Jak opravit opěradlo opěradla sklápěcí sedačky

Jak tedy nyní opravit opěradlo opěradla? Vyhození lehátka byste si měli dobře rozmyslet jen proto, že jeho záda nefungují správně. Ale na druhou stranu neničte vztah tím, že se ho vzdáte, protože to vyžaduje trochu TLC.

Usadíte se do své oblíbené polohovací sedačky, zatáhnete za sklopnou páčku a nic se nestane. Odkopnete tvrdší as větší silou, jen abyste narazili na odpor. Pokusíte se nadzvednout na stupačce.

Trochu stoupá a buď se drží, nebo ustupuje do židle. Může se to stát postupně během několika týdnů nebo najednou. Je to běžný problém u mnoha lehátek.

Oprava lehátka je obvykle extrémně jednoduchá a trvá několik minut. Rozbitné nebo chybějící upevňovací prvky, jako jsou matice a šrouby nebo šrouby, je třeba vyměnit. Je možné opravit nebo dokonce přestavět tříštěný dřevěný rám.

Jak opravit opěradlo pro sklopné sedadlo?

Snižte rozsah problému

Musíte přesně určit zdroj problému s opěradlem sedadla. Nejprve však zvažte, co vám právě teď způsobuje problémy. Jako příklad uvádíme několik problémů, se kterými byste se mohli setkat se zadní částí polohovacího křesla.

Zadní část křesla je příliš nedbalá a hodně se pohybuje. Opěradlo židle se nenaklání dostatečně daleko. Záda židle se začala naklánět příliš dozadu.

Nenechte se zahltit.

Vaše židle se v podstatě skládá pouze z několika částí. Máte například tažnou rukojeť, podnožku, opěradlo, pružiny a šňůru. Pokud se vyskytne problém, nezdá se to být složité, s výjimkou lichých skvrn na materiálu.

Potřebné vybavení

Některé z těchto nástrojů můžete potřebovat k opravě opěradla opěradla. Opět možná nebudete potřebovat všechny tyto prostředky. Je však lepší mít je všechny na začátku, než je hledat za pochodu.

Bude vyžadována baterka. Kromě toho je zapotřebí šroubovák (plochý a Phillips, jen pro případ). Nakonec lze nastavit klíč WD40 (voskový odmašťovač) (postarejte se o případné skřípnutí v procesu).

Začínáme Demontáž zadní části křesla

Nakloňte sedadlo úplně dopředu a mířte nahoru ke stropu, abyste měli přímý přístup k opěradlu. Ukáže vám přesně, co musíte udělat pro sejmutí opěradla. Vaše lehátko má s největší pravděpodobností jedno z těchto tří sklopných zad.

Vraťte páčku (závorky připevněné po stranách zad). Backstrapped (dosažitelný přes desku zakrývající šrouby). Záchytky na zádech nebo zajišťovací jazýčky (omezené místo).

Určete zadní typ lehátka

Určete typ sklopného opěradla, které máte, a poté jej odpojte nebo vyšroubujte. K otevření můžete také použít jednoduché nástroje, které máte kolem. Při odstraňování zad byste měli otočit úroveň zámku výše.

Připojení uvolněného hardwaru

Pokud máte štěstí, na tento problém jste již mohli narazit. Poté, co bylo odstraněno opěradlo sedadla, nejprve zkontrolujte všechny montážní držáky a jazýčky. Pokud jsou uvolněné, utáhněte je pevně, protože problém se může příliš pohybovat v zadní části křesla.

S největší pravděpodobností kabel.

Odmítá vaše křeslo lehátko nebo se sklápí nadměrně? Linka vám s největší pravděpodobností přináší všechny tyto problémy. Oprava bude nějakou dobu trvat, ale uloží vaše lehátko. To je také jedním z důvodů, proč je nutné u opěradla sedačky opravit opěradlo.

Jak vyměnit kabel

Když se učíte, jak opravit opěradlo opěradla, musíte zkontrolovat kabely. Chcete -li to provést, postupujte takto:

Otočte křeslo nahoru tak, aby dno směřovalo nahoru ke stropu. Na ocase opěrky nohou budou s největší pravděpodobností čtyři šrouby; odstranit je. Další dva šrouby by měly zajistit držák na spodní straně židle.

V tomto okamžiku odstraňte dva šrouby. V této fázi byste měli vidět řádek, který ovládá sklápěcí mechanismus. Je na straně páky křesla.

Pokud byla linka odpojena a volně se pohybuje, znovu ji připojte. Pokud je čára v pořádku, páková součást je na místě udržována kolísavým šroubem. Mělo by být znovu našroubováno na místo.

Odstraňte linku, pokud zjistíte, že praskla, když tam vejdete. Vyměňte řádek. Může trvat několik dní, než ho najdete, buďte vytrvalí a nevzdávejte to.

Vraťte opěradlo opěradla do původní polohy.

Po úpravě lehátka znovu připojte do původní polohy a jste připraveni jej vyzkoušet. Znovu jej připojíte stejným způsobem, jakým jste jej poprvé odstranili. Použity budou všechny šrouby, matice nebo zajišťovací páčky zpět do zarovnání.

Závěr

Lehátka jsou navržena pro relaxaci a odpočinek, nejen jako zábavné kusy nábytku. Postup opravy sklopné sedačky je jednoduchý, pokud rozumíte jejím zvláštnostem a vlastnostem. I když jste křeslo nikdy neopravili, můžete většinu problémů nastavit.

Shromážděte potřebné vybavení a začněte pracovat. Doufáme, že jste našli tyto informace o tom, jak opravit opěradlo pro sklopné sedadlo lásky, což je užitečný mechanismus. Nezapomeňte to tedy říct svým přátelům a příbuzným.