Jak opravit povrch na kuchyňských skříňkách poškozených vodou

Chcete obnovit povrchovou úpravu dřeva? Tento článek vám může pomoci s tím, jak opravit povrchovou úpravu vodou poškozených kuchyňských skříněk.

Voda z prosakujících trubek a vlhkost ve vzduchu vedou k poškození skříní vodou, protože tyto skříně mohou nabobtnat, což způsobí, že se barva uvolní a zničí povrch. Je nezbytné je opravit co nejdříve, než se poškození zhorší.

Jaké jsou známky poškození skříní vodou?

Skříně vykazují poškození vodou různými způsoby, například některé skříně, jako jsou skříně z MDF, vypadají na některých místech oteklé, když jsou poškozené vodou. U tohoto typu skříní může do nich po dlouhou dobu prosakovat voda, což způsobí roztažení vrstev uvnitř skříní.

Pokud kuchyňská skříň ztrácí svůj povrch a začíná být světlejší nebo tmavší, je možné, že je skříň poškozena vodou. Pokud na něm bude chvíli sedět voda, voda může způsobit vyblednutí povrchu dřeva a na skříni můžete vidět znatelné stopy.

Změna barvy znamená, že jste měli vodu na jednom místě příliš dlouho. Je pravděpodobné, že problémem je prosakující umyvadlo, voda z venku nebo jen stříkající voda, která zůstala ve vaší skříni po mnoho let.

Chcete-li získat více informací o známkách poškození dřeva vodou, klikněte na tento článek.

Kroky k obnovení povrchové úpravy skříní poškozených vodou

Pokud jsou ve vaší skříni zjevné známky poškození vodou, je na čase, abyste se řídili níže uvedenými postupy, abyste věděli, jak obnovit povrchovou úpravu vodou poškozených skříní.

Krok č. 1. Zkontrolujte, jak jsou vaše skříně poškozené

Zhodnoťte stav vašich skříní. Pokud poškození již dosáhlo bodu, ze kterého není návratu, pak může být výměna vaší nejlepší volbou.

Chcete-li důkladně zkontrolovat poškození, musíte ze skříně vše odpojit. Sledujte rohy, panty dveří a pevnost dřeva.

Krok č. 2. Identifikujte zdroj poškození vodou

Vyprázdněte skříň a vyhledejte zdroj poškození vodou. Pokud je příčinou poškození netěsné potrubí, je vhodné kontaktovat instalatéra, který si s problémem poradí, místo toho, abyste potrubí opravovali sami.

Krok č. 3. Odstraňte skříně

Odšroubování skříněk od stěn je časově nejnáročnější část opravy kuchyňských skříněk. Pokud si nejste jisti postupem, můžete si najmout někoho, kdo to udělá za vás.

Krok č. 4. Vysušte své skříně

Nechte své skříně zcela vyschnout. Mokré oblasti uvnitř skříně můžete otřít suchým hadříkem.

Umístěte kolem kuchyně ventilátory, aby se do skříněk dostával foukaný vzduch. Můžete otevřít okna, abyste přivedli více pohybujícího se vzduchu, ale když prší, okamžitě okna zavřete.

Krok č. 5. Odstraňte starou povrchovou úpravu

Chcete-li ze dřeva odstranit starou povrchovou úpravu, nezapomeňte, že existují dva způsoby, jak to udělat. První způsob je obroušení a druhý způsob vyžaduje použití chemického odstraňovače.

Broušení

Použijte hrubý brusný papír, brusný blok a mechanickou brusku k odstranění povrchu, dokud nebude povrch hladký. Jakmile je většina povrchových úprav odstraněna, můžete nyní použít brusný papír se střední zrnitostí k dalšímu hladkému povrchu.

Použití chemických odstraňovačů

Chemické odstraňovače mohou bez námahy odstranit povrchovou úpravu dřeva. Jsou to kapaliny nebo gely, které rozpouštějí laky bez prachu nebo třísek barvy a jsou ideální pro zásahy do míst, která jste horkovzdušnou pistolí možná minuli.

Pomocí štětinového kartáče rozetřete odstraňovač po dřevěné skříni. Nezapomeňte nechat odstraňovač sedět na základě doby doporučené produktem, povrch by se měl zvrásnit, než jej budete moci sloupnout škrabkou.

Krok #6. Naneste vrstvu tmelu

Po odstranění povrchové úpravy a jejím úplném zaschnutí je čas na proces lakování. Pokud jste použili prostředek na chemické odstraňování nátěrů, můžete dřevo obrousit papírem o zrnitosti 120, abyste se ujistili, že jste zcela odstranili veškeré zbytky.

Utěsněte dřevo, abyste jej připravili na moření. Tmel chrání dřevo a vytváří podklad pro rovnoměrné roztírání mořidla.

Naneste silnou vrstvu tmelu pomocí štětce a nechte vsáknout do dřeva. Přebytečný tmel otřete čistým hadříkem a jakmile tmel zaschne, znovu obruste dřevěné povrchy pomocí jemného brusného papíru.

Krok č. 7. Dřevo namořte nebo natřete

Po dokončení nanášení tmelu je nyní čas na moření nebo nátěr dřeva. Pokud vám nevyhovuje stávající barva nebo kresba dřeva, můžete jej natřít jinou barvou.

Pokud jde o moření dřeva, existuje mnoho možností na výběr, protože existují mořidla na olejové, vodní nebo gelové bázi. Před zahájením barvení se ujistěte, že dodržujete pokyny na štítku.

Krok č. 8. Naneste vrchní vrstvu

Posledním krokem po nabarvení nebo natírání skříně je nanesení konečného nátěru. Na výběr je mnoho výrobků pro povrchovou úpravu dřeva a váš výběr by měl záviset na několika faktorech, jako je životnost, typ dřeva, ze kterého je vaše skříň vyrobena, a požadovaný vzhled.

Pro povrchovou úpravu dřeva můžete použít olejovou povrchovou úpravu, stírací lak, polyuretanový lak, vosk, povrchovou úpravu na vodní bázi, lak a šelak.

Závěr

Po přečtení tohoto článku nyní víte, jak opravit povrch na kuchyňských skříních poškozených vodou. Než přistoupíte k opravě vodou poškozené skříně, je nutné zkontrolovat zdroj problému s vodou.

Neváhejte kontaktovat odborníka, pokud nemůžete určit zdroj problému. Po vyřešení problému s vodou můžete nyní provést kroky k opravě vodou poškozené kuchyňské skříňky.

Další informace najdete v tomto článku, kde se dozvíte, jak ušetřit vodou poškozený dřevěný nábytek.