Jak opravit pult poškozený vodou v 5 snadných krocích

Vědět, jak opravit vodou poškozenou desku, vám pomůže ušetřit nějaký čas paniky nad vaší rozbitou deskou. Místo toho můžete označit poškozenou oblast.

Nepropásnete to, protože deska poškozená vodou obvykle nabobtná. Podrobnosti o tom, co můžete dělat dále, jsou uvedeny níže.

Spolu s kroky při opravě desek poškozených vodou jsme také zahrnuli, jak z dřevěných desek odstranit vodní skvrny. Nakonec jsme zahrnuli téma pojištění a to, zda je v pojistném krytí zahrnuto poškození vodou na vašich kuchyňských deskách.

Kroky při opravě desek poškozených vodou

Desky se často dostávají do kontaktu s vodou, takže jsou náchylnější k poškození vodou. I když to neznamená, že byste nechali své desky, zejména ty poblíž umyvadla, poškodit vodou. Zde jsou kroky, které můžete udělat pro opravu desek poškozených vodou.

Krok č. 1. Odstraňte umyvadlo

Pokud došlo k nabobtnání v důsledku poškození vodou poblíž dřezu, musíte dřez nejprve odstranit. Opatrně odstraňte umyvadlo, aby se dále nepoškodil laminát desky. Pokud potřebujete při odstraňování umyvadla důkladnějšího průvodce, podívejte se na toto video.

Krok č. 2. Použijte mastnou tužku

Po vyjmutí umyvadla označte oteklé části desky tukovou tužkou. Nahmatejte oteklé části a označte oba konce těchto částí.

Pomocí pravítka můžete dvakrát zkontrolovat, zda jste kreslili na správném místě. Poté, co jej dvakrát zkontrolujete rovnou hranou, přeneste značku na vnitřní stranu (kde býval dřez) desky.

Krok č. 3. Změřte a ořízněte

Změřte vyboulení a poté oscilační nástroj a řezací nůž na dřevo prořízněte označenou část desky. Neřežte to celé a nechte na desce díru. Stačí oříznout oblast rovnoběžně s postiženým povrchem, přibližně ¼ palce na výšku.

Při řezání buďte opatrní a udržujte jej co nejrovnější. Nenaklánějte čepel nahoru a neprořízněte horní část desky. Řezejte tak hluboko jako okraj vyboulení.

Krok č. 4. Rovná hrana

Získejte rovnou hranu a položte ji na oteklou oblast. V závislosti na šířce oteklé oblasti budete možná potřebovat několik svorek.

Také se ujistěte, že svorky, které používáte pro pravítko, sedí. Poté proveďte suché uchycení svorkou a pravítkem a prohmatejte okraje.

Krok č. 5. Malířská páska a lepidlo

Po sevření boule na ni položte malířskou pásku, abyste nic nevyměnili. Poté si vezměte gorilí lepidlo a aktivujte ho vodou.

Do vyříznuté štěrbiny dejte trochu vody a poté do ní vložte trochu lepidla. Vyrovnejte pouto uvnitř prostoru pomocí tmelového nože.

Poté pomocí pravítka a svorky otvor utáhněte. Poté setřete přebytečné gorilí lepidlo.

Nechte svorku a pravítko na postižené oblasti několik hodin. Poté odstraňte malířskou pásku a znovu nainstalujte umyvadlo.

Jak odstranit skvrny od vody z dřevěných desek?

Poškození vodou se neprojevuje pouze ve formě vyboulení na vašich deskách, ale mohou to být také skvrny na vaší pracovní desce. Musíte vědět, že existují dva druhy skvrn. Existují povrchové skvrny a hluboké skvrny.

Pokud jsou skvrny na vašich dřevěných deskách bílé, jsou to povrchové skvrny. Pokud jsou tmavě hnědé barvy nebo dokonce černé, pak to mohou být hluboké skvrny. Povrchové skvrny můžete odstranit tak, že potřete podložku z extrémně jemné drátěné vlny citronovým olejem.

V případě hlubších skvrn postupujte takto:

Krok č. 1. Písek

Pískujte povrch desky ve směru zrna. Udělejte to zlehka.

Krok č. 2. Bělidlo

Po vybroušení potřísněného povrchu naneste na něj bělidlo. Opakujte to, dokud skvrna není odstraněna. Pokud skvrnu nelze odstranit blotováním, nechte na ní přes noc bělidlo.

Komerční bělidlo na dřevo můžete použít v případě, že standardní bělidlo nefunguje. Nezapomeňte však dodržovat pokyny uvedené na komerčním bělidle na dřevo.

Krok č. 3. Vyčistit

Po vybělení skvrny důkladně vyčistěte pracovní desku. Nechte pracovní desku zaschnout a desku potřete olejem bezpečným pro potraviny.

Po vyčištění a dokončení vytvořte barvu své pracovní desky ve vrstvách.

Je součástí mého pojistného krytí poškození vodou?

Pokud jste pojištěni, dobrou zprávou je, že škody na kuchyni jsou zahrnuty v pojistném krytí domácích pojišťoven. S náklady na opravy však mohou být velmi přísní.

Pojišťovníci mohou pro vás najímat dodavatele, což může být pro vás dobrá nebo špatná zpráva. Dobré, protože pak nebudete muset hledat dodavatele sami. Špatné, protože pak byste nemohli prověřovat dodavatele, jak chcete.

Nejlepším krokem je přesto poradit se se svým právníkem o tom, co dělat ohledně pojistných událostí a nákladů na opravu škod způsobených vodou.

Závěr

Dostali jste se na konec tohoto článku o tom, jak opravit vodou poškozenou desku! Doufáme, že jste se dozvěděli něco o opravách desek, odstraňování skvrn a pojištění poškození vodou.