Jak opravit stěnu poškozenou vodou: Snadný třístupňový průvodce

Voda je bezpochyby nutností, ale mění se v nepřítele, když stojíme před otázkou, jak opravit vodou poškozené desky. Není však na čase se trápit. Tato příručka vám pomůže vrátit vaše vnitřní stěny a stropy do nejlepšího stavu pomocí těchto snadno dodržovatelných pokynů.

Než začnete opravovat

Pohled na stěnu poškozenou vodou vám mohl způsobit svědění, abyste ji okamžitě opravili. Ačkoli to je hlavní důvod, proč jste sem šli, existují zásadní kroky, které musíte provést, abyste zajistili opravu, která rozhodně splní svůj účel.

Krok č. 1. Zjistěte úniky

Abyste věděli, jak problém vyřešit, musíte nejprve najít jeho známky a vysledovat jeho zdroj. Bylo by frustrující opakovat stejné kroky a nerozpoznat kořen poškození vodou. V tomto případě, bez ohledu na to, jak velké jsou opravy, nebude to k ničemu.

Ačkoli se některé úniky vody mohou skrývat před očima, existují takové, které lze snadno spatřit jediným pohledem. Možná jste přišli domů s kapající vodou na strop nebo s do očí bijícími známkami selhání strukturální integrity na zdi. Ať tak či onak, vezměte si mentální poznámku k nalezení jejich zdroje, protože voda už mohla cestovat daleko od úniku.

Krok č. 2. Zkontrolujte napadení plísní

Pokud je únik již nějakou dobu, existuje velká šance na růst plísní u stěn poškozených vodou. Než zjistíte nahromadění, proveďte předběžná opatření v rukavicích, protiprachové masce a ochranných brýlích. Díky tomu se vyhnete vdechnutí části plísně.

Pokud je to, co jste při svém malém průzkumu zachytili, černá plíseň, nechte to na rukou profesionálů, zejména pokud se jedná o velké množství. Tento typ plísní je údajně nebezpečný pro lidské zdraví. Pokud je však přítomno pouze v malém množství, můžete bezpečně provést úkol odstranit plesnivou oblast sami.

Krok č. 3. Odložte vodou poškozenou stěnu

Vodou infiltrované nástěnné desky se snadno rozpadnou lehkým dotykem, zvláště pokud byly prověšeny velkým množstvím vody. Chcete -li opatrně odstranit narušenou stěnu, použijte nástroje, jako je konec kladiva nebo bourací tyč.

Pokud nebyly zničeny do této míry, zkuste zničenou oblast vyříznout na čtvercový nebo obdélníkový tvar pomocí pily na klíčové dírky. Stejně jako při likvidaci plísní se oblékněte do ochranných pomůcek, jako jsou brýle a protiprachové masky. Při drobných opravách po domě není nutné riskovat zdraví.

Během opravy

Nyní, když jsou drobné přípravy hotové, je čas provést samotnou opravu. Než cokoli jiného, ​​tento proces bude vyžadovat mírně odlišné kroky pro různé velikosti otvorů. To je důvod, proč je nutné udělat předchozí krok.

Pro otvory menší než 6 ”

Změřte čtvercovou nebo obdélníkovou část stěny, kterou jste dříve rozřezali. Pomocí těchto rozměrových detailů odřízněte kus nástěnné desky, který je o 2 ”delší a 2” širší než velikost otvoru. Položte tento kus zadní stranou nahoru a změřte 1 “na všech okrajích.

Poté nakreslete čáru, abyste jasně viděli rozměry, a prořízněte pouze vrstvy zadního papíru a sádrokartonu. Nakonec tyto vrstvy odloupněte, aniž byste trhali papír směřující dopředu.

Pro otvory větší než 6 ”

Pořiďte si vrták a na náhradním kusu nástěnné desky vytvořte dva malé otvory. Protáhněte jím provázek a oba konce přivažte ke středu klacku.

Šňůrka by měla být mezi deskou a hůlkou až 8 palců. Strana s holí bude sloužit jako přední strana.

Chcete -li vyvinout tlak na zadní část desky, otočte páčkou. Poté kolem okrajů hladce naneste cementové lepidlo. Protáhněte náplast otvorem a umístěte ji tak, aby cementové lepidlo pevně drželo pevnou část kolem zadní části otvoru.

Nakonec otočte hůl ve směru hodinových ručiček, aby se struna zkroutila a případně zvýšila tlak na patch desku. To bude sloužit jako pevný držák desky při čekání na zaschnutí cementového lepidla.

Po opravě

Pro konečnou úpravu naneste hladkou vrstvu barvy na základě šířky desky pomocí klikatého pohybu. Chcete -li dosáhnout rovnoměrného pokrytí, malujte odspodu k horní části každé stěny pomocí lehkých tahů. V oblastech, kam se váleček nedostane, jako jsou rohy a prostory vedle dveří, je nejlepší použít k vytvoření nástěnného štětce malý a hranatý štětec.

Závěr

Voda se někdy může ukázat jako nepřítel při zdobení naší domácnosti. Neexistuje však nic, co by užitečný průvodce z webu nemohl opravit. Pokud se na vašich vnitřních stěnách znovu něco pokazí, přečtěte si tyto kroky, jak opravit vodou poškozenou nástěnnou desku.