Jak opravit mini ledničku, která nevychladne? 7 jednoduchých kroků, které může každý vyzkoušet!

Jak opravit malou ledničku, která nevychladne? Minilednička je jako menší verze vaší chladničky. Může být přenosný a není prostorově náročný. Najdete ho v ložnicích, na kolejích nebo na vrcholu skříně. Můžete jej umístit kamkoli, pokud je místo bezpečné pro nastavení minichladničky.

Minichladnička má obvykle velikost 1,7 kubických stop až 4,5 kubických stop. Může to být jednodveřová lednička nebo dvoudveřová mini lednice s mrazákem.

Čím větší je jeho velikost, tím vyšší je také jeho cena. Je to také vynikající alternativa pro ty, kteří mají skromný rozpočet, aby získali průměrně velkou lednici. Ty jsou skvělé pro studenty, aby je mohli používat ve svých kolejích. Bude jim velmi užitečné uchovávat jídlo a udržovat jej v chladu. Jsou také skvělé pro skladování potravin, které musíte udržovat při teplotě pod 40 stupňů Fahrenheita a nad 32 stupňů Fahrenheita.

Způsoby, jak opravit mini ledničku, která nevychladne

Jak opravit malou ledničku, která nevychladne? Navzdory pohodlí, které mini lednice dostane, může být také rozbitá nebo mít problémy. Například vaše lednice stále funguje, ale už se neochladí. Existují však způsoby, jak to udělat a jak tento problém vyřešit. Zde jsou kroky, které byste měli dodržet, abyste vylepšili svou mini ledničku, která už nevychladne:

Krok č. 1. Zdroj energie

Zkontrolujte, zda jste správně zapojili napájecí kabel nebo zda není poškozený napájecí kabel. Dále zkontrolujte, zda funguje elektrická zásuvka a zda je zapnutý jistič. Může to být jednoduchý krok, ale je to zásadní, protože mini lednice využívá svoji elektrickou energii. Vždy nezapomeňte vytáhnout zástrčku suchýma rukama, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem.

Krok č. 2. Termostat

Pokud vaše malá lednička nebyla studená, zkontrolujte termostat a resetujte teplotu na požadovaný rozsah; zavřete a nechte chvíli odležet. Nechte několik hodin odležet, pak se vraťte a zkontrolujte, zda znovu začalo fungovat. Buďte trpěliví a nic netlačte, protože to proces nezrychlí.

Krok č. 3. Kompresor

Jakmile jej zapnete, poslouchejte kompresor. Je to hučivý zvuk, který vydá vaše lednička, a cvaknutí. Pokud vaše malá lednička nevydává zvuk, může dojít k poškození termostatu nebo k jeho odpojení. Pokud víte, jak to udělat, můžete dráty opravit sami, nebo je -li to nutné, vyměnit je za nové.

Pokud si však tímto krokem nejste jisti, navrhuji zavolat profesionální servis, který problém vyřeší.

Krok č. 4. Těsnění dveří

Předpokládejme, že termostat a kompresor fungují dobře, ale stále zcela nechladí. Zkontrolujte těsnění dveří; možná bude nutné vyměnit těsnění dveří, pokud se těsně nezavře. To může být důvod, proč chladný vzduch uniká a zastavuje chlazení chladničky. Vyzkoušejte test papíru, vložte papír do lednice. Pokud klouže, pak není těsně blízko; pokud ne, je to v pohodě. Zjistěte, jak opravit těsnění na chladničce, pokud dojde k poškození těsnění dveří.

Krok č. 5. Cívky kondenzátoru

Zkontrolujte cívky kondenzátoru umístěné v zadní části chladničky a zkontrolujte, zda nejsou cívky znečištěné. Může se hromadit prach a další věci. Nahromaděné nečistoty a prach by mohly narušit procesy v cívce. Zvykněte si proto čas od času jej čistit, minimálně každých šest měsíců.

Cívky kondenzátoru by měly mít prostor alespoň 3 palce od zdi.

Krok č. 6. Větrací otvory

Další krok proběhne ve větracích otvorech. Nyní se ujistěte, že každá část vaší mini ledničky funguje dobře. Poté, co jste hotovi a jste si jisti, že je vše v pořádku, se naučte, jak vyčistit větrací otvory chladničky, pokud se na nich nahromadí prach nebo jsou špinavé. U ledu, který se hromadí ve větracích otvorech, můžete k rozmrazení použít vysoušeč vlasů.

Krok č. 7. Fanoušci

Vyčistili jste větrací otvory a odstranili veškeré ucpání. Pokud však stále nefunguje, zkontrolujte, zda se ventilátor otáčí a měl by skvěle foukat vzduch. Pokud tomu tak není, budete muset vyměnit tuto část chladničky nebo lépe zavolat odborný servis, aby ji za vás opravil. To je také důvod, proč chladnička nechladí, takže ji musíte opravit.

Mějte na paměti!

Je menší než standardní chladnička, takže bude také spotřebovávat méně elektrické energie nejméně 12 kilowattů za hodinu. Minichladničky však musí být stále zapnuté, takže stále spotřebovávají hodně elektřiny v závislosti na jejich využití. Lidé používají mini chladničky jako kompaktní úložiště, a to buď pro své výrobky pro péči o pleť, které mají skladovat, nebo nápoje. Může to být velmi užitečné, ale pamatujte si, že to nemá stejný účinek jako průměrná lednička.

Závěr

A to je vše pro „Jak opravit mini ledničku, která nevychladne?“ Minilednička je nezbytná různými způsoby. Stejně jako běžná chladnička může mít také nějaké problémy a může být rozbitá. Abyste se vyhnuli utrácení svých úspor za zavolání technika nebo údržbu, zvyšte si pravidelně ledničku čistit a kontrolovat, zda se problémy nevyskytují, aby nedošlo k jejímu zhoršení.

Pokud se však takovým problémům nemůžete vyhnout, je také nejvhodnější zavolat raději profesionální službu, než si ji dělat sami. Nechte je vyřešit problém a nenechte se stresovat.