Jak opravit sádrokarton poškozený vodou pomocí Kilz

Musíte vědět, jak opravit sádrokarton poškozený vodou pomocí Kilz, protože odstraňuje zápach a skvrny od poškození vodou. Kilz můžete aplikovat poté, co vyčistíte a vysušíte sádrokarton poškozený vodou.

Tento článek hovoří o Kilzu a o tom, jak pomáhá při poškození vodou, o krocích při jeho použití na sádrokartonové desky poškozené vodou a o tom, zda jej můžete použít jako konečný nátěr. A konečně, tento článek řeší škody způsobené vodou a pojistné krytí.

Co je Kilz a jak může pomoci při poškození vodou?

Kilz je blokátor skvrn a používá se k překrytí skvrn. Funguje dobře se skvrnami od vody způsobenými poškozením vodou, ať už úniky nebo záplavovou vodou.

Kilz je také základní nátěr a používá se jako nátěr před nanesením vodotěsné barvy na sádrokarton poškozený vodou. Výsledkem je hladký povrch.

Kromě toho je to také tmel, který může chránit vaši sádrokartonovou desku před vlhkostí. Lze jej také použít k vyplnění povrchů podobných houbičkám a pomáhá vašemu laku lépe přilnout k vašemu povrchu.

Který Kilz je nejlepší pro vodní skvrny?

Pro sádrokarton můžete použít Kilz2 Latex, protože je ideální pro porézní povrchy. Tento základní nátěr Kilz také zvýrazní barvu vaší barvy a bude vypadat rovnoměrně a hladce.

Na skvrny můžete použít Kilz Premium k vytvoření bariéry. Zabraňte tedy pronikání skvrn do vaší barvy. Tento základní nátěr stojí nad ostatními, protože díky svému základnímu nátěru na bázi vody a oleje zcela blokuje i vodní skvrny.

Pokud chcete univerzální základní nátěr, který utěsňuje a blokuje skvrny a zároveň nabízí vynikající přilnavost a odolává plísním, pak je Kilz 2 All-Purpose Primer pro vás dokonalým základním nátěrem. Tento základní nátěr může blokovat drobné vodní skvrny a může být také použit, když chcete změnit barvu vaší sádrokartonové desky.

Pokud potřebujete zakrýt velké skvrny a blokovat kouřové pachy, zkuste Kilz 3 Premium. Jak vidíte, Kilz bere své primery vážně, protože mají k dispozici základní nátěr pro každou situaci!

Kroky v používání Kilz pro sádrokartonové desky poškozené vodou

Poté, co jste se dozvěděli o Kilz, následují kroky, které potřebujete vědět při aplikaci Kilzu na sádrokartonové desky poškozené vodou. Předtím než nanesete Kilz, nezapomeňte nejprve opravit poškození vodou ze sádrokartonu. Jinak by to bylo kontraproduktivní.

Krok č. 1. Připravte se

Nejprve si připravte povrch, na který budete nanášet Kilz. Povrch můžete připravit odstraněním nečistot, odlupující se barvy a dalších nečistot, které zabrání přilnutí barvy k sádrokartonu.

Krok č. 2. Písek

Dalším způsobem přípravy povrchu je jeho broušení, proto obrouste sádrokarton. Po broušení zajistěte, aby celá plocha vaší sádrokartonové desky poškozené vodou byla hladká.

Krok č. 3. Vyčistit

Po vybroušení povrchu ho očistěte a očistěte. Díly, na které budete aplikovat Kilz, vydrhněte pomocí náhrady TSP.

Po vyčištění nechte povrch zaschnout. Potom chráňte povrch, kde Kilz nepoužijete, malířskou páskou.

Krok č. 4. Použít

Při nanášení Kilzu použijte štětec nebo váleček-záleží na rozpětí oblasti poškozené vodou. Naneste rovnoměrně a nechte alespoň 30 minut zaschnout. Pokud žijete ve vlhkém prostředí, nechte ho déle.

Krok č. 5. Testovací patch

Na jednu oblast naneste vrchní nátěr, který bude sloužit jako testovací náplast. Pokud krvácí nebo je původní povrch nápadný, naneste další vrstvu Kilz.

Pokud ne, pokračujte v nanášení vrchního laku. Nechte vrchní nátěr zaschnout a naneste voděodolný nátěr.

Kolik vrstev Kilzu požadujete?

Záleží. V průměru stačí jen jeden kabát. Pokud je však původní povrch trvalý a stále prosakuje i po jedné vrstvě, naneste druhou.

Můžete použít Kilz jako finální nátěr?

Ne. Používá se jako základ, jako základní nátěr. Není zamýšleno postavit se proti prvkům, kterými krycí laky obvykle chrání vaše suché zdi.

Pro vrchní nátěry můžete použít následující:

Polyuretan

Polyuretan se běžně používá na mořeném dřevě a je trvanlivý. Má však tendenci po nějaké době zežloutnout barvu na nábytku.

Sametové povrchové úpravy

Tento výrobek je vrchní nátěr s vestavěnou barvou, takže zasáhne dvě mouchy jednou ranou. Sametové povrchové úpravy jsou zvláště užitečné pro rušné povrchy.

Jeho krycí lak s názvem Protect je vyroben z polyuretanu. Je však na vodní bázi, zatímco první je na ropné bázi. Je také nežloutne.

Polykryl

Polyuretany jsou obvykle na bázi oleje (kromě Velvet Finishes Protect), ale polykryl je na vodní bázi a je vhodný jak pro dřevo, tak pro barvy.

Je zahrnuto poškození vodou na sádrokartonu do vašeho pojistného krytí?

Ano, poškození vodou na sádrokartonu je zahrnuto v pojistném krytí, pokud je poškození náhlé. Musíte se však rozloučit s uplatněním svého pojištění, pokud již vaše poškození vodou narostlo do plísní. V případě dotazů a upřesnění je ideální, když se obrátíte na svého právníka.

Závěr

Tento článek vás dobře informoval o tom, jak pomocí Kilz opravit sádrokartonové desky poškozené vodou. Dozvěděli jste se, jak je produkt Kilz vynikající, a tak se těšíme, až otevřete své domovy a použijete je při opravách nebo malbách!