zůstane dlouho vlhké.

Pokud se vám někdy stejná situace stane nebo již stala, musíte se naučit umění opravit si stůl sami. Proces opravy však bude záviset na úrovni poškození.

Pokud stále můžete zachránit svůj nábytek, přečtěte si podrobné kroky k opravě stolu poškozeného vodou. Pojďme a začněme další cestu k úspěšnému DIY úsilí!

Materiály a nástroje, které budete potřebovat

Chcete-li svůj stůl poškozený vodou efektivně opravit, musíte použít sadu nástrojů a materiálů. Obvykle budou zásoby a nástroje, které budete potřebovat, záviset na rozsahu poškození.

Bez ohledu na případ, zde jsou některé materiály a nástroje, které si musíte připravit.

  • Ventilátory, žehličky nebo jiná topná zařízení pro sušení vlhkého dřeva
  • Pomocí brusky nebo brusného papíru dřevo vyhladíte
  • Čisticí hadřík, který nepouští vlákna
  • Kartáč na drhnutí
  • Bělidlo pro hubení plísní a plísní
  • Čistící prostředek na čištění
  • Abyste se ochránili, připravte si rukavice, ochranné brýle a kombinézu
  • Vlhkoměr pro určení úrovně vlhkosti

Kroky k opravě vašeho stolu poškozeného vodou

Přivézt váš poškozený drahocenný stůl je možné pouze v několika jednoduchých krocích. Zde je podrobný postup, který musíte dodržet, abyste práci zvládli efektivně.

Krok č. 1. Nechte dřevo důkladně vyschnout

Než začnete s obnovou, musíte nechat dřevo úplně vyschnout. Upevnění mokrého dřeva je příliš těžké, ne-li nemožné.

Svůj stůl můžete buď sušit na slunci maximálně tři hodiny, nebo můžete použít topná zařízení, jako je elektrický ventilátor nebo žehlička. Proces sušení byste měli provádět pomalu a postupně, protože extrémní teploty mohou způsobit praskání dřeva, čímž vzniká další problém.

Krok č. 2. Zbavte se plísní, plísní a všech černých skvrn

Houby jako plísně a plísně prosperují na mokrých površích, jako je váš vodou poškozený stůl. Jsou toxické pro lidské zdraví, takže se jich musíte úplně zbavit.

Po vysušení stolu můžete začít s čištěním plísní, plísní a černých skvrn pomocí hadříku namočeného v bělidle, saponátu a vodním roztoku. Ujistěte se, že nosíte nezbytné ochranné pomůcky, jako jsou rukavice a obličejová maska.

Podrobnější postup najdete v tomto článku o tom, jak odstranit plíseň z poškození vodou.

Krok č. 3. Vyhlaďte dřevo

Jakmile odstraníte všechny plísně a černé skvrny, dalším krokem je seškrábnutí laku, starého nátěru nebo jakýchkoli jiných nečistot pomocí jemného brusného papíru.

Tento krok je nezbytnou součástí procesu obnovy, takže byste jej měli provést správně. Vyhladí dřevo a odstraní vady, které mohou bránit restaurování.

Krok č. 4. Vyléčit dřevo

Ošetření dřeva je nezbytné, aby bylo zajištěno správné množství vlhkosti. Požadovaný obsah vlhkosti u dřevěných výrobků je mezi 6 a 9 %, což můžete určit pomocí vlhkoměru.

Pokud je hodnota vyšší, než je doporučeno, měli byste dřevo ošetřit. Je to proto, aby se zajistilo, že se časem nezdeformuje nebo nezdeformuje.

Krok č. 5. Naolejujte dřevo

Olejování se provádí namáčením dřeva v přírodních rostlinných olejích. Dělá se tak, aby se zabránilo předčasnému stárnutí, ochránilo dřevo před praskáním nebo lámáním a také zvýšilo jeho estetickou přitažlivost.

Před nanesením oleje se ujistěte, že povrch dřeva je vrzavě čistý. Použijte suchý měkký hadřík k nanesení a po úplném vstřebání přebytečný olej setřete.

Krok #6. Navlhčete dřevo

Zvlhčení je druh kosmetického režimu dřeva. Hydratační krém pomáhá vyživovat naolejované dřevo a dodává mu lesklý vzhled, takže vypadá jako zcela nové.

Tímto krokem zabráníte dalšímu poškození dřeva, jako jsou praskliny a promáčkliny. Také jej utěsní, takže se stane odolným vůči UV záření a vodě.

Krok č. 7. Opravte dřevo

Tento krok je další významnou činností, kterou byste měli udělat. Nanesením ochranného krycího nebo transparentního laku, barvy, nebo jiných nátěrů přidáte další ochrannou vrstvu proti vlhkosti.

Pomáhá také udržovat dřevo dezinfikované a chrání ho před škodlivými organismy, které se na něm mohou množit. Navíc usnadňuje čištění a údržbu.

Krok č. 8. Vyleštěte dřevo pomocí lesku na nábytek

Nyní je čas dodat vašemu stolu svěží vůni a finální lesk pro poslední krok. Nanášení lesku na nábytek je něco, co byste měli dělat pravidelně, abyste ochránili svůj drahocenný nábytek.

Pokud se kromě vašeho stolu poškodila i vaše kosmetika, zde je návod, jak opravit vodou poškozený rám toaletky, který si můžete přečíst.

Závěr

Nyní, když vyšel na světlo proces, jak opravit stůl poškozený vodou, budete moci svému nešťastnému nábytku dát nový život. Poplácejte se po zádech, abyste se naučili další DIY projekt.