Jak opravit proutěnou sedačku rozbitou uprostřed

Proutěná sedátka vyžadují určitou údržbu, zvláště pokud je proutí vyrobeno z přírodního materiálu, jako je třtina nebo ratan. Povaha problému určuje způsoby opravy a požadované zásoby. Jak tedy opravit proutěné sedadlo láskyplné sedačky zlomené uprostřed?

Přestože je proutěný nábytek navržen tak, aby vydržel většinu povětrnostních podmínek, stále jej mohou poškodit lidé a domácí zvířata. Například nesprávné sezení v proutěném sedadle lásky může namáhat části určené k udržení hmotnosti. Další, který na nich stojí, může potenciálně uvolnit kousky.

Co je to Loveseat?

Pohovka je kus sedacího nábytku výslovně navržený pro dvě osoby. Má však vzhled malé pohovky. Obvykle má tvar malé pohovky a je určen k pohodlnému usazení dvou osob.

Jsou ideální pro malé prostory, které nemohou pojmout velkou pohovku. Můžete také použít sedací soupravu ke komplimentu nadrozměrného gauče. Někteří lidé je například používají k přidání dalšího posezení do svých ložnic.

Co je to proutí?

Proutí je agilní větev nebo větvička rostliny používaná při tkaní košů nebo nábytku. Proutí je prastaré řemeslo, které se datuje od Egypťanů, kteří z materiálu vyráběli venkovní nábytek. To je často zaměňováno s ratanem, který odkazuje na cokoli tkaného z ratanové rostliny. Na druhé straně lze proutí proplést z jakéhokoli rostlinného vlákna, včetně vrby, rafie a ratanu.

Jak opravit proutěnou sedačku rozbitou uprostřed?

Zde je několik návrhů:

Krok 1. Vyčistěte proutěnou sedačku.

Nejlepší by bylo, kdybyste vyčistili proutěnou sedačku. Nejprve kus poprašte suchým hadříkem. Poté pomocí vlhkého hadříku a teplé vody a jemného čisticího prostředku odstraňte veškeré nečistoty nebo zbytky. Pokud je vaše proutěná sedačka potřísněná, použijte k odstranění skvrn roztok octa a vody.

Krok 2. Určete škody.

Prohlédněte si poškození, které chcete opravit, a zjistěte, zda postačí pouhé opětovné tkaní. Zjistěte, jak rozsáhlé je poškozené nebo chybějící proutí, pokud je viditelné. Nejlepší by bylo, kdybyste měli dobrou představu o tom, jaké opravy jsou nutné.

Krok 3. Identifikujte materiál.

Chcete -li se připravit na výměnu, určete typ požadovaného materiálu a průměr a barvu proutěného sedátka. Ať už používáte přírodní nebo pryskyřičný rákos, styl, barvy a velikost proutí se liší. Pokud potřebujete vyměnit všechny rozbité kousky, odstřihněte každý konec zlomeného kusu rákosu.

Chcete -li získat správnou náhradu, odeberte vzorek z poškozeného nebo kousky přebytečného proutí, které trčí pod nábytkem. Pokud můžete prodejci uvést příklad, lépe získáte vhodnou náhradu. Nebo něco dostatečně blízkého, aby to bylo přijatelné.

Krok 4. Vyjměte poškozenou rákosu.

Pomocí řezačky drátu nebo podobného nástroje rozřízněte a odstraňte poškozený rákos. Vraťte zbývající rákos tak, aby konec směřoval dolů a pryč od povrchu. Pod povrchem by mělo být zastrčeno alespoň 1–2 palce původního rákosu.

Krok 5. Vyhodnoťte Weave Pattern.

Než začnete, měli byste se seznámit se vzorem vazby. Možná nerozpoznáte design, když po vyjmutí poškozeného rákosu zapletete zpět nový rákos. Přemýšlejte proto důkladně.

Podívejte se na to zblízka a zjistěte, jak nové zahrnete. Je dobré se podívat na opačnou stranu nábytku. Podívejte se, jak to vypadá v oblasti, která není poškozená nebo chybí; pořízení jasného obrázku může být také prospěšné.

Krok 6. Střih a tkaní v nové rákosí.

Přírodní proutěný rákos je třeba před tkaním namočit alespoň na 30 minut do vody. Má to být dostatečně pružné, aby se dalo ohýbat. Je to životně důležité, takže při tkaní nebudete muset čelit žádným problémům.

Tkejte po celé délce a poté přebytečnou část odřízněte, až budete téměř hotovi, abyste nepromrhali to, co jste si koupili. Může být jednodušší zkrátit délky, se kterými se lépe pracuje. Prostě je nezkracujte, jinak zničíte rákos.

Pokud máte potíže s tkaním materiálu, existují návrhy. Při tkaní rákosu na místo vám může pomoci drátěný nástroj. Uchopte konec rákosu pod povrchem a tažením zpět nad kryt dokončete vzor.

Po výměně každého zlomeného nebo chybějícího rákosu by vazba měla být pevná, ale ne příliš volná. Někdy je nevyhnutelné mít otevřenou vazbu, ale je vhodnější být pružná než zlomená nebo chybějící. Uvědomte si, že nový rákos obecně vydrží stejné opotřebení jako originál.

Krok 7. Skvrna a těsnění.

Namalujte nebo namalujte, aby ladily se zbytkem proutěného sedátka. Pokud místo barvení barvíte, utěsněte jej čistou akrylovou barvou, jakmile je rákos zbarven a uschne. Poté postupujte podle pokynů výrobce k barvení.

Závěr

To je pro našeho průvodce vše! Postupujte podle následujících kroků, abyste věděli, jak opravit proutěné sedadlo láskyplné sedačky zlomené uprostřed. Poté můžete své rozbité proutěné sedadlo lásky v krátkém čase a s minimálním rozpočtem obnovit do stavu jako nové.