Jak opravit prasklé čerpadlo tlakové myčky? 6 snadných kroků!

Jak opravit prasklé čerpadlo tlakové myčky? Opravte jej při svařování a utěsněte jeho typ vstupu pro přívod vody, vytáhněte zmrzlou vodu z čerpadla a vyměňte píst a o-kroužek.

Opravte prasklé čerpadlo podle potřeby. Buďte připraveni, protože rozbité čerpadlo přináší další problémy s jeho používáním.

Tento článek vám pomůže zjistit, jak opravit prasklé čerpadlo v tlakové myčce. Dozvíte se také důvody, proč prasklo, a způsob, jak jej nejlépe vylepšit. Postupujte podle níže uvedených kroků a připravte se, pokud se čerpadlo neočekávaně rozbije, a znáte důvody, proč čerpadlo praskne.

Důvody, proč praskne čerpadlo tlakové myčky

Jedním z běžných důvodů, proč je prasklé čerpadlo v tlakové myčce, je zamrzání vody. Kapalina stoupá a zamrzá a poškozuje čerpadla. Čerpadlo, které stlačuje kapalinu, je ovlivněno ledovou vodou, mrazivou vodou. Čerpadla zadrží pouze určité množství vody před prasknutím. Nicméně, pokud ne, mohou prasknout. Když si všimnete rozbitého čerpadla, okamžitě jej opravte, aby nedošlo k poškození nebo poškození při jeho používání.

Kroky k opravě prasklého čerpadla tlakové myčky

Čerpadlo v tlakové myčce je klíčovou součástí stroje pro vytlačování vody z trysky se specifickým tlakem. Oprava prasklého čerpadla je skutečně snadný úkol. Naučte se základní kroky ke zlepšení a zpřístupnění práce. Jak tedy opravit prasklé čerpadlo tlakové myčky? Postupujte podle níže uvedených kroků, které vám pomohou vylepšit prasklé čerpadlo tlakové myčky.

Krok č. 1. Kontrola tlakové myčky

Před svařováním čerpadla vyhledejte přesnou polohu trhlin a získejte odhadovanou velikost mezer v čerpadle. Odbruste vyčnívající kov ve zlomenině a očistěte jej měkkým hadříkem z mikrovlákna. Znovu zkontrolujte, zda nevyčnívá kov. Ujistěte se, že čerpadlo tlakového čističe dokonale vyrovnáte, bez nerovností a důlků.

Krok č. 2. Osvětlení na plyn

Po dokončení prvního kroku zapalte svařovací plamen. Regulujte jeho hladinu plynu jemným tmavě modrým ohněm, který se objeví. Než začnete ovládat čerpadlo, nastavte svařovací hořáky. Pracujte, dokud se neobjeví modrý oheň, který spaluje. Můžete si také přečíst o tom, jak spustit plynovou tlakovou myčku.

Krok č. 3. Aktivace crack

K vyplnění trhliny použijte mosazné pájení a nechte ji zůstat přes noc. Dejte tomu dostatek času, aby se látka v šroubu nahromadila uvnitř opravené oblasti. Nespěchejte, jinak bude vaše oprava krátkodobá a slabá.

Krok č. 4. Utěsnění jeho přívodu vody

Úkolem těsnění vtoku je odstranit nasávanou vlhkost. Propojte trubku a stočte ji na spojku, abyste správně uvázali trubku, protože to utěsňuje toto spojení a zabraňuje úniku vody. Tato směs se později zlomí nebo časem vybledne. Kapalina, která vychází z potrubí a vstupního článku, uniká pod tlakem, což znamená, že existuje poškození v možné spojce a vstupním těsnění. Deaktivujte a upravte připojení a displej.

Krok č. 5. Odstranění zabarvené vody v čerpadle

Pokud dovolíte, aby se voda dostala dovnitř a zamrzla v čerpadle, dříve nebo později se porouchá. Ledová voda bude nepřetržitě putovat k čerpadlu a ohrožovat tlak a tloušťku. Pokud dojde k určitému zlomu v čerpadle ostřikovače, potřebuje opravu. Místo údržby opravte vadné čerpadlo. Rozmrazujte vodní led místo použití maximálního tlaku. Zde je návod, jak vyměnit olej čerpadla tlakového ostřikovače.

Krok #6. Kontrola těsnění pístu

Při úniku vody do čerpadla se štíty pístu pravděpodobně rozbijí nebo poškodí. To také v případě, že v čerpadle není žádné poškození prasknutím. Má písty, které uvolňují napětí, aby z něj vytlačily vodu z čerpadla. Zajistěte píst v čerpadle, které správně stlačuje vodu. Opravte problém, když vyjmete prasklé čerpadlo z nádoby. Zkontrolujte píst a o-kroužek v něm. Vyměňte písty a O-kroužky za nové, abyste opravili praskliny v čerpadle.

Několik tipů, jak se správně starat o čerpadlo tlakového čističe

Při správném používání a vhodném skladování se vyhněte prasklému čerpadlu tlakové myčky. Dodržujte jako vždy některá preventivní opatření. Několik opravářů uvedlo, že zablokované ventily v čerpadle tlakové myčky potřebují vyčistit. To je důvod, proč jsou čerpadla tlakových myček prasklá nebo rozbitá. Tlakové myčky s prasklými čerpadly nejsou správně zazimovány nebo jsou ponechány delší dobu bez dozoru.

Zlomené písty a netěsnost patří mezi příznaky, které se vyskytnou. Voda zachycená v regionu a zamrzlá kvůli preventivní údržbě musí držet. Dejte ji stranou a umístěte nemrznoucí směs, abyste tomu zabránili. Správně vypusťte vodu. A poté postupujte podle výše uvedených kroků, které pro vás fungují dobře. Pokud je to možné, zavolejte odbornou pomoc, pokud se situace zhorší. Zjistěte více o olejovém čerpadle a jak čistit čerpadlo tlakové myčky.

It’s A Wrap!

Nyní jste se naučili, jak opravit prasklé čerpadlo tlakové myčky pomocí všech výše uvedených kroků. Přemýšlí nad řešením problému. Řekněte svým přátelům o těchto krocích, abyste jim pomohli, pokud se setkají se stejným problémem. Už se tedy nebudete starat o to, jestli se s vaší pumpou tlakové myčky něco pokazí a pokud zničehonic praskne. Můžete to opravit a v případě potřeby vyhledat odbornou pomoc.