V tomto článku o tom, jak opravit provzdušňovač poškozený vodou, se dozvíte, že potřebujete pouze jedno běžné domácí koření: ocet. Než se však ponoříme do podstaty diskuse, pojďme se zabývat tím, co je perlátor a jeho různé součásti. Nakonec také budeme vědět, jak vybrat nový perlátor, pokud potřebujete výměnu.
Co je provzdušňovač?
Jak naznačuje název, provzdušňovač zavádí vzduch do vody, která vychází z vašeho faucetu. Tím se dosáhne zbytečného stříkání a plýtvání vodou. Tlak vody přicházející z kohoutku s perlátorem zůstává stejný jako bez tohoto kusu.
Části provzdušňovače
Když svůj provzdušňovač faucetů vyjmete, všimnete si, že je připevněn k faucetu prostřednictvím závitů. Vlákno může být vnitřní a obvykle se používá v kuchyňských bateriích s vnějším závitem. Na druhou stranu, koupelnové baterie mají obecně vnitřní závit, takže bude vyžadovat zasunutí vnějšího závitu.
Závity provzdušňovače jsou ve vnějším plášti. Vnější skříň obsahuje všechny ostatní součásti a může být vyrobena z plastu nebo kovu.
Vnitřní pouzdro je plastová součástka, která se vejde do vnějšího pouzdra. Má hřeben, který drží obrazovku. Obrazovka je hlavní pracovní částí perlátoru a filtruje vodu, která vychází z faucetu.
Aby obrazovka držela na svém místě, do provzdušňovače se přidá průchodka obrazovky. Pouzdro je umístěno pod podložkou, gumový kroužek, který utěsňuje pouzdro do faucetu.
Oprava provzdušňovače poškozeného vodou
Krok č. 1. Vyjměte provzdušňovač
Prvním krokem při čištění provzdušňovače je jeho vyjmutí z výtoku z faucetu. Můžete to udělat ručně nebo pomocí kleští.
Při použití kleští obalte vnější plášť maskovací páskou nebo hadrem, aby byla chráněna povrchová úprava provzdušňovače. Dbejte také na to, abyste příliš nestlačili, protože plastové pouzdro by se mohlo pod nadměrným tlakem zlomit.
Krok č. 2. Odstraňte váhy
Chcete -li odstranit minerální usazeniny z obrazovky, držte perlátor dnem vzhůru a umístěte jej pod tekoucí vodu. Tento další krok uvolní veškeré volné nečistoty, které se nahromadily zevnitř obrazovky.
Dále prostrčte sponou na papír nebo šicí jehlou otvory v obrazovce, abyste fyzicky odstranili veškeré nečistoty, které blokují tok vody. Vnitřek faucetu musí být také zbaven usazenin; jejich ignorování může v budoucnu potenciálně ucpat perlátor. Pomocí šroubováku odstraňte váhy, které jsou uvízlé uvnitř faucetu; v opačném případě bude stačit malé přejetí prstem.
Krok č. 3. Namočte součásti provzdušňovače
Kromě pračky namočte všechny součásti provzdušňovače do bílého octa. To změkčí zbývající nečistoty. Nejlepší doba namáčení je přes noc, ale pokud to není možné, počkejte, až budou váhy dostatečně měkké, abyste je mohli oddělit párátkem nebo použitým zubním kartáčkem.
Krok č. 4. Znovu sestavte provzdušňovač
Před vložením perlátoru zpět spláchněte všechny zbývající nečistoty z faucetu zapnutím. Poté vložte zpět podložku a poté perlátor. Nezapomeňte vrátit součásti na základě jejich původního uspořádání.
Utáhněte perlátor rukou. Zajistěte pomocí kleští. Otáčením faucetu zkontrolujte těsnost a podle potřeby dotáhněte.
Jak koupit provzdušňovač faucetů
Někdy je váš stávající provzdušňovač příliš poškozený na to, aby jej bylo možné opravit. Nebo možná jste předtím neměli ve svých faucetech perlátor. V obou případech můžete přijít na to, že musíte jít do železářství a koupit si nový.
Jak si vybrat perlátor? Nejlepší scénář je přinést svůj starý a ukázat jej prodejci k nahlédnutí. Existují však i další možnosti, jak toho dosáhnout, což nevyžaduje starý provzdušňovač.
Získejte čtvrtinu, nikl a desetník. Podívejte se, který z těchto tří odpovídá velikosti otvoru pro váš faucet.
Pokud odpovídá velikosti čtvrtiny, pak potřebujete provzdušňovač běžné velikosti. Pokud je to nikl, pak si musíte koupit juniorský. Konečně, pokud má stejnou velikost jako desetník, můžete jít na provzdušňovač „Tom Thumb“.
V některých případech nebude žádná z výše uvedených velikostí mincí odpovídat velikosti vašeho faucetu. To znamená, že místo imperiálních potřebujete metrickou velikost.
V tomto scénáři změřte průměr otvoru faucetu pomocí pravítka nebo měřicí pásky. Vyberte perlátor, který má stejný průměr.
Závěr
Provzdušňovače plní v domácnosti základní funkce. Za prvé, zabraňuje stříkání v umyvadle, čímž zabraňuje hromadění vlhkosti, která by jinak podporovala růst mikroorganismů. Za druhé, také pomáhá šetřit vodou, což je dobré jak pro životní prostředí, tak pro vaši peněženku.
Nicméně, jako u všeho, provzdušňovače nemusí mít občas optimální funkci. To může být způsobeno dlouhodobým používáním, opotřebením nebo je jen špinavé. V obou případech vám tento článek měl pomoci při opravě provzdušňovače poškozeného vodou.