Jak opravit spodní skříňku pod dřezem poškozenou vodou: 4 kroky

Prvním krokem k poznání, jak opravit vodou poškozenou spodní skříňku pod umyvadlo, je vyjmutí předmětů ze spodní skříňky. Voda je proslulá svými škodlivými vlastnostmi, zejména na dřevěných konstrukcích doma, a je kontraproduktivní snažit se tyto mokré struktury opravit, dokud v nich jsou věci.

Níže jsme zahrnuli pokyny k opravě mokré spodní skříňky pod umyvadlem. Zahrnuli jsme také příčiny vlhkosti, abyste věděli, na co si dát pozor a co vede k poškození základních skříněk vodou. Také jsme napsali, jak vodotěsně skříně opatřit a kolik by stály náklady na opravu.

Oprava základní skříně poškozené vodou

Krok č. 1. Odstraňte obsah a vlhkost

Nejprve vyjměte položky ze spodní skříňky. Poté zkontrolujte sdružování.

Pokud dojde ke sdružování, odstraňte jej položením ručníků. Pokud je váš pracovní prostor pro vás příliš malý, můžete také odstranit dvířka skříně, abyste měli snadný přístup.

Krok č. 2. Odstraňte základnu

Po odstranění vlhkosti ze spodní skříňky zkontrolujte ostatní vlhká místa a teprve poté vyjměte část spodní skříňky. Poté kladivem odneste jednou mokrou spodní skříňku pod umyvadlo.

Krok č. 3. Sestavte rámeček

Po odstranění základny skříně musíte postavit rám, na kterém bude vaše podlaha sedět. Změřte výšku, šířku a délku, kde chcete, aby vaše deska seděla.

Poté vezměte starou paletu dřeva a položte ji na podlahu umyvadla. Poté umístěte dva, jeden vpředu a jeden vzadu.

Pokud je to nutné, přidejte na něj další kus dřeva, abyste dosáhli požadované výšky. Oba pak zajistěte na podlaze.

Krok č. 4. Změřte a ořízněte podlahu skříně

Dále změřte dno podlahy a vysledujte ho ke dřevu, které použijete jako základ. Pokud vaše skříňka nemá středový prvek, zasuňte dřevo dovnitř. Pokud máte střed, rozřízněte desku na polovinu tak, aby zlom spadl přímo za střed.

Změřte poloviny prostoru a ujistěte se, že se obě setkávají za středem. Po měření zasuňte dva kusy dřeva dovnitř skříně.

Nakonec je zajistěte hřebíky. Nezapomeňte podlahu přibít na stávající hřeby, abyste do základny neumístili nové otvory.

Příčiny vlhkosti ve vašich kuchyňských skříňkách

Voda je pro kuchyň nezbytná. Používá se k vaření, čištění a podobně. Je však také škodlivé pro struktury, pokud jsou ponechány příliš dlouhé, zejména pokud nejsou vodotěsné.

Zde jsou běžné příčiny nadměrné a škodlivé vlhkosti ve vaší kuchyni:

 • Únik z faucetů
 • Únik z ledniček
 • Záplavová myčka
 • Přetečení
 • Prasklé potrubí

Pokud je budete udržovat, budete schopni chránit své dřevěné konstrukce před poškozením vodou.

Jak utěsníte skříňky pod umyvadlem?

Poté, co znáte běžné příčiny nadměrné vlhkosti ve vašich skříních, můžete se rozhodnout je chránit následujícími způsoby.

Utěsněte oblast kolem dřezu

Nejprve odstraňte starý tmel seškrábáním z okrajů dřezu. K rozlepení lepidla můžete použít také odstraňovač silikonového tmelu Unibond.

Po odstranění starého tmelu:

 • Použijte vlhký hadřík a otřete pracovní prostor.
 • Oblast vyčistěte univerzálním čističem a otřete jej suchým hadříkem.
 • Získejte tmel a poté jej naneste na obvod dřezu.
 • Vytvořte hladkou vrstvu a setřete přebytečné lepidlo.
 • Před použitím dřezu nakonec nechte tmel zaschnout.

  Utěsněte skříně

  Denně před utěsněním skříňky důkladně vyčistěte, než je utěsníte. Poté, co je vyčistíte a necháte uschnout, vykartáčujte vnitřek svých skříní tmelem na dřevo.

  Zakryjte všechny strany skříně a dvakrát zakryjte rohy, abyste zakryli praskliny v místech, kde se rohy dřeva setkávají. Poté zakryjte vnější stranu a nechte tmel na dřevo sedět 24 hodin.

  Nainstalujte podložky pod umyvadlo

  Můžete také přidat podložky pod umyvadlo pro extra ochranu po nanesení hydroizolačních tmelů na vaše skříně. Tyto rohože jsou levné a přicházejí v různých barvách. Obvykle jsou také vyrobeny z gumy, takže jim voda moc neublíží.

  Náklady na opravu spodní skříňky pod umyvadlem

  Podle majitelů domů se náklady na opravu skříní pohybují od 131 do 466 dolarů. Cena může dokonce stoupnout a přidat asi 1 000 až 4 100 $, pokud zahrnete náklady na opravy a malování. Pokud chcete vyměnit spodní část kuchyňské skříňky, náklady se pohybují od 150 do 220 $.

  Nezapomeňte se obrátit na svého právníka a pojišťovnu a zeptat se na vaše pojistné krytí, zejména u skříní poškozených vodou. To je důvod, proč můžete snížit částku, kterou musíte zaplatit za opravy.

  Závěr

  Nyní víte, jak opravit spodní skříňku pod dřezem poškozenou vodou – od vyjmutí předmětů až po výměnu podlahy vaší skříně. Doufáme, že tyto znalosti dobře využijete, pokud se někdy setkáte s poškozením vody pod skříňkami dřezu.