Jak opravit nevyváženou podložku? 6 snadných kroků!

Tato příručka vám pomůže zjistit, jak opravit nevyváženou podložku? Podložky musí být vyvážené, aby fungovaly efektivně. Pokud je vaše pračka nevyvážená, s největší pravděpodobností nebude odstřeďovat ani prát tak efektivně jako doposud.

Nevyvážená pračka často způsobí problém, který způsobí narušení mycího cyklu a někdy způsobí, že pračka bude nepoužitelná, dokud nebude upravena. Takže když je pračka nevyvážená, pravděpodobně se objeví problémy s odvodněním a únikem.

Podložka, která je nevyvážená, může začít abnormálně vibrovat. Vibrace mohou rychle vytvářet příčinné souvislosti; proto je to problém, který je třeba jednou řešit. Problém obvykle může vyřešit přerozdělení hmotnosti; těžký předmět v nízké zátěži může způsobit nevyváženost válce. Pokud to nefunguje, může být možné identifikovat a opravit problém bez demontáže čehokoli. Naštěstí je vyvážení podložky obvykle relativně jednoduché.

Kroky k nápravě nevyvážené podložky

Během cyklu odstřeďování vytváří nevyvážená pračka mnoho zvuků. Kromě toho může nevyvážená zátěž způsobit poruchu zařízení; proto musíte pochopit, jak opravit nevyváženou podložku:

Krok č. 1. Zvyšte nebo snižte množství prádla v pračce

Při plnění pračky je důležité zajistit, aby bylo oblečení v bubnu přiměřeně vyváženo. Při použití pračky s horním plněním zajistěte, aby byl oděv rovnoměrně rozložen na míchačce. Mnoho praček vám umožní zastavit provoz a přerozdělit náplň, pokud se pračka během cyklu nevyváže. Tipy pro vyvážení náplně: Tato funkce může fungovat v opačném směru, pokud je náplň prádla nevyvážená.

Když je pračka nevyvážená, problém obvykle vyřeší přidání a odebrání několika položek. Zvažte použití sáčku na praní prádla k praní zboží s nitěmi nebo stuhami, které by se při praní mohly rychle zamotat. Ujistěte se, že používáte správné cykly nebo nastavení pro zátěž, kterou provádíte. Nastavení pračky na „běžný“ proces při praní velkého množství prostěradel může způsobit nevyváženost stroje.

Krok č. 2. Prozkoumejte podlahu

Aby pračka správně fungovala, musí být umístěna na rovném povrchu. Pračka položená na drsném povrchu je náchylná k problémům, včetně chybových hlášení a nemožnosti prádlo efektivně odstředit. Pokud pračka sedí na nevyvážené podlaze, bude nutné upravit její nohy nebo pod pračku umístit pruh koberce, aby se stabilizovala. Další alternativou je umístění elastických tlumičů vibrací pod podložky, které je pomohou vyvážit a zabrání otřesům při chodu. Možná vás také bude zajímat informace o běžných problémech s pračkou.

Krok č. 3. Nožičky pračky by měly být upraveny

Aby bylo zajištěno, že je pračka ve vodorovné poloze, je třeba použít vodováhu. Budete mít možnost vidět, zda je nutné nastavit nožičky pračky, když zvolíte úroveň nad ní. Měli byste se také ujistit, že je podložka vyrovnána zepředu dozadu po potvrzení její úrovně zleva doprava.

Pokud je podložka nevyvážená, mohou být nožičky pračky seřízeny. V závislosti na modelu se zadní nožičky určitých podložek samy nastaví, kdykoli jsou přední nožičky vyváženy. Pojistná matice na nožičkách pračky bude pravděpodobně muset být odstraněna pomocí nástroje, než konečky prstů vyváží nožičky sušičky. Na vině je rez, pokud se zdá, že pojistná matice je zaseknutá. Rez se obecně odstraňuje zatlučením pojistné matice pomocí šroubováku.

Otočením vyrovnávací nohy proti směru hodinových ručiček u většiny podložek nohu prodloužíte a zvednete roh podložky. Noha se při otáčení ve směru hodinových ručiček zmenší, čímž se podložky přiblíží k zemi. Pomocí šroubováku zajistěte pojistné matice, které drží nožičky na místě, jakmile nastavíte nožičky pro vyvážení podložky. Mít někoho kolem sebe je často prospěšné.

Krok č. 4. Tlumiče pérování

Tlumiče Pérování může být nevyvážené, pokud se tlumič opotřebuje. Tlumiče se nacházejí mezi vnější vanou pračky a základním rámem. Pokud vidíte, že tlumič také k němu není připojen z obou konců nebo prosakuje voda, měl by být co nejdříve vyměněn nebo seřízen.

Krok č. 5. Kuličková ložiska řidiče

Mezi vřetenem vany a hřídelí motoru mají přední podložky běžně kuličková ložiska pohonu, která podložku stabilizují. Hnací ložiska může být nutné vyměnit, protože se opotřebovávají. Výměna kuličkových ložisek je náročný úkol, který bude téměř jistě potřebovat pomoc ostatních.

Krok #6. Pružiny pro zavěšení

Podložky s horním i předním plněním využívají pružiny odpružení ke snížení hluku a udržení správného provozu. Podložka může být nevyvážená, pokud se pružiny zavěšení uvolní nebo opotřebí. Závěsné pružiny lze nalézt pod vanou nebo dokonce nad, drží vanu na místě nad základem. Možná budete schopni seřídit uvolněnou pružinu, ale téměř jistě bude nutné ji opravit.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení se všichni naučíte, jak opravit nevyváženou podložku. Pokud je vaše pračka nevyvážená, nikdy to neignorujte! Protože to může poškodit vaši pračku a snížit její účinnost. Přečtěte si pozorně článek, abyste mohli svou pračku stabilizovat. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak vyrovnat pračku a kdy do pračky přidat aviváž.