Jak opravit pračku, která se neotáčí? 9 úžasných způsobů!

Hledáte, jak opravit pračku, která se neotáčí? Pokud máte problém s pracím cyklem, zobrazí se různé varovné indikátory. Věnujte pozornost tomu, jak se vaše pračka otáčí (nebo ne, v závislosti na situaci).

Problém může být stejně snadné jako umístění různých kombinací oděvů do bubnu nebo čištění kritických částí pračky.

Dokončili jste prací cyklus, ale vaše oblečení je stále vlhké a špinavé. Je možné, že nebyly ani pořádně vyčištěny. Zvoní to na zvonek? Pak je velká šance, že vaše pračka neodstřeďuje správně. Chcete-li vyřešit, proč vaše pračka neodstřeďuje, musíte nejprve pochopit, proč se neotáčí. Pokud byste se však chtěli naučit, jak opravit pračku, která se neotáčí správně, ponořte se dále do tohoto článku!

Způsoby opravy pračky, která se neotáčí

Jste frustrovaní tím, jak opravit pračku, která se neotáčí? Pak se nebojte, zde je několik triků:

#1. Distribuujte nevyvážené prádlo

To se obvykle stává při praní velkých a těžkých kusů prádla, jako jsou peřiny nebo tlusté kabáty. Některé novější pračky navíc nedosahují vysokých otáček při nevyvážené náplni, což způsobuje vlhnutí tkanin. Máte-li podezření na problém s výdejem, zkuste znovu uspořádat mokré prádlo nahromaděné při ždímání a znovu spustit cyklus odstřeďování.

#2. Vyrovnání špatné podložky

Pračka se nebude správně odstřeďovat, pokud není umístěna rovnoměrně na nastavitelné základně. Hledejte další známky asymetrie stroje, nadměrného hluku a vibrací během praní. Nastavte každou nohu nahoru nebo dolů samostatně, dokud nebude prádlo dokonale vyrovnané, pokud potvrdí vaše podezření.

#3. Zkontrolujte napájení

Ačkoli se to může zdát zřejmé, znovu zkontrolujte, zda je pračka zapojena do zásuvky. Nárazy nebo odskoky během cyklu mohou způsobit vytažení zástrčky ze zásuvky a opětovné připojení k firmě za vámi. Pokud je napájecí kabel připojen k zásuvce, zkontrolujte domovní obvodovou desku, aby nedošlo k vypnutí jističe. Znát spotřebu energie pračky.

#4. Přestaňte používat prodlužovací kabel

Silný napájecí kabel vaší pračky by měl být zapojen přímo do zásuvky, nikoli prodlužovací kabel. Mnoho praček prodlužovacích kabelů nevede dostatečný výkon pro chod motoru a motor se může přehřát a sám se vypnout. Po ochlazení motoru může těsnění opět fungovat, ale problém se objeví znovu. Spoléhání se na prodlužovací kabely navíc může zkrátit životnost vaší pračky. Pokud nemůžete pračku přiblížit k zásuvce, připojte novou zásuvku v přiměřené vzdálenosti.

#5. Zkontrolujte otočný přepínač

U praček s horním plněním malý výstupek na spodní straně víka stlačí spínač, když je vršek zavřený, jako bezpečnostní opatření pro zjištění, zda je víko zavřené. Pokud je však výstupek ohnutý, nemusí aktivovat spínač tak, jak bylo zamýšleno. Pokud pračka začne správně odstřeďovat, ohněte jazýček znovu, aby se správně aktivoval spínač odstřeďování. Viz pokyny v uživatelské příručce.

#6. Držte se vysoce účinných pracích prostředků pro pračky s předním plněním

Možná si to neuvědomujete, ale většina praček s předním plněním vyžaduje vysoce výkonný (HE) prací prostředek s nízkým pěnivým účinkem. V opačném případě mohou jiné prací prostředky než HE vzbudit takový zájem, že senzory v pračce určí, že je pračka příliš plná. V důsledku toho pračka nedosáhne dostatečné rychlosti odstřeďování; vaše oblečení bude na konci cyklu mokré. Přátelé, proč si nezkusit přečíst o tom, jak používat kapsle na prádlo v pračce s předním plněním.

#7. Odšroubujte každý otvor v hadici

To zablokuje průtok vody dovnitř a ven z pračky, což způsobí, že pračka spustí cyklus odstřeďování, ale nikdy se nezrychlí ani nevypustí. Místo toho roztáhněte podložku od sebe a podívejte se na zadní stranu a zkontrolujte, zda není zalomená, poté opatrně zatlačte pračku zpět na místo, aby nedošlo k náhodnému zašpinění hadice. Myslím, že byste si také měli přečíst o tom, jak čistit vypouštěcí hadice praček.

#8. Najděte překážky v drenážním systému

Drobné předměty, jako jsou mince, klíče, knoflíky nebo kolíčky na prádlo, mohou vypadnout z kapes a oblečení a přichytit se k hadici pračky vedoucí k vypouštěcímu čerpadlu. Ucpaný odtok totiž brání otáčení stroje. U některých praček není potřeba odstraňovat zadní část pračky pro přístup k vypouštěcímu čerpadlu (obvykle na zadní straně pračky blízko podlahy). U jiných modelů však musí být zadní část podložky odstraněna. Pokyny pro konkrétní model naleznete v uživatelské příručce. Poté odstraňte svorky držící hadici na místě, vyčistěte všechny nalezené fitinky a hadici znovu nainstalujte.

#9. Vyměňte nebo znovu nastavte hnací řemen

Přetržený hnací řemen nebo vyklouznutí z řemenice může při praní podráždit podložku. Buben však zůstává během odstřeďování nehybný navzdory hluku motoru. Chcete-li zjistit, zda se jedná o tento případ, odstraňte zadní část rozpěrky a vizuálně zkontrolujte řemen, abyste zjistili, zda je stále v řemenici. Pokud ne, může být nutné vyměnit hnací řemen. Ujistěte se, že si pořiďte nějakou vyrobenou přímo pro vaši značku a model pračky.

It’s A Wrap!

To vše jsou způsoby, jak opravit pračku, která se neotáčí; pokud tato metoda nefunguje, můžete zavolat opraváře. Děkujeme, že jste s námi. Možná si budete chtít přečíst o pračce LG, která při odstřeďování vydává hlasitý zvuk a kde koupit spínač víka pro pračku Whirlpool.