Jak opravit škrábanec na chladničce z nerezové oceli? 2 snadné způsoby!

Víte, jak opravit škrábance na nerezové chladničce? Můžete to udělat různými způsoby, podle toho, jak špatný je škrábanec.

Máte štěstí, pokud je škrábnutí, které řešíte, poměrně malé, pak s ním můžete zacházet mírně. Bez ohledu na to, jaké škrábance se chcete na své nerezové chladničce zbavit, lze s ní určitě zacházet vhodným ošetřením.

Ledničku tvoří několik materiálů. Přesto je vnější část lednice většinou vyrobena z nerezové oceli, což je v této době trend. Nerezová lednice vytváří čistou a minimalistickou atmosféru ve vašem domě. Není divu, že je vybrána většinou.

Můžete si dělat starosti, protože brzy ráno jste viděli, že vaše nerezová lednička má škrábance. Pravděpodobně od vašeho hravého dítěte, rozkošného psa, kočky, nebo jste to možná udělali sami. Možná poznáte viníka, ale problém to nevyřeší. Místo toho se musíte naučit metodu, kterou byste použili k vymazání toho obtěžujícího škrábání.

Hádej co? Jste na správném místě! V tomto článku se podíváme na různé možné způsoby řešení tohoto problému. Kdo chce škrábance na ledničce? Takže vyhrňte rukávy, jak to řešíme. Dobré věci se stanou, pokud budete stále rolovat!

Způsoby, jak opravit škrábanec na chladničce z nerezové oceli

Ne všechny škrábance jsou stejné, takže musíme také zvážit řešení podle druhu nebo závažnosti. Nesprávné zacházení může způsobit horší poškrábání vaší nerezové chladničky.

V tomto článku se budeme zabývat dvěma druhy škrábanců a podle toho s nimi budeme zacházet. Vám, kteří si chcete zachovat estetický vzhled vaší nerezové chladničky, bude úsilí určitě stát za to! Udržujte vzrušení, když dostaneme odpověď na náš dotaz, který říká: „Jak opravit škrábnutí na chladničce z nerezové oceli.

#1. Mírné zacházení

Tato metoda je určena pro drobné škrábance, takže je nejsnadnější ji vymazat a vyleštit. Rozdělíme to na dvě části, ve kterých budeme uvažovat 2 potenciální řešení pro tento typ poškrábání. Pro ten první si musíte připravit neabrazivní prací prostředek, vodu a čistý hadřík. Na ten druhý použijeme destilovaný bílý ocet.

Použití neabrazivního detergentu

Pokud jste pozorovali, určitý zdvih zrna je vložen do vaší nerezové chladničky. Může jít směrem nahoru nebo do strany. Před opravou to musíte nejprve identifikovat.

Je lepší zvolit tekutý prací prostředek, abyste se vyhnuli dalším škrábancům – kupte si co nejvíce tento. Pokud je v práškové formě, pak se ujistěte, že jste ji dobře rozpustili ve vodě. Pokud máte tekutý prací prostředek, musíte jej také smíchat s vodou.

Otřete lednici měkkým hadříkem namočeným ve vodě. Ujistěte se, že oblast, kterou chcete opravit, je tlumená. Je však lepší vyčistit celou lednici, takže pokud chcete, navlhčete celkovou lednici. Poté na navlhčenou část nastříkejte přiměřené množství pracího prostředku.

Jemně jej vetřete po cestě zrna, přičemž kladete důraz na škrábání. Poté ji opláchněte vodou a otřete dosucha čistým měkkým hadříkem. Ujistěte se, že při otírání to udělejte co nejšetrněji.

Použití destilovaného bílého octa

Při této metodě nepodléháme procesu míchání. Místo toho stačí k očištění mírného škrábnutí samotný ocet. Je také ideální pro použití při údržbě leštěné nerezové chladničky.

Nejprve nalijte do vany dostatečné množství octa. Poté navlhčete měkký čistý hadřík na ocet. Poté jej opět po cestě tahů otřete o povrch, kde je škrábanec. Poté se můžete také rozhodnout provést čištění na povrchu celé lednice, nemluvě o dezinfekci.

Poté nechte působit 8–10 minut. Poté jej otřete vlhkým hadříkem, abyste zajistili, že zápach tam nezůstane. Nakonec použijte čistý a suchý hadřík, aby byl suchý a připraven k opětovnému použití.

#2. Střední až tvrdé zacházení

Pokud se škrábanec na vaší nerezové chladničce zdá být docela viditelný, pak musíte udělat méně šetrné zacházení, abyste se ho zbavili. Ano, jen méně šetrný, protože nechceme zničit celou lednici.

K vyřešení tohoto problému použijeme zubní pastu a kartáček s měkkými štětinami. Na rozdíl od produktů, které jsme zvažovali dříve, je zubní pasta trochu tvrdá, pokud jde o oděr.

Nedoporučuje se však dávat zubní pastu po celé lednici. To může mít na vaši ledničku různé účinky a zároveň vás to bude stát hodně. Místo toho jej tedy vetřete rovnou do nuly – nezapomeňte jít cestou obilí.

Čas od času jej otřete měkkým navlhčeným hadříkem, abyste zjistili, zda je škrábnutí konečně pryč. Poté, co se úspěšně zbavíte škrábanců, doporučujeme vyčistit celý vnější povrch chladničky a vyleštit jej olejem.

Závěrečná slova

Doufám, že jste se na konci tohoto článku naučili, jak opravit škrábanec na nerezové chladničce. Děkujeme, že jste dočetli až do tohoto bodu článku. Váš čas a úsilí si velmi vážíme!