Jak opravit prověšené pružiny na sedadle

Máte povislou sedačku? Chcete ušetřit peníze za opravy tím, že si je opravíte sami? Tento článek vám pomůže s opravou prověšených pružin na sedačce.

Vidět povislou sedačku není příjemné vidět! Je to pohroma do interiéru vašeho domova. Nemluvě o tom, jak nepříjemný je tento kus nábytku.

Ale jak to děláte? Proč si nenajmout osobu na ruku? Je potřeba to opravit?

Vyvedení milostné sedačky ven a zpět do domu může být nákladné a nepohodlné. Ale jste rodinný hrdina, pokud to dokážete opravit sami. Právě teď vás naučíme, jak se jím stát.

Co je to Loveseat?

Pohovka, často známá jako malý dvoumístný gauč, je kus sedacího nábytku pro dvě osoby (pár). Pohovka může být buď samostatně, nebo jako součást obývacího pokoje. Pohovka může mít několik designů a tvarů, včetně spodní části zad s vyššími područkami.

Pohovka se dodává v několika velikostech, aby vyhovovala různým místnostem a místům; proto neexistuje standardní délka. Vzdálenost loketní opěrky u loketní opěrky může být od 48 do 72 palců.

Jak opravit povislé pružiny na sedadle lásky?

Zanoříte se do sedačky lásky a váš zadní konec se odmítne přestat hýbat. Pokračuje v sestupu, až máte pocit, jako byste seděli v jámě. S největší pravděpodobností jde o pružiny, které klesají pod celkovou hmotností.

Pružiny netrvají neomezeně dlouho, takže pokud přemýšlíte o jejich změně, můžete si také pořídit nové sedadlo. Pokud však vaše sedací souprava stále vypadá dobře, existuje několik jednoduchých metod, jak opravit povislou pružinu na milostné sedačce. Pojďme tedy k těmto krokům.

Krok 1 Otevřete své milostné sedadlo, abyste odhalili prameny.

Otočte sedadlo, abyste získali přístup do spodní části. Podle potřeby odstraňte látkový kryt z rámu. Aby bylo snazší uvolnit smyčky, které jej spojují se dnem sedačky, odstraňte nohy sedačky.

Pomalu odstraňte nástavce. Zabrání poškození materiálu. Poté, abyste zapracovali na interiéru struktury sedačky a zkontrolovali pružiny, překlopte sedačku vzpřímeně.

Krok 2 Identifikujte problémy s pružinami a podle toho je řešte.

Nejtypičtějším problémem u pružin sedací soupravy je volné spojení. Pokud jsou však samotné pružiny poškozené, podobné pružiny v sedadle by se daly snadno koupit ve vašem místním obchodě s nábytkem. Nejprve zkontrolujte, jak jsou připevněny k sedačce, a opravte poškozené součásti.

Až budete hotovi, překlopte sedadlo lásky a znovu připojte čalounění pomocí sešívací pistole. Znovu připojte nohy lásky. Pravidelně kontrolujte sedadlo, zda nevypadlo pružiny nebo zda se u sedadla nepisklo.

Různé typy pružin sedací soupravy a jak je správně opravit

Chcete -li efektivně opravit sedadlo lásky, musíte nejprve určit druh nábytkové pružiny, kterou používá. Pohyblivá sedačka obecně používá vinutou pružinu nebo klikatou pružinu. Jak to tedy rozeznat?

Vinuté pružiny

Vinuté pružiny, také známé jako hadovité pružiny, připomínají spleť zkroucených pružin, jak naznačuje název. Pohovka může obsahovat mnoho vinutých pružin jak na rámu, tak na polštářích. Jsou také obecně pokryty bavlnou a jsou doporučeny profesionály, pokud chcete dlouhotrvající sedačku.

Pružiny vinutí sedací soupravy můžete opravit jejich svázáním pomocí motouzu. Druh vázání se naopak bude lišit v závislosti na stylu nábytku. Měli byste se k nim připojit pomocí odnímatelných polštářů a vytvořit ploché topy.

Na druhou stranu, ti s pevnými polštáři musí být spojeni s kruhovými vrcholy. Nejběžnějšími technikami podpory vinutých pružin vazbami jsou dvoucestná vázanka a čtyřcestná vázanka. Chcete-li však účinně znovu svázat vinuté pružiny v sedačce, seznamte se s uzlováním nahoře a uzlem na hřebíčku.

Klikaté prameny

Pokud není sedátko příliš hluboké, jsou ideální klikaté nebo klikaté prameny. Jsou také levnější než vinuté pružiny, i když mají kratší životnost. Cikcakové pružiny používají ocelový drát, který rychleji reziví.

Výsledkem je, že klikaté pružiny jsou druhem pružin, které vidíte vyboulené z polštářů láskyplného sedátka. Pokud se sedadlo lásky prohýbá, ale cikcakové pružiny nejsou poškozené, musíte se znovu připojit k jejich pružinovým sponám. Protože však pružiny nejsou příliš pružné, nemůže to být snadné.

Místo toho spojte klikaté pružiny sedací soupravy pomocí stahovacích pásků a utáhněte je. Můžete také vyměnit pružinové spony za nové. Najdete ho snadno online.

Dále by měl být každý upevňovací prvek našroubován na místo. Zajistěte, aby každá pružina dosáhla svého příslušného háku. Nakonec připevněte klikaté pružiny pohovky na místo pomocí spodních šroubů.

Závěr

Tento článek vám poskytne jednoduché techniky, které si můžete odnést domů, jak opravit povislé pružiny na sedadle lásky. S komplexnějšími problémy mohou pomoci čalouníci a opraváři nábytku. Pokud se pěkně zeptáte, pravděpodobně vám rádi dodají nějaké zasvěcené znalosti.

V důsledku toho nevyhazujte povislou sedačku. Místo toho mu můžete dát nový život a lépe ho využít. Uvolněte v sobě vnitřního designéra a předělejte své povislé sedadlo lásky!