Jak opravit řetězovou pilu poškozenou vodou: Snadný 5stupňový průvodce vlastními silami

Řetězové pily jsou nástroje, které pomáhají s mnoha úkoly. Před živly to však není bezpečné. Tento článek vás naučí, jak opravit vodou poškozenou řetězovou pilu.

Kromě toho si také projdeme několik tipů na snadnou údržbu řetězové pily, které určitě snadno zvládnete. Pojďme rovnou na to!

Co uděláte, když vám řetězová pila zvlhne?

Nejjednodušší odpověď na tuto otázku je, že to závisí. Pokud čepel řetězové pily narazí na malou vlhkost například z mokrého kmene stromu, pak je to zcela v pořádku. Zkušení inženýři a výrobci stavěli řetězové pily tak, aby byly robustní: vydrží malé věci, jako je trocha vlhkosti.

V takových situacích je nejchytřejší věc na chvíli vypnout nástroj a vymazat jej. Odstranění vlhkosti pomáhá vyhnout se korozi, což činí řetězové pily neefektivními a dokonce může dlouhodobě způsobit zranění.

Pokud však něco jako palivová nádrž zvlhne, budete muset udělat víc, než ji setřít. V palivové nádrži je uložen olej motorové pily. Jak všichni víme, olej a voda nejsou dobrá směs.

Pokud by se voda někdy dostala do palivové nádrže řetězové pily, mohlo by to být katastrofální. Nefunkční palivová nádrž znamená nefunkční motorovou pilu. To by mohlo velmi dobře způsobit vážné zranění nebo dokonce smrt.

Kroky popisující, jak tuto situaci napravit, jsou v následující části. Čtěte dále a dozvíte se více!

Jak opravit řetězovou pilou poškozenou vodou

Kromě nepohodlí může řetězová pila poškozená vodou představovat bezpečnostní riziko. Před použitím nástroje je nutné se ujistit, že je v nejlepším stavu, aby se předešlo zranění a dokonce i smrti.

Níže je uveden podrobný, podrobný průvodce opravou vodou poškozených motorových pil.

Krok č. 1. Zjistěte, jak je řetězová pila poškozena

Prvním krokem k opravě motorové pily poškozené vodou je zjistit, jak velké je poškození. Jaké části jsou mokré? Jak mokré jsou tyto části?

Jak již bylo zmíněno dříve v tomto článku, můžete uniknout pouhým setřením řetězové pily, pokud zvlhne pouze vnější část řetězové pily. Jen se ujistěte, že jste úplně vymazali veškerou vlhkost, aby nedošlo k rezivění.

Pokud však voda naruší vnitřní zařízení řetězové pily, pak se věci stanou komplikovanějšími. Pokud k tomu dojde, vy nebo váš právník možná budete chtít zkontrolovat své pojistné krytí, abyste zjistili, zda následující opravy uhradí pojišťovna.

Pokud nechcete zapojit profesionály, budou pro vás užitečné následující kroky.

Krok č. 2. Vypusťte a vysušte

Pokud se voda dostane do vnitřních mechanismů řetězové pily, jako je například palivová nádrž, měli byste její obsah okamžitě vypustit. I kdybyste právě vložili čerstvou nádrž plynu, měli byste ji stále vypustit. Pokud se smíchá olej a voda, není možné jej zachránit.

Jakmile bude vypuštěn, budete chtít odstranit určité části, jako je filtr, zástrčka a sacharid, aby mohly rychleji a lépe vyschnout. Nezapomeňte si pamatovat, jak tyto položky vrátit na místo. Nechte řetězovou pilu několik hodin až několik dní zaschnout, abyste se ujistili, že je vše v dobrém stavu.

Krok č. 3. Znovu sestavit

Jakmile je řetězová pila a její příslušné části zcela suché, můžete ji začít znovu skládat. Tento krok je zásadní, protože pokud jej umístíte špatně, může způsobit další poškození nástroje. V tomto kroku můžete také vyměnit palivo v nádrži za čerstvý, vysoce kvalitní benzín.

Krok č. 4. Namažte

Protože byla řetězová pila vystavena vlhkosti, je vhodné řetěz a lištu namazat. Tento krok pomáhá předcházet korozi a zajišťuje, že je řetězová pila ve špičkovém stavu. Používejte pouze důvěryhodná maziva, aby nedošlo k poškození.

Krok č. 5. Spusťte motor

Nyní, když je řetězová pila suchá a promazaná, můžete zkusit nastartovat zlého chlapce! Kvůli působení vody může chvíli prskat.

Aby se motorová pila znovu rozběhla, mělo by to trvat od jednoho do šesti tahů. Pokud se nespustí, můžete se poradit s odborníkem.

Další tipy pro údržbu řetězové pily

Jak již bylo zmíněno dříve, řetězové pily byly postaveny tak, aby byly robustní. Není však imunní vůči účinkům špatného zacházení. Zde je pár tipů na údržbu motorové pily.

  • Vyhněte se používání řetězové pily v dešti, aby nedošlo k poškození vodou.
  • Filtr řetězové pily udržujte čistý, prodloužíte tím životnost nástroje a zvýšíte výkon
  • Pokud uvidíte nějaké uvolněné části řetězové pily, okamžitě je utáhněte, aby nedošlo k dalšímu poškození.
  • Pravidelně nanášejte vysoce kvalitní mazivo, abyste zabránili korozi a jinému poškození.
  • Řetěz udržujte v ostrém stavu tím, že ho řádně zapilujete.
  • K zajištění nejlepšího výkonu používejte pouze čerstvý benzín.

Závěr

Nyní, když víte, jak opravit vodou poškozenou řetězovou pilu a další užitečné tipy pro údržbu řetězové pily, už si nemusíte dělat starosti s poruchou nástroje. Při používání tohoto šikovného, ​​ale nebezpečného nástroje buďte opatrní!