Jak opravit pračku, která nevytéká? 6 skvělých tipů!

Prali jste si prádlo a najednou přestal fungovat odtok vaší pračky a teď přemýšlíte, jak opravit pračku, která nevytéká? Žádný strach, tento článek vám pomůže rychle opravit odtok pračky.

Chápeme, jak nepohodlné je jít do prádelny přeměnit pytel na prádlo z pračky do sušičky, jen abyste zjistili, že voda zůstává ve vaně pračky i po dokončení procesu. Když k tomu dojde, může to být matoucí, otravné a nepříjemné.

Můžete zkusit spustit cyklus máchání a zjistit, zda voda odtéká, nebo pokud to nefunguje, povede to tam, kde proces začal s náplní prádla a pračkou naplněnou vodou. Funkční pračka je účinný nástroj pro odstraňování špíny, potu a nečistot z oblečení. Správný způsob, jakým pračka máchá vaše oblečení, se mění v závislosti na nastavení, které zvolíte, ale obecný koncept je stejný: buben se snaží naplnit vodou, když stisknete tlačítko „Start“. Buben po procesu praní odstraní vodu a spustí se první rotační cyklus. Buben se poté znovu naplní čerstvou vodou, aby se prádlo vymáchalo. Nakonec pračka vypustí a naposledy odstředí oblečení do sucha. Něco je opravdu špatně, pokud pračka přestala běžet a vy otevřete víko a zjistíte, že oblečení plave ve vodě. Buben se bezpochyby nevyprázdnil, ale proč? Než zavoláte technika, postupujte podle těchto tipů helpdesku.

Tipy, jak opravit pračku, která nevytéká

Chcete-li opravit odtok vaší pračky, musíte se podívat níže, abyste problém vyřešili. Tyto tipy vám pomohou pochopit, jak opravit pračku, která nevytéká. Zde jsou následující:

Tip č. 1. Proveďte hlavní reset

Odpojte pračku na téměř jednu minutu. Poté stroj znovu připojte. Chcete-li informovat pračku, aby vše restartovala, otevřete a zavřete dvířka několikrát během 12 sekund. Nemusí to fungovat na všech strojích, ale je to snadný způsob upevnění podložky.

Tip č. 2. Vyzkoušejte, zda je víko správně uzavřeno

Pračky s horním plněním vypustí vodu a odstředí pouze v případě, že je víko bezpečně zavřené. V důsledku toho může být zdrojem problému vadné uspořádání překlápění víka. Zkontrolujte zařízení, zda reaguje, když dlaní stisknete spínač víka. Pokud to způsobí vyprázdnění bubnu, může být nutné pouze prodloužit dřík víka, abyste snížili spínač. Pokud kliknete na spínač víka, ale nic se nestane, možná bude nutné jej vyměnit.

Tip č. 3. Zkontrolujte vypouštěcí hadici

Hadice, která přivádí vodu ze spodní části pračky, může způsobovat její nesprávný odtok. Hadice pračky může mít mírný ohyb, který blokuje průtok vody, nebo může být součást příliš blízko stěny, což přerušuje pohyb vody potrubím. Další možností by bylo, že je trubice ucpaná.

Opravit to:

 • Zkuste odpojit vypouštěcí trysku (mějte poblíž nějakou velkou nádobu na zadržování vody) a zažehněte dovnitř baterku, abyste našli překážky.
 • Pokud nemáte přístup k tomu, co se hromadí v trubici, vezměte ji ven a propusťte ji hadicí vodou.
 • Připojte vypouštěcí hadici zpět ke stroji, restartujte zařízení a spusťte rychlé propláchnutí, abyste zjistili, zda vytéká správně.
 • Také by vás mohlo zajímat, jak čistit vypouštěcí hadice praček.

  Tip #4. Čištění mincovníku

  Některé pračky obsahují lapač mincí pro zachycení cizího materiálu před tím, než vstoupí do odtoku. Pasti na mince mají obvykle jednoduchý panel. Pokud ji pračka má, opláchněte ji a zkontrolujte, zda vana nyní vytéká.

  Tip č. 5. Prozkoumejte hladinu vody

  Pokud pračka nevypouští vodu nebo neodstřeďuje, může být vadné ovládání hladiny vody. Zkontrolujte, zda v operačním systému stroje není plastový kabel připojený k trubce hladiny vody. Pokud je ucpaný, použijte k vyčištění ocet. Pokud je tryska zrezivělá, bude možná nutné ji vyměnit. Můžete si také přečíst o tom, jak vyrovnat podložku.

  Tip #6. Používejte co nejméně pracího prostředku

  Možná používáte velké množství pracího prášku nebo nesprávný typ pro spotřebič. V tomto scénáři se vaše pračka přestane pohybovat a pokusí se uložit přebytečnou pěnu v trubici. Postupujte podle pokynů na obalu tekutého mýdla, abyste zjistili, zda je vhodné pro pračku. Ujistěte se, že nepřekračujete doporučené množství. Dále důsledně dodržujte návod k obsluze pro návrhy, jako je typ pracího prášku a jak správně naplnit pračku. Může být také dobré si přečíst o tom, jak správně používat kapsle s pracím prostředkem.

  It’s A Wrap!

  Určitě jste našli několik řešení, jak opravit pračku, která nevytéká. Pokud řešení těchto problémů neodhalí příčinu toho, že vaše pračka nevypouští vodu dokonale, možná budete muset zavolat opraváře. Je fakt, že současná pračka má životnost 14 let.

  Tento časový rámec je založen na sedmi zatíženích za týden. Mohli byste být schopni přijít se spolehlivým strojem na delší dobu v závislosti na konkrétním modelu, ale pokud se blížíte hranici 14 let a za starých časů jste měli nějaké problémy s pračkou, možná je čas pro něco nového.