Jak opravit prasklé čerpadlo tlakové myčky? 6 snadných kroků!

Zajímá vás, jak opravit prasklé čerpadlo tlakové myčky? Můžete jej nastavit tak, že jej přivaříte, utěsníte přívod vody, vyvedete zmrzlou vodu z čerpadla a vyměníte o-kroužek a píst. Opravit prasklé čerpadlo ostřikovače není tak obtížné, jak byste si mysleli.

Je však dobrý nápad znovu vyměnit čerpadlo ostřikovače tak rychle, jak je to nutné, pokud praskne. Crack pumpa vytváří spoustu problémů při jejím používání.

To je důvod, proč vás tento příspěvek provede tím, jak opravit prasklé tlakové vodní čerpadlo. To také zahrnuje informace o tom, jak opravit prasklá čerpadla tlakových myček. Chcete-li se dozvědět více o důvodech prasklého tlakového vodního čerpadla a jak jej vylepšit, postupujte podle níže uvedených kroků. Pojďme se na to hluboce podívat!

Důvody, proč prasklo čerpadlo tlakové myčky?

Zamrznutí vody v čerpadle tlakové myčky je jedním z nejčastějších důvodů prasklého čerpadla. To je také proto, že kapalina stoupá, když mrzne, což ohrožuje čerpadla. Schopnost čerpadla ostřikovače natlakovat kapalinu je omezena mrazivou vodou, jako je ledová voda. Čerpadla musí před prasknutím pojmout pouze určité množství vody, ale pokud ne, mohou prasknout. Kdykoli je zjištěno prasklé čerpadlo vaší tlakové myčky, musíte jej co nejdříve opravit, abyste předešli dalšímu poškození nebo poškození během používání.

Kroky k opravě prasklého čerpadla tlakové myčky

Za nezbytnou součást celého stroje je považováno čerpadlo tlakového čističe, které napomáhá vytékání vody z trysky tlakového čističe vhodným tlakem. Oprava prasklého tlakového čerpadla ostřikovače není tak náročný úkol. Znalost základních kroků spojených s opravou dělá vaše práce dostupnější a nekomplikovanější. Takže přestaňte hledat další informace o tom, jak opravit prasklé čerpadlo tlakové myčky. Níže uvádíme několik kroků, které vám pomohou vyřešit váš problém.

Krok č. 1. Zkontrolujte vaši pračku

Zjistěte prosím přesnou polohu těchto trhlin a odhadněte velikost těchto mezer na čerpadle před jeho svařováním. Nyní odbruste veškerý vyčnívající kov z lomu a důkladně jej očistěte měkkým hadříkem z mikrovlákna. Dvakrát zkontrolujte, zda v něm nejsou zbytky vyčnívajícího kovu. Po vyčištění se ujistěte, že je čerpadlo tlakové myčky dokonale vyrovnané. Nejsou v něm žádné jámy a hrboly.

Krok č. 2. Zapalte plyn

Po provedení prvního kroku zapalte svařovací plamenomet, regulujte hladinu plynu a počkejte, až se objeví jemný tmavě modrý oheň. Vždy mějte na paměti, že svařovací hořáky potřebují několik úprav, než začnete ovládat čerpadlo. Proto není třeba být netrpělivý a pracovat, dokud se neobjeví spalující modrý oheň. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak spustit plynovou tlakovou myčku.

Krok č. 3. Aktivujte crack

Vyplňte prosím trhlinu pomocí mosazného pájecího drátu a nechte ji přes noc v klidu. Dejte dostatek času, aby se hmota šroubu nahromadila uvnitř opravené oblasti. Pokud budete spěchat, vaše oprava bude slabá a krátkodobá.

Krok č. 4. Utěsnění přívodu vody

Úkolem těsnění vstupu bude udržet vlhkost nasávanou ven. Je-li propojena objevená trubka, je stočena do spojky, která pevně spojí trubku a utěsní spojení, čímž se zabrání úniku vody. V průběhu času může taková směs vyblednout nebo prasknout. Pokud kapalina vytéká z potrubí a vstupního článku pouze na myčce, je poškozeno jak vstupní těsnění, tak případná spojka a je třeba je vyměnit. Displej a připojení je nutné deaktivovat a upravit.

Krok č. 5. Vyjměte obarvenou vodu z čerpadla

Čerpadlo elektrické myčky se může porouchat, pokud dovnitř vpustíte vodu a zmrzne. Ledově studená voda prochází čerpadlem a ohrožuje jeho tloušťku a tlak. Pokud jsou čerpadla na pračce prasklá, bude nutné je opravit. Vadné čerpadlo lze opravit, nikoli udržovat. Proto se ujistěte, že je vidět vodní led, kdykoli spustíte čerpadlo. Namísto použití maximálního tlaku najednou se nejprve pokuste rozmrazit vodní led.

Krok #6. Zkontrolujte těsnění na pístu

Vnitřní kryty pístu se pravděpodobně poškodí nebo zlomí, pokud z myčky prosakuje voda přímo do čerpadla a praskliny ve vašem čerpadle nejsou zjevně poškozeny. Čerpadlo obsahuje písty, které vytvářejí napětí pro sběr a vytlačování vody z čerpadla. Takové písty by měly být zajištěny, aby čerpadlo správně natlakovalo vodu. Tento problém můžete vyřešit odstraněním prasklé pumpy z nádoby a kontrolou o-kroužku a pístů v ní. Potom je třeba tyto o-kroužky a písty vyměnit za nové, aby se odstranily praskliny na čerpadle. Zde jsou tipy na údržbu a odstraňování problémů.

Je to obal!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábava, a po jeho přečtení se naučíte, jak opravit prasklé čerpadlo tlakové myčky přečtením výše uvedených různých kroků. Všechny výše uvedené kroky dělají zázraky při řešení tohoto problému. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak opravit hadici tlakové myčky a jak postavit tlakovou myčku.