Jak opravit ohřívač prostoru? 4 překvapivé důvody & Řešení!

Otázka zde zní: jak opravit ohřívač prostoru? Existují způsoby, jak můžete ohřívač prostoru opravit. Pochopíte to dále, když se budete dále ponořit do tohoto článku. Možná se ptáte, proč váš ohřívač nefunguje nebo jak jej můžete opravit svépomocí. Nemusíte si s tím dělat starosti. Proberme to níže. Pojďme pochopit, co jsou ohřívače prostoru!

Pohyblivá topidla, která můžete podle potřeby přenášet z místa na místo, jsou známá jako prostorová topidla. Některé potřebují nástěnné připojení, zatímco jiné pracují na plyn nebo jiný zdroj paliva. Jedná se o malá topidla, na rozdíl od hořáků, která jsou určena pro plošné vytápění v omezeném prostoru.

Jsou to jednodušší zařízení, ale mohou se s nimi stát špatné věci a možná bude nutné je po určitou dobu opravit. Pokud jste obeznámeni se systémem vyhřívání prostoru, můžete se pokusit problém odhalit a zvládnout, ale pokud si nejste jisti, kontaktujte odborníka.

Důvod a řešení pro opravu topného tělesa

Nyní se zaměříme na to, jak opravit ohřívač prostoru, aniž byste ztráceli čas.

#1. Problém s napájením

Hlavní a také nejpravděpodobnější příčinou toho, že elektrický ohřívač nefunguje nebo se nezapíná, je problém s napájením.

Řešení: Ujistěte se, že elektřina je dodávána z elektrické sítě. V takovém případě zkontrolujte, zda zdroj napájení funguje správně. Lze to provést připojením dalšího napájecího zařízení k tlačítku a kontrolou, zda funguje nebo ne. Pokud ne, je problém s tlačítkem napájení, který je třeba opravit.

#2. Vypálené pojistky

Nejtypičtějším důvodem nefunkčnosti ohřívače je poškozená pojistka. Mnoho ohřívačů je vybaveno spínacím tlačítkem, které vypne elektřinu, když se ohřívač příliš zahřeje, a poté jej znovu zapne, když se ohřívač začne ochlazovat, takže není nutné jej aktualizovat. Většina však má vysokokapacitní pojistku, a pokud se jistič rozbil, musíte ji vyměnit.

Řešení: Chcete-li to zkontrolovat, odpojte stroj a zkontrolujte pojistkovou skříňku, zda neobsahuje přehřáté pojistky a havarované jističe. Pokud se přepálily pojistky nebo vypadly jističe, můžete podle potřeby pojistky vyměnit nebo jističe opravit. Vložte zařízení zpět a zapněte jej. Zkontrolujte, zda byla chyba vyřešena. Pokud ne, mohou vám pomoci základní doporučení.

#3. Nežádoucí zápach

Mnoho problémů s topnými tělesy je způsobeno špinavými částmi topného článku. Prostorové ohřívače musí být přednostně bez zápachu, takže pokud cítíte, že se při zapnutí ohřívače něco pálí, je to pravděpodobně způsobeno prachem na prvku. To se obvykle po čase odpaří, ale pokud to bude pokračovat, může to být způsobeno nečistotami na zdroji tepla z úniku nebo jiné nehody v oblasti ohřívače.

Řešení: Pokud z vašeho ohřívače vychází hrozný zápach, prach a nečistoty uvíznou v prostoru kabiny ohřívače, což je nevyužitá oblast ve spodní části topného tělesa, kterou můžete vyjmout a vyměnit, a vyčistit. Nečistoty se také mohou hromadit na větracích otvorech, pokud používáte energii plynu, což snižuje průtok plynu. Stejně tak nečistoty na zdroji tepla a keramických deskách sníží tepelný výkon.

#4. Čidlo termostat

Většina prostorových ohřívačů obsahuje skromné ​​termostaty, které řídí, jakou teplotu stroj vydává. Tyto topné systémy mohou řídit tok tepla na základě preferencí uživatele nebo vypnout topné těleso, pokud se teplota příliš zvýší. Senzory termostatu mohou také selhat; pokud váš ohřívač nereaguje na nastavení nebo se rychle nevypíná, možná bude nutné vyměnit termostat.

Řešení: Než se pustíte do obtížnosti odstranění ohřívače, abyste se dostali k součástem, zkontrolujte nastavení, abyste se ujistili, že není v ekologickém režimu, nebo nastavte zapnutí při určité teplotě nebo čase. Prohlédněte si ventilátor na vašem konvekčním ohřívači. Je možné, že nefunguje a k jejímu uvolnění může být nutné důkladné čištění sprejovým mazáním. Odstraňte šrouby, abyste zařízení rozebrali; zadní část zařízení se může uvolnit nejprve, pak horní a přední, nebo se tělo může rozdělit na dvě části. V každém případě můžete demontáž zastavit, když jsou spoje topného článku odkryty. Některá topidla mají pouze jeden prvek, zatímco jiná mají mnoho prvků, které je třeba zkoumat jednotlivě. Nejlepší je také vědět, proč se zástrčka ohřívače zahřívá.

Je to A Wrap!

Od této chvíle musíte vědět, jak opravit ohřívač prostoru. Není to tak těžké, jak jste si možná mysleli. Pokud jste vyzkoušeli výše uvedené doporučení k opravě a stále nejste schopni problém vyřešit, je zapotřebí odborníka na údržbu, který ošetří a opraví obvody uvnitř ohřívače, stejně jako je zapotřebí elektrikáře, aby zvládl složité elektrické problémy. Pokud byl ohřívač nuceně topit, mohlo dojít k poškození centrálního ovládacího panelu nebo dokonce některých lepených spojů a oprava může vyžadovat výměnu těchto součástí. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kam umístit topidlo