Jak opravit ohřívač propanu? 3 nejlepší způsoby!

Zajímá vás, jak opravit propanový ohřívač? Už se nemusíte divit, jste na správném místě. Kdykoli ohřívač propanu nezůstane zapálený, je běžné, že plynový ohřívač zjistí, že plameny fungují určitým způsobem špatně, aktivuje ochranné mechanismy ohřívače propanu a vypne jej.

Je možné, že problém je skutečná chyba, nebo to může být problém se snímáním. Pokuste se zjistit, zda je senzorové zařízení z 1/3 zakryto ohněm, nebo zkuste přístroj vyčistit brusným papírem, abyste zjistili, zda se jedná o tuto situaci.

To může pomoci vyřešit problém s propanovým ohřívačem. Většina problémů s ohřívačem propanu může být způsobena vadným pilotem. Je možné, že termočlánek vyhořel a vyžaduje výměnu. Zkuste jeden odinstalovat, odepněte žárovku, odpojte kabel od plynového kohoutku a vraťte jej na přesné místo. Jako ochranné opatření neustále vypínejte přívod plynu. Pokračujte ve čtení a objevte více.

Jak funguje ohřívač propanu?

Kdykoli je termostat zvednut, je do vstupního ventilu ohřívače vyslán nízký elektrický impuls, který způsobí jeho uvolnění a pošle proud plynu do kamen, kde se zapálí pilot. Teplota stoupá, dokud nedosáhne bodu, kdy se hodnota termostatu rovná okolní teplotě. Když čas uplyne nebo teplota v místnosti klesne, plynový ventil se znovu otevře, což umožní, aby čerstvý proud benzinu byl poslán směrem dolů, aby zapálil hořák tak, aby splnil předem stanovené nastavení.

Na druhou stranu musí být jeho zapalovací hořák po celou dobu provozu rozsvícen, aby se zapálil primární hořák. To může vést k velkému plýtvání plynem, ale protože pilot bude muset pokračovat v provozu, může to být jedna z hlavních příčin zablokovaných plynovodů.

Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jaký je nejlepší vnitřní ohřívač propanu.

Způsoby opravy propanového ohřívače

Špinavý termočlánek, termočlánek, který je příliš daleko od plamenů, ucpaná zapalovací trubice, přeplněná nádoba na plyn a průvan jsou zdaleka nejtypičtějšími příčinami vadného ohřívače propanu. Propanové ohřívače se vyznačují jemným nastavením pro řízení dodávky plynu a zahřátí místnosti, a když se některý porouchá, problém je téměř vždy v benzínovém nebo zapalovacím systému, nikoli v ovládání.

Častými příčinami jsou ucpané plynové potrubí, blikající nebo spálené světlo v sedě nebo elektrické zapalování, které se prostě nezapálí. Ačkoli se zdá, že výměna plynových ventilů je náročná, nemusí to být tak obtížné, jak si lidé myslí. Většina kupujících domů by naštěstí tyto obavy zvládla sama. Pojďme opravit některé z těchto problémů, což vám pomůže pochopit, jak opravit ohřívač propanu.

#1. Opravte špatný termočlánek

Termočlánek je podobný termostatu, protože se primárně používá jako něco víc než zařízení pro detekci tepla ke sledování a regulaci průtoku plynu, aby se zabránilo plýtvání. Termočlánek zaručuje, že konzistentní tok benzínu prochází plynem nahoru, pokud je dostatečně teplý, když je pilot zapálen. Pokud je startér opravdu příliš daleko od ohně, nezahřeje se dostatečně, ale v důsledku toho nezůstane dlouho zapálený. Uživatelé to mohou upravit přiblížením termočlánku k pilotovi. Pokud to nefunguje, možná budete muset aktualizovat.

#2. Problémy s elektronickými jiskrami

Když má stroj ventilátor, můžete si všimnout praskání, kdykoli se zapne. Toto je zvuk elektronického zapalovacího generátoru a plamen budete moci vidět, když se podíváte do hořákových komor. Možná je problém s elektronickým obvodem zapalovače, když nerozumíte. K opravě položky budete muset získat elektrické schéma, které je obvykle součástí uživatelské příručky. Propanová nádrž poskytující ohřívač může být vyčerpaná nebo dokonce může být vypnut benzín, když ohřívač bliká, ale nezapálí se. Otřete otvor vstupního ventilu pouze injekční stříkačkou, ať už jste si jisti, že zařízení obsahuje plyn

#3. Špatný hořák plamen

Plamenový hořák patří mezi základní součásti ohřívače, protože produkuje většinu tepla. Když si však myslíte, že je nízký, je to příznak nízkého tlaku plynu. Otestujte tlak plynu na kohoutku, abyste zjistili, zda je přiváděn. Pokud se zdá, že je vše v pořádku, hledejte nějaké zalomení nebo ohyby v potrubí nebo hadici. Pokud se zdá, že je vše v pořádku, možná je čas vyměnit válec. Vyměňte ventil jeho vypnutím a vložením nového.

Bezpečnostní opatření pro ohřívače propanu

Propanové ohřívače jsou výhodné. Dělají to už dlouho a očekává se, že vydrží ještě minimálně několik generací. Propanové ohřívače mohou být použity venku a běžné ohřívače mohou udržovat teplo v místnosti. Stejně jako mnoho domácích spotřebičů může být propanový ohřívač záchranou, ale vyžaduje obrovské množství pozornosti a údržby. Abyste udrželi skvělou práci a chod, musíte alespoň jednou za sezónu věnovat trochu více pozornosti jeho údržbě a údržbě. Čím více ho vlastníte a přebíráte zodpovědnost, tím je pravděpodobnější, že vás nezklame, kdykoli to budete potřebovat. Provádějte pravidelné kontroly propanové nádrže. V každém případě byste také měli znát některé bezpečnostní tipy pro ohřívač propanu.

Je to obal!

Jsme rádi, že víte, že jste se naučili, jak opravit ohřívač propanu. Výše uvedené tipy vám vždy pomohou při výběru ohřívače propanu. Pokud věnujete náležitou pozornost ohřívači propanu, nemusíte čelit těmto problémům s upevněním. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst o tom, jak bezpečný je petrolejový ohřívač v interiéru.